Як почистити клавіатуру комп’ютера в домашніх умовах

Будь-яка техніка потребує дбайливого поводження та регулярного догляду. Комп’ютер або ноутбук є практично в кожному будинку і використовуються щодня, тому рано чи пізно виникає потреба у їх очищенні. Позбавлятися забруднень і пилу необхідно як зовні, так і всередині корпусу. Найбільш навантаженою, а тому і деталею, що вимагає частого догляду, є саме клавіатура. Багато людей перекушують, не відриваючись від роботи, через що між клавішами накопичується велика кількість крихт, пилу та іншого бруду. І це стає серйозною перешкодою для швидкого друку, оскільки клавіші починають «залипати» при наборі тексту. Сьогодні команда ChystoPedia познайомить вас з найбільш ефективними і простими способами почистити клавіатуру від пилу і сміття, що накопичилося всередині, а також розповість про методи додаткового догляду.

Зображення клавіатури, на якій накидані крихти або будь-який інший бруд

Як почистити комп’ютер у домашніх умовах

Все залежить від того, наскільки давно проводилося останнє прибирання всередині та зовні ПК. Якщо часу минуло не так багато, вам достатньо буде просто позбутися пилу і навести лоск. А от якщо комп’ютер або ноутбук жодного разу не відкривали для ретельного догляду, буде потрібно справжнє генеральне прибирання. Інакше одного разу техніка просто відмовиться працювати. Давайте ж розглянемо етапи усунення пилу та бруду.

Чищення поверхні клавіатури.Її рекомендується проводити хоча б раз на місяць. Так ви зможете запобігти попаданню крихт під клавіші. Правильно і швидко почистити клавіатуру комп’ютера в домашніх умовах нескладно, але не забувайте про правила безпеки при використанні рідких засобів для чищення, оскільки вони можуть серйозно пошкодити пристрій і анулювати гарантію. Перш ніж приступити до чищення, обов’язково вимкніть комп’ютер і від’єднайте клавіатуру.

  • Для початку переверніть клавіатуру і обережно, але впевнено постукайте її дном. Це допоможе видалити великі частинки бруду та дрібне сміття.

  • Пройдіться поверхнею клавіатури струменем стисненого повітря (балончики зі стисненим повітрям можна придбати в будь-якому спеціалізованому магазині). Це також допоможе позбавитися від пилу та бруду між клавішами.

  • Щоб позбавитися жирних відбитків пальців на клавішах, використовуйте слабкий мильний розчин. Будьте обережні: занадто висока концентрація розчину може призвести до пошкодження плати. Або ж придбайте спеціальні Універсальні серветки Cif, що чистять, для очищення поверхонь без розлучень.

  • Зануріть шматочок м’якої тканини в розчин, що вийшов і, ретельно віджавши, обережно протріть поверхню клавіатури.

  • Дочекайтеся повного висихання, перш ніж використовувати клавіатуру.

Читайте також:  Як відмити скло до блиску?

Отже, завдання виконано, і ваш віртуальний дім знову у чистоті та порядку!

Якщо ви не знаєте, як почистити клавіатуру максимально швидко, наведіть спеціальний слайм. Він нагадує дитячу іграшку «лизун» і має щільну гелеву структуру. Притисніть його до поверхні клавіатури та зніміть. На слаймі залишиться весь пил та крихти, які застрягли у просторі між кнопками.

Зображення клавіатури, яку протирають зверху серветками

Чищення клавіатури з частковим розбиранням.Такий догляд потрібний при сильному забрудненні. Якщо ви не знаєте, як розібрати клавіатуру на комп’ютері, щоб нічого не пошкодити, скористайтеся наведеними нижче рекомендаціями.

  • Почніть з повного знеструмлення аксесуара, відключіть його від ПК.

  • Попередньо сфотографуйте свою клавіатуру, щоб потім повернути всі клавіші.

  • Щоб зняти клавішу, потрібно акуратно підчепити її край плоскою викруткою, пилкою для нігтів або столовим ножем. Вона має від’єднатися з легким клацанням. Не докладайте багато зусиль. Якщо ви все робите правильно, кнопка знімається досить просто.

  • Чи не знаєте, як почистити кнопки на клавіатурі, щоб нічого не пошкодити? Ретельно протріть їх вологими серветками або рідким засобом для чищення (тільки обов’язково переконайтеся, що розчин безпечний для пластику). Наприклад, використовуйте Універсальний засіб для чищення, Cif спрей Ультра гігієна, без хлору. Воно призначене для делікатного прибирання у всьому будинку та не змиє написи на клавішах.

  • Позбавтеся від бруду, що накопичився, в основі клавіатури. Його найкраще чистити за допомогою ватних паличок, змочених у спеціальному засобі або ж спирті.

  • Обов’язково дочекайтеся повного висихання кожного елемента. Після цього поверніть кнопки на місце. Якщо все зроблено правильно, установка супроводжуватиметься легким клацанням. Якщо за стабілізацію клавіш відповідають пружини, слідкуйте, щоб вони потрапили в призначені для них пази.

Читайте також:  Як мити вінілові шпалери

Зображення клавіатури, у якої знято кілька кнопок

Чищення клавіатури після потрапляння рідини.Багато користувачів не люблять переривати роботу за комп’ютером (або гру), коли п’ють чай або каву. І при необережному русі весь вміст чашки миттєво виявляється на клавіатурі. Приємного, зрозуміло, мало, але ситуація цілком можна виправити. Якщо ви не знаєте, як почистити клавіатуру в домашніх умовах, тримайте покрокове керівництво.

  • Відразу переверніть її кнопками вниз, особливо якщо вона мембранна.

  • Вимкніть пристрій від мережі.

  • За допомогою викрутки відкрутіть гвинтики на задній кришці.

  • Обов’язково обережно демонтуйте всі клавіші. Зробіть це так, як описано у попередньому розділі.

  • Відтисніть фіксуючі затискачі та зніміть задню та передню кришки.

  • Від’єднайте контактну плату.

  • Обережно видаліть всю рідину за допомогою ватного диска або палички. Після цього протріть нутрощі клавіатури спиртом. Усі елементи мають повністю висохнути. До цього моменту збирати їх воєдино не можна.

  • Переконайтеся, що немає потемнень або дефектів, інакше порушиться контакт, а клавіші перестануть друкувати.

  • Зберіть клавіатуру у зворотному порядку, коли всі її деталі будуть повністю сухими.

Зображення клавіатури з пролитою на ній чашкою чаю чи кави

Як почистити мишку

На відміну від монітора, мишку протирати спиртом не лише можна, а й потрібно. Якщо у вас механічна мишка, обов’язково протріть кульку та коліщатка всередині. Оптичну мишку можна повністю розібрати та протерти механізми. Головне – згадати потім, як повернути її до початкового стану. Не забудьте почистити клавіші від пилу та бруду. Килимок для мишки можна просто вимити мильною водою, а потім висушити.

Читайте також:  Задоволення від красивого та доглянутого будинку!

Як почистити внутрішні деталі комп’ютера

Отже, як можна почистити клавіатуру своїми руками, ви вже впізнали. А тепер поговоримо про серйозніший догляд за ПК. Найбільш складний етап чищення комп’ютера пов’язаний із забрудненням внутрішніх деталей. Процес чищення не завдасть особливого клопоту, але будьте обережні: самостійно відкривши корпус комп’ютера, ви ризикуєте втратити гарантію. Ми рекомендуємо уважно ознайомитися з умовами договору, перш ніж починати чищення чи ремонт техніки в домашніх умовах.

Якщо ви вирішили самостійно чистити внутрішні деталі комп’ютера:

  • переконайтеся, що він відключений від електрики, перш ніж розпочинати роботу;

  • використовуйте тільки балончик зі стисненим повітрям для видалення пилу та дрібного бруду;

  • не спрямовуйте струмінь стисненого повітря на елементи, що обертаються.

Якщо ви дотримуватиметеся наведених вище рекомендацій, клавіатура, та й сам комп’ютер в цілому, прослужить довгий час. Очищення сучасної техніки може бути цілком доступним для кожного користувача. Головне – діяти відповідно до перевіреної покрокової інструкції.

Часті питання про те, як правильно почистити клавіатуру в домашніх умовах:

Як чистити клавіатуру комп’ютера всередині?

Акуратно витягніть гвинтики з задньої панелі, зніміть обидві кришки та клавіші, ретельно протріть всі нутрощі ватним диском або паличкою, змоченими у спирті. Обов’язково дайте висохнути кожному елементу.

Як почистити клавіатуру від пилу між кнопками?

Використовуйте спеціальний слайм, що чистить. Також можна обережно витягти клавіші, а потім протерти простір між ними ватною паличкою, змоченою у спирті.

Як швидко почистити клавіатуру?

Позбутися пилу і відбитків можна, протерши клавіші вологою серветкою або м’якою тканиною, змоченою в розчині, що чистить, делікатної дії, який не шкодить пластику.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *