Нитяні штори відмінно пропускають сонячне світло, володіють цікавою фактурою, що струмує, і вписуються в різні стилі інтер’єру. Їм знайдеться місце на кухні, у вітальні, дитячій та спальні. Кисейні фіранки можна використовувати як самостійний елемент декору, а також комбінувати зі шторами щільнішої текстури або напівпрозорим тюлем. Крім оформлення вікон, їх застосовують для прикрашання дверних отворів, і зонування кімнат, наприклад, у суміщених кухнях-їдальнях.
Особливості догляду за кисейними шторами
Зміст статті
Нитяні гардини найчастіше виготовлені з поліестеру. Цей синтетичний матеріал сам невибагливий: легко стирається, швидко сохне, не вимагає прасування. Щоб зробити догляд за ним ще простіше, виробники обробляють фіранки спеціальними антистатичними просоченнями – вони притягують менше пилу та бруду. Також у виробництві штор широко застосовуються натуральні матеріали: шовк, льон та бавовна.
Нитяні гардини розрізняються за способом плетіння та щільності кисеї. Нитки можуть струмувати самі собою, бути закручені в спіралі або ажурні кіски. Їх мають як впритул, так і з кроком в 5-7 мм – від цього залежить світлопропускна здатність виробу і насиченість відтінку. Кисею часто прикрашають паєтками, стеклярусом, скляними або дерев’яними бусинами. Допоміжні декоративні елементи – шпильки, магніти, текстильні підхвати, різні фігурні тримачі – допомагають скоригувати геометрію полотна і урізноманітнити зовнішній вигляд штори.
Догляд за шторами досить простий. При незначних забрудненнях достатньо протерти вологими серветками в процесі миття вікон. Робити це необхідно зверху вниз по всій довжині ниток, щоб механічно видалити пил, що накопичився.
Незважаючи на грязевідштовхувальне просочення, кисі іноді потрібно прання. Найбільше забрудненням схильні фіранки на кухні – їх слід прати 1-2 рази на рік. Також у зоні ризику штори в дитячій – у малюків знайдеться маса ідей, як “удосконалити” фіранки за допомогою фарби, пластиліну та інших підручних засобів. Очистити кисію можна як вручну, так і в пральній машині. Про те, як прати штори-нитки з намистинами, поговоримо більш детально нижче у статті.
Як підготувати ниткові штори до прання
Перед пранням гардини необхідно зняти з карнизу. Тут є свої тонкощі, які варто врахувати, щоб спростити подальший догляд:
-
У стані, що висить, посуньте кулісу гармошкою в одну точку;
-
Щоб нитки не плуталися, слід зав’язати їх у слабку косу. При сильних забрудненнях цей метод не підійде – миючого складу складніше проникнути у вигини кисеї;
-
Другий варіант – перев’язати штору в декількох місцях текстильними тасьмами на відстані 20-30 см один від одного;
-
При кріпленні до настінного карниза-труби досить просто зрушити кулісу з утримувача;
-
Для кріплення до карнизу стель зазвичай використовують спеціальні гачки або прищіпки. Перед пранням дрібні деталі слід зняти та скласти в окрему коробочку, щоб вони не загубилися;
-
Шпильки, тримачі та інший знімний декор також варто відкласти убік.
H2:
Як прати штори-нитки вручну
Нитяні фіранки не люблять високих температур та агресивних миючих засобів. При порушенні базових рекомендацій щодо догляду кисею може деформуватися та втратити колір. Шторам зі стеклярусом потрібне особливо делікатне поводження – при одному незручному русі дрібні елементи чіпляються за нитки, утворюючи складні у розплутуванні вузли.
Штори-нитки стирають методом замочування в тазі чи ванні при температурі не вище 30-40°C. Миючий засіб варто попередньо розмішати у воді до утворення піни. У процесі полоскання у воду можна додати кондиціонер-антистатик – він перешкоджає подальшому накопиченню пилу. Гардини з люрексу та інших блискучих матеріалів ополіскують у слабкому розчині оцту – це робить їх більш блискучими.
-
Штори укладають у таз по спіралі – у ниток буде менше можливості переплутатися між собою;
-
Для початку виріб замочують у теплій воді з додаванням шампуню або миючого засобу. На поверхні кухонних фіранок часто утворюється жирова плівка, яка притягує до себе пил та бруд. Для їх очищення ефективніше використовувати миючий засіб для посуду або універсальний крем для кухні Cif. Залиште штори на 10-15 хвилин, щоб активні компоненти засобу розм’якшили забруднення, і їх було легко видалити;
-
Не треба сильно терти нитки. Легкого стиснення в руках зазвичай достатньо, щоб видалити бруд, що накопичився;
-
Вийміть штори з тазу, зігнувши їх у 3-4 рази по всій довжині, та делікатно відіжміть мильну воду;
-
Аналогічно 2-3 рази прополощіть фіранки в чистій воді до повного змивання піни. Для більшої зручності можна сполоснути кисею під душем із середнім напором теплої води.
Як прати ниткові штори в пральній машині
Щоб у процесі прання нитки не заплуталися морськими вузлами, їх слід заплести в кілька кісок і туго перев’язати на кінцях. Перед тим як прати ниткові штори з намистинами, їх обов’язково поміщають у спеціальний сітчастий мішечок. Як підручну альтернативу можна використовувати звичайну наволочку з нелиняючої тканини. Це захистить штору від зайвих механічних дій. Якщо частина підвісних елементів обірветься, вони не пошкодять барабан і засмічують фільтр.
Як сушити кисейні штори
Нитяні штори дуже легкі – від 0,7 до 1,9 кг. У процесі прання вони практично не вбирають зайву вологу і не стають важчими. Сушити їх можна безпосередньо на карнизі. За бажання можна скористатися звичайною мотузкою для білизни. При цьому закріплювати гардини прищіпками не рекомендується вони можуть деформувати нитки. Стримуючі тасьми та коси розплутують після фінального кріплення до карнизу.
Завдяки елементарному крою та особливостям матеріалу гладити штори не потрібно – вони розправляються під власною вагою. Якщо після висихання на нитках помітні нерівності, слід збризкати з пульверизатора чистою водою і акуратно розправити руками.
Як розплутати вузли на ниткових шторах
Штори з дрібними намистинами ризикують заплутатися навіть при дотриманні запобіжних заходів. Попереднє зв’язування в коси все ж таки відіграє позитивну роль — вузлики утворюються на окремих «пасмах», а не на всій площі полотна.
Розплутування вузликів – довгий медитативний процес. Розкладіть штору на рівній горизонтальній поверхні – на столі або підлозі. Відокремте нитки, які ще не встигли заплутатися: їх можна зав’язати в косу, зафіксувати по довжині тасьмами або обережно намотати на шматок картону.
Розслабте вузол і поступово витягайте вільні нитки з боку канта (згори донизу). Краще починати з ниток без стеклярусу. Їх нескладно впізнати досвідченим шляхом: зазвичай намистини розташовуються на відстані 20 см від вершини штори. Уникайте різких рухів, інакше ризикуєте затягнути нитки ще тугіше. «Звільнені» нитки перекидають на інший бік канта — їх варто поетапно фіксувати тасьмою, щоб уникнути подальшого сплутування.