Зайти на кухню і зрозуміти, що виходити з неї не хочеться: адже все сяє чистотою та затишком. Схоже на казку? Від мрії до реальності один крок, і ми переконаємо вас у цьому. Почнемо з кухонного миття – лідера на кухні за частотою застосування. Після холодильника, звісно.
Правило №1 – регулярність
Зміст статті
Щоденне миття посуду, забруднення залишками їжі та напоями залишає слід на стані будь-якого миття: з каменю, кераміки, нержавіючої сталі. Плями, потертості, подряпини від столових приладів, жир від залишків їжі псують навіть найдорожчу мийку. І порушення естетики – не єдина проблема. Забруднення не тільки залишають наліт на раковині, а й накопичуються в сифоні, поступово засмічуючи його.
Відмити раковину від темних плям, що в’їлися, і товстого шару вапняного нальоту набагато складніше, ніж чистити кухонну мийку регулярно. Якщо не приділяти догляду за сантехнікою належну увагу, забруднення вбираються в поверхню та псують структуру матеріалу. Зрештою настане момент, коли відновити блиск та загальний стан раковини буде неможливо.
Чим швидше увага господині буде звернена на стан миття, тим простіше почиститиме раковину, відновити її первісну красу.
Правила та методи догляду відрізнятимуться залежно від матеріалу миття. Найпопулярніші матеріали: кераміка (порцеляна або фаянс), метал (нержавіюча сталь), акрил, штучний або натуральний камінь.
Правило №2: комплексне миття
Просто почистити мийку на кухні може бути недостатньо, адже є ще й сифон, який схильний до поступового засмічення. Більшість сучасних раковин оснащено розбірними сифонами із пластику, які досить легко чистити.
Чищення миття в домашніх умовах включає:
-
Миття самої чаші.
-
Чищення зливу.
Мити чашу необхідно щодня, після кожного миття посуду, а слив – у міру забруднення. Про необхідність чищення зливу свідчить затхлий запах води із труб та її повільне зливання з раковини.
Інвентар та миючі засоби
Щоб почистити мийку, в залежності від характеру забруднень можуть знадобитися:
-
двостороння губка з поролону;
-
господарські ганчірки;
-
пакети із поліетилену;
-
вантуз та пробка для зливу;
-
засіб для чищення.
Миючі засоби для мийок представлені у величезному виборі. Склад та консистенції найрізноманітніші: є сухі (у формі порошків), рідкі суміші, а також гелі, пасти, креми. На упаковці, як правило, вказана докладна інформація про склад та інструкція із застосування. Як правило, достатньо нанести засіб на поверхню, розподілити губкою або щіткою, а потім змити. Для чищення сифонів використовують хімічно активні препарати, які випускають у вигляді рідин, гранул, таблеток. Більшість із них розчиняють навіть найсильніші засмічення у трубах.
При чищенні миття важливо не пошкодити покриття. Саме тому багато виробників випускають спеціалізовані засоби, призначені для:
-
раковин з нержавіючої сталі;
-
мийок із штучного каменю;
-
керамічні раковини.
Але є й універсальні засоби, які ефективно очищають кожен із перерахованих видів раковин, не ушкоджуючи поверхню. Бережний вплив у комбінації з активною боротьбою із забрудненнями та жиром забезпечать засоби марки Cif.
Огляд універсальних засобів для кухонних мийок
Спреї та крему Cif підходять для чищення всіх видів мийок, у тому числі з акрилу, сталі, каменю, кераміки, композитних матеріалів.
Серед них найбільшою популярністю користуються:
-
Засоби з лінійки універсальних кремів, що чистять Cif. Замість великих абразивних компонентів до складу входять активні мікрочастинки, що видаляють бруд, що в’ївся, розчиняють жир. Особливість: безпечний склад. Кошти підходять навіть для чищення шампурів, грилів, посуду.
-
Чистячі креми Cif. Надихаючі аромати зроблять прибирання справжнім задоволенням. Освіжаючий евкаліпт і трави, ефірні олії іланг-ілангу, запашна фіалка та жасмин створюють ароматний аромат на кухні. У балансі з приємним ароматом – висока ефективність роботи з будь-якими покриттями на будь-яких поверхнях.
-
Спрей для кухні Cif Блискучий Ефект Антижир. Цитрусовий аромат, 100% чистота та яскравий блиск мийки! Ідеально підходить для чищення раковин із нержавіючої сталі: видаляє жирний наліт, легко змивається, не створюючи розлучень.
Беріть у озброєння та заощаджуйте час на догляд за кухнею.
Інструкція з чищення миття в домашніх умовах
Щоб робити це швидко і легко, а головне ефективно, необхідно дотримуватись регулярності та певного порядку дій. Це стосується як повсякденного миття, так і генерального чищення сантехніки. Залежно від інтенсивності забруднення процес може зайняти від кількох хвилин до кількох годин.
Поговоримо про генеральне прибирання. Коли на поверхні миття є темні плями, жирний наліт та інші органічні відкладення. Процес включає такі дії:
-
Чищення змішувачів та чаші. Наносимо спрей або крем на вологу губку для миття посуду, розподіляємо круговими рухами на всі поверхні. Якщо забруднення серйозні, залишаємо на кілька хвилин. Незважаючи на м’який склад коштів Cif, краще скористатися господарськими рукавичками.
-
Чищення зливу. Проводиться у міру забруднення. Можна використовувати спеціальні таблетки чи рідини, які розчиняють органічний наліт. Як правило, їх заливають або кладуть у зливний отвір на декілька годинників, заливаючи водою (доцільно робити на ніч).
Загалом нічого складного. Головний секрет у регулярності та застосуванні ефективної та безпечної побутової хімії.
Рекомендації для чищення різних мийок
Спочатку про кераміку. Керамічні раковини частіше ставлять у ванних кімнатах, на кухні вони мало популярні через свою крихкість. Поширені забруднення на керамічних мийках: плями іржі від води, потемніння, розлучення від миючих засобів та мила. Кераміка стійка до хімікатів, але абразивів дуже чутлива, тому порошками її чистити не варто. При догляді необхідно виключити металеві губки та щітки. Наголос робимо на якісну побутову хімію. До речі спрей Cif Блискучий ефект Антижир показав високу ефективність в очищенні нержавіючої сталі та керамічних покриттів. Засіб видаляє жир і забезпечує сяючий блиск без розлучень. Підходить для щоденного застосування.
Нержавіюча сталь – лідируючий матеріал в основі кухонних мийок. При догляді рекомендується виключити хімію з абразивними частинками та жорсткі щітки. Після очищення поверхні слід витерти насухо сталь паперовою або тканинною серветкою.
Останнім часом все більш популярні мийки з каменю, натурального чи штучного. Естетика – основна перевага такої сантехніки: вона гармонійно вписується в сучасний інтер’єр, виглядає незвичайно. Крім того, такі миття досить міцні, стійкі до утворення іржі, невибагливі у догляді. Достатньо періодично обробляти поверхню будь-яким засобом для чищення з перерахованих нами вище.
Якісна та ефективна побутова хімія, регулярний догляд – і ваша кухня знову сяє! Завжди.