Як зняти плитку зі стіни та підлоги

Ремонт у ванній кімнаті часто супроводжується демонтажем старої кахельної плитки. І цей процес складно назвати легким та приємним. Проте майстри беруть за свої послуги чимало грошей. Що ж робити, якщо вам потрібно зняти стару плитку з підлоги чи стін, не пошкодивши при цьому її саму поверхню? Чи можна впоратися з цим завданням самостійно, не вдаючись до послуг фахівців? Є кілька порад, які допоможуть видалити непотрібний декор акуратно та без негативних наслідків. Читайте їх у цій статті від фахівців ChystoPedia.

Закриті руки в рукавичках, які за допомогою шпателя підчищають плитку на стіні.

Інструменти для зняття плитки

Порожніми руками тут явно обійтися не вдасться. Однак перелік інструментів безпосередньо залежатиме від кінцевої мети роботи. Якщо необхідно зняти плитку не пошкодивши її, діяти доведеться делікатнішими девайсами. А коли з кахлем можна не церемонитися, будуть потрібні зовсім інші пристосування. Ось загальний список інструментів, які можуть знадобитися під час зняття плитки зі стін або підлоги:

  • молоток та киянка;
  • стамеска;
  • перфоратор із насадкою у вигляді долота;
  • шпатель із металевою робочою частиною;
  • болгарка з насадкою для очищення швів (потрібна у разі виникнення складнощів з видаленням старої затірки);
  • ручне долото чи зубило;
  • губки (підійдуть прості для миття посуду);
  • викрутка (бажано вибрати модель з широкою рукояткою, за якою зручно битиме молотком);
  • наждачний папір;
  • табуретка, сходи або драбини (якщо належить зняти плитку зі стіни або стелі);
  • будівельна плівка або будь-які старі пледи та ковдри;
  • розжарений дріт, що має діаметр приблизно 3-4 мм;
  • ємність, у яку можна буде набрати воду.

Чим міцнішими і міцнішими виявляться інструменти, тим більше шансів, що вони послужать вам і після видалення плитки.

Особливості демонтажу

Якщо ви хочете зрозуміти, як зняти плитку з мінімумом зусиль, зверніть увагу на те, які матеріали використовували майстри при фіксації старої кахлі. Якщо як сполучний склад взяли цементно-піщану суміш, то краще не розраховувати на видалення без наслідків. Як правило, це не виходить навіть у найдосвідченіших профі. І в цьому випадку вам однозначно буде потрібно перфоратор.

Читайте також:  Як видалити подряпини на глянцевій кухні.

Якщо ж використовувався плитковий клей, шанси на делікатний демонтаж зростають у рази. Однак важливо розуміти, що акуратно зняти плитку взагалі без ушкоджень практично нереально. Як правило, приблизно половина кахлю в результаті отримує хоча б мінімальні сколи, тріщини та інші ушкодження.

Також потрібно визначити і тип матеріалу, до якого клеїли стару плитку. Цегла або бетон дозволяють зняти стару плитку зі стіни у ванній кімнаті без особливих зусиль. А ось присутність гіпсокартону завдання ускладнює. Якщо у вас немає належного досвіду роботи з подібним матеріалом, уникнути пошкоджень як кахлю, так і самої основи навряд чи вдасться.

Зняти стару плитку без найменших дефектів практично неможливо. Тому заздалегідь розраховуйте на утворення пошкоджень.

Як зняти плитку зі стіни, не пошкодивши її

Навіщо взагалі зберігати стару кахель? Це може знадобитися, коли вам треба залишити кілька плиток для заміни в іншому приміщенні, наприклад, на кухні, а сама модель вже знята з виробництва. Якщо ситуація знайома, кілька способів зняти декор зі стіни з мінімальними пошкодженнями.

  • Для початку змочіть шви між плитками за допомогою мильного розчину та звичайної губки. Трохи зачекайте, поки затірка не розмокне, а потім акуратно видаліть її чимось гострим, наприклад, спеціальним скребком, шпателем або викруткою. Щоб стара затирка стала якомога м’якшою і не перешкоджала видаленню кахлю, скористайтеся, наприклад, Універсальним кремом для ванни Cif Актив фреш. При цьому всі щілини між плитками потрібно рясно поливати водою.
  • Зачекайте, доки фіксуючий склад повністю розчиниться. Але це актуально лише у разі використання плиткового клею. Цемент у такий спосіб прибрати точно не вийде.
  • Як зняти плитку, не пошкодивши її? Використовуйте інструмент, наприклад, долото, шпатель, зубило або міцну викрутку, акуратно просунувши його кінчик під край кахлю. Спробуйте підняти плитку. Якщо це не виходить зробити без додаткових зусиль, доведеться трохи постукати по ручці молотком.
  • Не забувайте рясно поливати плитку водою та продовжувати очищати проміжки. За наявності навички можна використовувати болгарку та обережно пройтися їй по швах. Поспішати не варто. Інакше є ризик пошкодити облицювання.
  • Якщо плитка починає потихеньку відходити від стіни, тримайте її другою рукою. Інакше вона впаде і розіб’ється об підлогу. Для надійності попередньо підстеліть щось м’яке на зразок старого пледу або ковдри.

Якщо плитка покриває всю поверхню стіни, доведеться позбавитися будь-яким способом хоча б одного елемента, щоб отримати зручний доступ до інших.

Стіна, вкрита плиткою, де вже знято кілька фрагментів.

Як зняти плитку з підлоги не пошкодивши її

У цілому нині цей процес нічим принципово відрізняється від демонтажу настінного покриття. Ви вже знаєте, чим можна зняти плитку, тому перераховувати список інструментів, які можуть знадобитися, заново ми не будемо.

Читайте також:  Як почистити клавіатуру комп'ютера в домашніх умовах

Якщо старий кахель вам не знадобиться, рекомендуємо використовувати перфоратор. Він особливо зручний для роботи з покриттям для підлоги і значно прискорює процес видалення. Тільки не забудьте про заходи безпеки. Обов’язково одягніть спеціальні окуляри, рукавички та маску. В ідеалі використовувати повноцінний респіратор, щоб захистити дихальні шляхи від попадання будівельного пилу.

Для збереження плитки спробуйте використати метод із мильним розчином. Акуратно зачищайте шви, розм’якшуйте затирання, а також кожен елемент намагайтеся дбайливо підчепити тонким шпателем. Обережно постукуйте по ньому молотком. Робити це потрібно, просуваючись по всьому периметру. Якщо в якомусь місці звук став глухішим, значить плитку можна не поспішаючи відокремити від підлоги.

Як зняти плитку з гіпсокартону

А тепер перейдемо до одного з найскладніших завдань. Гіпсокартон є досить крихким матеріалом. Тому замінити весь кахель без пошкодження поверхні, що несе, навряд чи вдасться. Винятком є свіже покриття, якому трохи більше днів. Якщо клей ще не встиг як слід схопитися, швидше за все, гіпсокартон залишиться цілим.

Ви вже знаєте, як зняти стару плитку зі стіни та підлоги, ці процеси практично ідентичні. Але тут дещо складніше. Перш ніж почати видаляти старе облицювання, перевірте міцність його з’єднання з гіпсокартоном. Для цього використовуйте зубило чи шпатель. Спробуйте просунути кінчик інструменту між плиткою та клеєм. Якщо вийшло, кахель можна буде видалити без особливих проблем. Головне – діяти максимально акуратно та не робити різких рухів. Потім залишки клейового шару необхідно видалити за допомогою наждакового паперу. Також рекомендується використовувати болгарку та спеціальні насадки для неї.

Якщо ж клей дуже міцний, приготуйтеся до втрат як у вигляді плитки, так і основи з гіпсокартону. Найчастіше частини основи починають відходити разом із старим покриттям. Якщо це сталося і у вас, доведеться замінити основу.

Читайте також:  Як правильно поводитися за столом: правила етикету

Коли перегородка залишилася здебільшого цілою, але отримала деякі пошкодження, їх можна приховати шаром шпаклівки. Це дозволить обійтися меншими витратами на ремонт. Коли склад повністю висохне, почніть фіксувати нову плитку.

Видалення плитки на підлозі перфоратором.

Як акуратно зняти фрагмент плитки

Іноді перший елемент потрібно зняти максимально делікатно, не пошкодивши його, а також сусідні частини. Найчастіше це необхідно, коли заміні підлягає одна або дві окремі плитки, а ось решту потрібно залишити в колишньому вигляді. У такому разі робота просуватиметься дещо повільніше. Як зняти стару плитку, не зруйнувавши сусідні? Виконуйте цю покрокову інструкцію.

  • Як слід обробіть міжплиткові шви за допомогою мильного розчину або спеціального засобу для чищення.
  • Зачекайте деякий час, щоб рідина зробила затирання м’якшою. Після цього спробуйте акуратно прочистити шви, використовуючи інструмент із тонким краєм.
  • Максимально глибоко підтягніть під краї плитки шпатель або зубило. При необхідності обережно постукуйте по його ручці молотком.
  • Якщо все перераховане вище не спрацювало, можна спробувати використовувати розжарений дріт. Відріжте від мотка шматок потрібного розміру (трохи більше за ширину плитки), потім загніть його краї за типом гачків. Зачепіть їх за край кахлю. Акуратно потягніть дріт на себе, прикладаючи силу строго перпендикулярно до стіни. Робити це під кутом не можна, інакше плитка може тріснути.

Коли вам потрібно зняти лише одну або дві частини облицювання, при цьому зберігши всі інші, а плитка не піддається, краще пожертвувати фрагментом, ніж пошкодити покриття. У такому разі одну плитку розбивають молотком або киянкою, а потім видаляють частинами.

Видалити плитку зі стіни чи підлоги можна, навіть не пошкодивши її. Для цього використовуйте спеціальні інструменти та запасіться достатньою кількістю вільного часу. Змочуйте міжплиткові шви мильним розчином або спеціальним засобом для чищення. Пам’ятайте, що без втрат у цьому випадку обійтись практично неможливо. Тому приготуйтеся до заміни або реставрації основи, а також купівлі іншого облицювання замість пошкодженого.

 

Часті питання про те, як правильно зняти плитку

Як зняти стару плитку на кухні?

Обов’язково для початку змочіть шви між плитками мильним розчином або засобом для чищення. Використовуйте шпатель, викрутку або стамеску, щоб підчепити край кахлю.

Як швидко зняти стару плитку?

Якщо плитку не потрібно зберігати, використовуйте перфоратор, він значно прискорює процес видалення старого облицювання.

Як видалити шви під час демонтажу плитки?

Рясно змочіть їх мильним розчином або обробіть засобом для чищення. Використовуйте скребок, викрутку, стамеску або шпатель, щоб видалити старе затирання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *