З часом монети втрачають первозданний блиск. Будь то особиста колекція або антикваріат, дізнайтеся, як правильно чистити монети в домашніх умовах.
З часом металеві монети втрачають свій вигляд. Але їм легко повернути первозданний блиск! Дізнайтеся, як правильно чистити гроші, не витрачаючи зайві гроші.
З часом монети нерідко втрачають первозданний блиск. Ось кілька простих порад, які допоможуть провести чищення у домашніх умовах.
Існує безліч комерційних очисників, наприклад продукція марки Cif, які за дві секунди повернуть вашим монетам первозданний блиск. Якщо ви віддаєте перевагу натуральним альтернативам, помістіть монети в склянку з водним розчином оцту і залиште на ніч. Щоб не пошкодити дорогоцінні вироби, перед чищенням антикварних монет обов’язково проконсультуйтеся у фахівця.
Чи варто чистити монети в домашніх умовах?
Грошам властиво «ходити по руках»: на них швидко накопичуються бруд та мікроби. Ретельне чищення не тільки поверне монетам колишній блиск, але й зробить їх безпечними для колекціонерів. Для дезінфекції металевих виробів можна використовувати крем Cif Ultra White.
Як чистити мідні монети в домашніх умовах?
У жодному разі не використовуйте апарат для чищення прикрас або засіб для полірування металу: вони можуть подряпати монети. З цієї причини не протирайте їх паперовим рушником чи іншими матеріалами на паперовій основі. Перш ніж приступити до роботи, ретельно вимийте руки з милом, щоб усунути жир і бруд з пальців.
Чистка складається з кількох етапів:
-
Промийте монети холодною водою.Це видаляє верхній шар пилу та бруду.
-
Замочіть у теплій мильній воді.Додайте кілька крапель м’якого очищувача (наприклад, засоби для миття посуду Persil) у пластиковий контейнер із теплою водою. По одній опустіть монети у воду і потріть їх пальцями або м’якою ганчіркою. Не занурюйте всі монети у воду одночасно і не використовуйте металеві або керамічні контейнери, щоб не пошкодити метал.
-
Видаліть бруд, що в’ївся.За допомогою зубочистки або зубної щітки з м’якою щетиною обережно видаліть шматки бруду, що в’ївся.
-
Замочіть у склянці з оцтом.Кислоти відмінно справляються з видаленням плям, корозій і наростів, що в’їлися. Замочіть монети в склянці з оцтом щонайменше на півгодини або залиште на ніч.
-
Промийте гарячою проточною водою.Після замочки видаліть залишки бруду, мила та оцту, ретельно промивши монети гарячою водою. Будьте обережні, щоб не обпектися!
-
Ополосніть дистильованою водою для блиску.У дистильованій воді немає домішок та металів: вона допоможе видалити будь-які забруднення від проточної води. По черзі прополощіть монети у пластиковому контейнері з дистильованою водою.
-
Промокніть або залиште сушитися на м’якому рушнику.Не тріть монети, щоб не пошкодити їх. Достатньо промокнути м’яким рушником, щоб усунути надлишки води, а потім залиште сушитися на тканині.
Тепер можна сміливо чистити монети в домашніх умовах. Усього кілька простих кроків – і від бруду, нальоту та шкідливих мікробів не залишиться й сліду!