Варто одному члену сім’ї захворіти, решта також опиняється під загрозою. Особливо вразливі діти, люди похилого віку і жінки в період вагітності. Але навіть дорослим з міцним імунітетом потрібні додаткові запобіжні заходи — звичайного прибирання явно недостатньо. Як продезінфікувати квартиру від вірусів після хвороби та не допустити поширення інфекції, читайте далі у статті.
У яких випадках потрібна дезінфекція
Зміст статті
Дезінфекція – обов’язкова процедура при захворюваннях вірусної чи бактеріальної природи. Заходи безпеки при звичайній застуді та інфекціях, які потребують обов’язкової госпіталізації, відрізнятимуться. Але завдання у них одне – знищити максимальну кількість патогенних мікроорганізмів.
Дезінфекція приміщень буває трьох видів:
-
Поточна – передбачає ретельну обробку вогнища хвороби, особистих речей пацієнта та квартири загалом;
-
Заключна – проводиться в період одужання або перед випискою з лікарні. Саме тоді імунітет хворого ослаблений, тому будь-яка інфекція може призвести до повторного зараження;
-
Профілактична – являє собою генеральне прибирання з використанням дезінфікуючих засобів. Проводити її рекомендується кожні 3 місяці. З настанням холодів підвищується ризик респіраторних захворювань – у цей час профілактичне прибирання влаштовують щомісяця.
Інкубаційний період деяких інфекційних захворювань триває до 5 тижнів. У цей час бактерії та віруси поширюються по будинку, підстерігаючи нових жертв. Як профілактика генеральне прибирання слід повторювати кожні 7-10 днів.
Чим убити мікроби у квартирі після хвороби
Боліснотворні бактерії можна знищити при високих температурах, під дією ультрафіолету або за допомогою спеціальних дезінфікуючих складів. Для збирання приміщень використовують побутову хімію на основі гіпохлориту натрію або хлорки. Можна скористатися медичним спиртом або розчином нашатирю, попередньо заливши його в пляшечку з пульверизатором.
Народні рецепти на основі оцту, розчину солі, соку часнику безсилі проти небезпечних мікробів. А ось свіже повітря дійсно уповільнює їхнє розмноження – провітрювати приміщення потрібно не рідше 2-3 разів на день.
Порядок робіт під час дезінфекції
-
Дезінфекцію квартири починають із найдальшої кімнати, закінчуючи ванною та санвузлом. Вона передбачає ретельну обробку всіх поверхонь, включаючи кути, плінтуси, простір за меблями. Не забувайте регулярно міняти воду, навіть якщо вона не виглядає особливо брудною;
-
Вікна, дверцята шаф, стільниці та інші тверді поверхні зручніше обробити з пульверизатора. Універсальний антибактеріальний спрей Domestos ефективно вбиває мікроби, а заодно допомагає видалити в’їли бруд і жир.
-
Для миття підлог розведіть 4 ковпачки універсального гелю Domestos у 5 літрах води. Він містить потужний антибактеріальний агент – гіпохлорит натрію. Навіть у невеликій концентрації засіб ефективно справляється з бактеріями, вірусами, спорами та пліснявою;
-
Приділіть особливу увагу дверним ручкам, вимикачам, телевізійному пульту, комп’ютерній мишці та клавіатурі. Через постійні торкання ці предмети — головні провідники інфекції. Їх необхідно регулярно протирати антибактеріальними серветками для збирання.
-
Постільна білизна та одяг хворого варто якомога частіше прати за високої температури.
Обробити приміщення при небезпечних інфекційних захворюваннях є більш трудомістким, ніж продезінфікувати квартиру після хвороби ГРВІ. У цьому випадку слід прокип’ятити особисті речі пацієнта, включаючи посуд, дитячі іграшки, постільну білизну. Штори, гобелени та килими на період дезінфекції доведеться зняти – повернути їх на місце можна після заключної антисептичної обробки.
Запобіжні заходи при дезінфекції
Прибирання необхідно проводити у гумових рукавичках. Вони допоможуть уникнути зайвих контактів із зараженими предметами, а також захистять шкіру від агресивних речовин у складі розчинів, що дезінфікують.
Перед роботами з побутовою хімією, що містить хлор, слід відкрити вікна на провітрювання і надіти захисну маску — пари можуть мати подразнюючу дію на слизову і зробити її більш вразливою перед інфекцією.
У приміщенні має бути сторонніх. Насамперед це стосується дітей та свійських тварин.
Додаткові заходи для дезінфекції
Зволожувач повітря робить мікроклімат у квартирі більш комфортним та здоровим незалежно від пори року. Взимку повітря в приміщенні пересушене опалювальними приладами, влітку свій внесок роблять кондиціонери. В результаті слизова оболонка носоглотки постійно дратується, і їй складніше протистояти бактеріям. Навіть найпростішої моделі вистачить, щоб підвищити опірність організму патогенним бактеріям та полегшити носове дихання у разі ГРВІ.
Аромамасла чайного дерева, евкаліпта, лимона і хвойних рослин мають антибактеріальний ефект, розслаблюють і наповнюють кімнату приємним ароматом. Завдяки високій концентрації фітонцидів вони допомагають знезаразити повітря у приміщенні. Найкращий ефект досягається при нагріванні ефірних олій: достатньо нанести кілька крапель на спеціальний керамічний свічник. Перед використанням переконайтеся, що ніхто з мешканців не має алергії на активні компоненти масел.
Лампи з кристалів солі можуть стати домашньою альтернативою спелеотерапії. Соляні печери вже сотню років використовують для лікування та профілактики респіраторних захворювань. Навіть невелика лампа при нагріванні іонізує повітря і має бактерицидний ефект. Крім того, вона дає приємне тепле світло і може стати чудовим нічником.
Дані методи не скасовують дезінфекції спеціальними препаратами, але можуть стати приємним до них доповненням і створити атмосферу затишку, так необхідну для одужання.