Захист від вірусу: що робити і чого уникати при загрозі зараження коронавірусом

Що потрібно робити і чого слід уникати для захисту від вірусу під час пандемії коронавірусу.

дорослі руки, що використовують дезінфікуючий засіб для рук

Нас захлеснула хвиля найсуперечливішої інформації про заходи профілактики коронавірусу. Як захистити будинок від коронавірусу, що може вбити вірус, а які кошти марні проти нього? У чому правда і де вигадка? Ми тут розвіяти міфи і дати вам перевірену інформацію. Ви дізнаєтеся, що включає ефективна профілактика вірусів, які симптоми вірусу повинні змусити вас стривожитися і які засоби потрібно використовувати, щоб уберегти себе і свою сім’ю від коронавірусу.

Якщо у вас немає можливості помити руки з милом, використовуйте засоби для дезінфекції рук із вмістом спирту не менше 60-80%. Дотримуйтесь правил особистої гігієни і регулярно проводьте дезінфекцію всіх поверхонь будинку розчином гіпохлориту натрію в період спалаху пандемії і при загрозі зараження коронавірусом.

Захист від вірусу: що робити та які засоби використовувати

  • Мийте руки з милом і обробляйте поверхні в будинку розчином натрію гіпохлориту. За словами вчених, мило є найефективнішим засобом профілактики коронавірусу. Щоб убити вірус, найкраще використовувати антибактеріальне рідке мило, але якщо такого немає – не виходьте з дому, щоб придбати його навмисно: звичайне мило для видалення мікробів з рук теж підійде. Потрібно регулярно мити руки, намилюючи їх щонайменше 20 секунд.

  • Розчин гіпохлориту натрію допоможе позбавитися мікробів на поверхнях. Особливо на тих, яких найчастіше торкаються: вимикачі, дверні ручки, пульти дистанційного керування, клавіатури комп’ютера та мобільні телефони.

  • Використовуйте дезінфікуючі засоби для рук. Якщо у вас немає можливості вимити руки, використовуйте дезінфектори для рук. Хоча мило та вода – кращі засоби, щоб убити вірус, гелям та розчинам для дезінфекції рук можна віддати почесне друге місце. Вони ефективно змивають більшість мікробів і вірусів з поверхні вашої шкіри. Зазначимо, що концентрація спирту в антисептиках для рук має бути не менше ніж 60%.

  • Намагайтеся залишатися вдома. Забезпечте себе, скасувавши всі необов’язкові подорожі та прогулянки. Виходьте на вулицю лише у разі нагальної потреби: відвідування аптеки, закупівля продуктів на тиждень у найближчому магазині, 10 хвилинний вигул собаки в радіусі 100 метрів від будинку. Особливо, карантин стосується людей старше 65 років і тих, хто страждає на тяжкі хронічні захворювання. Якщо ви ставитеся до категорії ризику, попросіть рідних та знайомих сходити до магазину або аптеки, щоб купити продукти чи ліки.

  • Правильно носіть маску. Маска для обличчя здатна вберегти від коронавірусу людей, з якими ви контактуєте. Носити маску доцільно тоді, коли ви можете бути заражені, але самі про це можете не здогадуватися, і при цьому регулярно спілкуєтеся з іншими людьми або доглядаєте хвору людину. Маска потрібна для того, щоб інфекція не була передана повітряним шляхом від вас до інших людей.

  • Дотримуйтесь дистанції. Щоб запобігти поширенню коронавірусу, не рекомендується наближатися до інших людей на відстань ближче, ніж 1.5 – 2 метри. Для профілактики вірусу цього правила потрібно дотримуватись у магазинах, в автобусах та метро, в офісах та в інших громадських місцях, якщо поки що карантин не став обов’язковим для вашого регіону. Якщо у вашому регіоні вже запроваджено карантин, працюйте з дому, якщо є така можливість, не користуйтеся громадським транспортом та обмежте контакти з іншими людьми, особливо з тими, у кого виявляються симптоми вірусу. Режим самоізоляції під час коронавірусу, безумовно, буде непростим, але пересидітиме хвороба будинку – найкращий спосіб запобігання росту пандемії.

Читайте також:  Дезінфекція у дитячому садку

миття рук з милом та водою для дорослих

Чого не потрібно робити при загрозі зараження коронавірусом

Потрібно уникати деяких речей і дій, які можуть бути небезпечними під час пандемії коронавірусу, оскільки саме такими шляхами поширюється вірус. Захист від вірусу буде ефективним, якщо ви постараєтеся дотримуватися кількох простих правил:

  • Уникати рукостискань.Не варто потискати руку, а тим більше обійматися та обмінюватися поцілунком, навіть при зустрічі з давнім другом. Натомість можна кивнути, посміхнутися і сказати кілька вітальних слів, дотримуючись безпечної дистанції 1.5 метра. Повірте, ніхто не буде скривджений. Навпаки, цим ви виявите турботу про здоров’я іншої людини, адже саме через дотик може передаватися коронавірус.

  • Чихати і кашляти тільки в хустку.Якщо ви закашлялися чи чхнули, не прикривайте рота долонею. Скористайтеся одноразовою хусткою, серветкою або, у крайньому випадку, рукавом одягу. Використану хустку потрібно відразу ж герметично упакувати, викинути в урну, після чого терміново помити руки з милом.

  • Не носити використаний одяг.Як би привабливо не було надіти улюблені пошарпані джинси, краще спочатку випрати їх. Поки що точно не встановлено, чи може вірус передаватися через одяг, але для власної безпеки та безпеки вашої сім’ї стирайте всі потенційно заражені речі окремо при температурі щонайменше 60 °C. До них відносяться рушники, простирадла та те, що ви носили при контакті з хворою людиною. Якщо ви доглядаєте людину, хвору на коронавірусну інфекцію, носіть тільки білий одяг і стирайте його після кожного відвідування в розчині Гіпохлорит натрію 2-5%. Наприклад, розведіть гель Domestos у пропорції 1 ковпачок засобу на 4 л води та замочіть одяг на годину.

  • Регулярно робіть прибирання поверхонь будинку розчином гіпохлориту натрію (наприклад, за допомогою спрею та гелю Domestos) або бензалконію хлориду (наприклад, за допомогою миючого засобу Glorix або спрею Cif Ультра Гігієна), який не містить активного хлору та підходить для обробки делікатних поверхонь.

  • Не виходити з дому без потреби.Це стосується абсолютно всіх, і в першу чергу, заражених, тих, хто страждає на тяжкі хронічні захворювання, і людей старше 65 років. Якщо ви думаєте, що у вас проявилися симптоми вірусу, викликайте лікаря і дотримуйтесь суворого карантину: залишайтеся вдома і носите маску.

Читайте також:  Правила проведення дезінфекції у школі |Відмінності збирання та дезінфекції

Під збиранням мається на увазі очищення від пилу, видимого сміття та бруду. Для цього використовують миючий засіб або мило та воду. Поточне збирання може і не вбивати всі бактерії, але все-таки зменшує ризик швидкого поширення інфекцій.

У процесі дезінфекції відбувається знищення на шкільних поверхнях збудників (мікробів, бактерій, вірусів), здатних завдати шкоди здоров'ю. Очищення проводять після базового прибирання відповідно до стандартів санітарно-епідеміологічних вимог та приписів органів охорони здоров'я.

Дезінфекцію здійснюють за допомогою хімічних засобів із доведеною антимікробною ефективністю. Серед них універсальний гель Domestos, де діючою речовиною є гіпохлорит натрію. Domestos реалізує глобальну програму «Чистіше за туалети – яскравіше майбутнє». Під час ініціативи компанія ремонтує шкільні туалети, роблячи їх чистими та безпечними. Також ведеться просвітницька робота з персоналом та дітьми. Важливо донести до кожного, наскільки цінна особиста гігієна школярів. Життя людини можна зробити набагато комфортніше, всього лише впорядкуючи туалетні кімнати. Одна з цілей плану Domestos – зробити доступним чистий туалет для 25 мільйонів людей у всьому світі.

Хто має проводити дезінфекцію кабінетів у школі

Будь-який навчальний заклад є місцем, де люди знаходяться тривалий час у закритому просторі. Це сприяє поширенню вірусів та інфекцій. Саме тому часто учні хворіють цілими паралелями, а школи закривають на карантин.

Загальноосвітні установи відповідальні як за викладання, а й здорове середовище під час навчання. З огляду на велику площу для прибирання наймають спеціальних людей. На жаль, у деяких закладах і нині трапляються примусові прибирання силами учнів. Одна справа, коли це виховний момент і має епізодичний характер, а інша, коли школярі постійно що-небудь відмивають і очищають.

Діти ніколи не повинні самостійно використовувати будь-які хімзасоби для дезінфекції. Кожен з нас має індивідуальні особливості імунної системи. Якщо одна дитина випадково бризне на руки побутову хімію, і з нею нічого не станеться, то для іншого це може спричинити сильну алергію. Поточну дезінфекцію у школах проводять лише силами прибиральників, які мають спеціальну підготовку, або спеціалістами СЕС.

Інструкція процесу прибирання та дезінфекції приміщень у школах ґрунтується на СанПіН 2.4.2.2821-10 «Санітарно-епідеміологічні вимоги до умов та організації навчання у загальноосвітніх закладах».

Правила дезінфекції у школі

У класах та інших додаткових приміщеннях збирання проводять щодня після закінчення уроків без присутності учнів. При цьому вікна та фрамуги повинні бути відкриті для провітрювання.

Допустимо застосовувати лише ті миючі та дезінфікуючі засоби, які дозволені для використання у дитячих закладах. Строго повинна дотримуватися інструкція із застосування. Дезрозчини готуються в туалетних кімнатах тільки перед прибиранням. Усі хімічні засоби зберігаються у місці, недоступному для учнів.

Якщо на поверхні немає видимого бруду, можна застосовувати універсальні продукти. Вони одночасно мають і очищаючі, і дезінфікуючі властивості. Слід ознайомитись з інструкцією. Як правило, для дезінфекції необхідно нанести засіб на поверхню на певний проміжок часу.

Щоденне поточне прибирання туалетів, душових, буфетів проводиться із застосуванням деззасобів незалежно від наявності епідемій. Дверні ручки, контактні елементи зливних бачків миють мильним розчином. Раковини, унітази та сидіння на них чистяться в обов'язковому порядку. Дезінфекція санітарно-технічного обладнання проводиться згідно з режимом бактеріальних інфекцій.

Генеральне прибирання організується щонайменше раз на місяць. Очищаються всі поверхні та навчальні меблі. Слід приділити увагу тим областям, які не піддаються щоденному прибиранню: освітлювальні прилади, ділянки за батареями. Миття вікон проводиться двічі на рік.

Весь інвентар для прибирання повинен мати спеціальне маркування і бути закріпленим за приміщеннями. Так на інструмент для санвузлів (відра, швабри, ганчірки) наносять червону відмітку і зберігають його окремо від інших.

Після збирання інвентар миють із засобами для чищення, попестить під проточною водою і сушать.

Проведення дезінфекції у школі – це необхідних заходів для стримування поширення інфекцій. Тому важливо робити її якісно та відповідально.

Зараз, під час спалаху коронавірусу, щохвилини з’являється все нова, часом дуже суперечлива інформація про заходи профілактики та методи боротьби з ним. Ми прагнемо дати вам достовірні відомості. Як захиститися від вірусу, які засоби здатні вбити вірус і як захистити будинок від коронавірусу – про це читайте в нашій статті. Тут ми також розповіли про те, чого слід уникати під час пандемії коронавірусу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *