Як вивести бліх у домашньої кішки

Мабуть, немає таких господарів кішок, які не зіткнулися із проблемою появи бліх. Завдання власника – виявити їх на ранній стадії та допомогти тварині. Про те, як вивести бліх у кішки в домашніх умовах, розкажуть експерти ChystoPedia.

застосування доместосу

Як відбувається зараження. Які його симптоми

Заразитися бліхами набагато простіше, ніж потім позбутися їх. Навіть під час прогулянки кіт може підхопити самостійну особину або її яйця. Завдяки здатності високо і далеко стрибати, комахи можуть переміщатися від однієї тварини до іншої. Та й сам господар на взутті чи речах може принести яйця додому.

Крім того, можливе повторне зараження. Відбувається воно через недостатньо ретельного цькування. Всі меблі, текстильні покриття в будинку повинні пройти відповідну обробку.

Підлоги та підвіконня необхідно ретельно вимити дезінфікуючим розчином. Для його приготування нам знадобиться універсальний гель Domestos та вода. Беремо 5 л води, додаємо 4 ковпачки засобу. Активна формула Domestos допоможе позбавитися мікробів, вірусів, бруду і усуне неприємні запахи.

Перші симптоми зараження виявляються далеко не в перші дні. Поява комах у кішки можна запідозрити за наступними характерними ознаками:

  • Частіше та інтенсивніше чухання/умивання;

  • Занепокоєння під час сну;

  • Відсутність чи погіршення апетиту;

  • Різкі скаргні скрикування;

  • Покушування вовни/шкіри, особливо в ділянці хвоста;

  • Відсутність лиску у вовни.

Читайте також:  Як провести прибирання будинку навесні

Крім того, якщо ретельно розглянути підшерсток кота, можна виявити сліди життєдіяльності паразитів – дрібні чорні частинки.

Які будуть наслідки, якщо не лікувати тварину

Кішка відчуває величезний стрес. Необхідність постійного чухання призводить до нервового збудження. В результаті знижується апетит. Для маленьких кошенят наслідки можуть бути незворотними.

Через те, що тварина намагається зловити зубами блоху, можуть з’явитися лисиці. Вовна втрачає колишній блиск і стає зализаною. Зараження цими паразитами загрожує розвитком анемії. Знижений гемоглобін призводить до загальної млявості, сонливості та схуднення.

Алергічний дерматит – ще одне захворювання, яке кіт може отримати на додачу до бліх. Червоні плями, що сверблять на шкірі – початкова стадія недуги. Потім утворюються водянисті бульбашки, що лопаються, через які виникають мокнучі рани. За відсутності лікування ділянки запалюються повторно.

Чим виводити бліх у котів

Отже, як позбутися бліх у кішки? Існує достатня кількість перевірених коштів, найбільш дієві такі:

  1. Спеціальний репелентний нашийник. Потрібно лише надіти його на кішку, і він виконуватиме своє завдання. Нашийники просочені складами, що відлякують комах. Існує два види розчинів: на основі ефірної олії та синтетичного походження. Таке пристосування є актуальним і у разі профілактичних заходів. Надворі цілком можна надіти його на тварину і не турбуватися про зараження. Відлякуючий склад діятиме протягом 6-9 місяців, а потім нашийник краще замінити.

  2. Краплі. Є концентратом, виготовленим з інсектицидів, що згубно впливають на комах. Їхня перевага – знищення бліх, яєць, а також патогенної мікрофлори. Застосовуються вони досить легко. Необхідно капнути засіб на звільнену від вовни ділянку шкіри. Як правило, на загривку. Тривалість дії препарату – від 1 місяця до 3. Потрапляючи на шкіру кішки, краплі вбираються та накопичуються у сальних залозах. Знищення бліх відбувається рахунок постійного виділення отпугивающего речовини. Проникнення всередину особини відбувається кишковим або контактним шляхом, що призводить до загибелі паразита.

  3. Шампунь. Буває двох видів: сухий та звичний рідкий. Перший дуже зручний у використанні. Він вимагає змивання. Другий вид необхідно ретельно обполіскувати водою, щоб виключити ймовірність попадання шампуню всередину. У його складі містяться інсектициди, мильні компоненти, добавки, що пом’якшують шерсть. Такі засоби є найбільш щадними і низькотоксичними, тому можуть застосовуватися для обробки вагітних кішок або кошенят.

  4. Спрей. Найбільш токсичний, але досить ефективний варіант. Після його використання слід стежити за тим, щоб тварина не облизувала шерсть протягом перших годин після розпилення. Спрей не дає жодних шансів бліхам на виживання.

Читайте також:  Прибирання будинку після ремонту: як прибрати будівельний пил та інші популярні питання.

Також здійснюється медикаментозне лікування за допомогою уколів/таблеток. Воно актуальне, якщо з яких-небудь причин не може бути обробка раніше описаними способами. Такі засоби від бліх для котів не можуть застосовуватись у домашніх умовах. Ін’єкції прописуються лише ветеринаром. Лікування здійснюється під суворим наглядом фахівця.

Народні методи

Перевага народних методик – низька токсичність. Вони застосовні тоді, коли на спеціальні засоби у тварини виникає алергічна реакція. Лікування такими складами проводиться курсами 5-10 днів з перервою в кілька днів. Як основні компоненти можуть виступати:

  • Дьогтьове мило. Використовується у рідкій формі або у вигляді шматка. Брусок розмочується у невеликій кількості теплої води, а потім збивається в піну.

  • Відвар полину. 20 г висушеної зелені залити 400 мл води, прокип’ятити 5 хвилин, настояти 4-5 годин.

  • Часник. 6 подрібнених зубчиків потрібно залити 600 мл гарячої води. Наполягаємо 10-12 годин.

  • Відвар герані. Для приготування беремо 20 г сухої герані, додаємо 200 мл гарячої води. Кип’ятимо на повільному вогні 20 хвилин, остудити.

  • Лимонний настій. Готується із подрібненого лимона, який заливається 400 мл гарячої води.

Всі перераховані засоби наносяться на шерсть, ретельно втираються у шкіру. Після чого тварина загортається в рушник на 20-30 хвилин. Потім розчини змиваються водою. Також необхідно розчесати кота гребінцем із частими зубами, щоб прибрати мертвих комах. Гребінець краще обробити спреєм Domestos, після чого ретельно промити гребінець, щоб на ньому не залишалося крапель засобу.

Читайте також:  Як пережити спеку без кондиціонера у квартирі

Як позбавити кішку від бліх? Існує безліч безпечних методів, завдяки яким можна провести ефективну обробку тварини та позбавити її мук. Головне – підібрати найбільш підходящий саме для вашого кота.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *