SOS! Що робити, якщо на ноутбук потрапила вода

Поради щодо швидкого реагування для тих, хто залив клавіатуру ноутбука – як діяти, щоб уникнути пошкоджень комп’ютера.

tab-1663382

Залитий ноутбук можна врятувати

Мало хто з нас може прожити бодай день без ноутбука, телефону та інших електронних гаджетів. Але що робити, якщо на ноутбук потрапила вода, і ви опинилися відрізані від комунікації? У цій статті ми розглянемо, як ви можете зменшити потенційні збитки, здійснивши кроки для видалення вологи та запобігання нещасним випадкам у майбутньому.

Якщо ви вирішили розібрати комп’ютер самостійно, обов’язково сфотографуйте розташування складових частин і розкладку клавіатури – так вам буде простіше зібрати комп’ютер після чищення.

Що робити, якщо залив ноутбук – перша допомога

Багатьом із нас траплялося необережним рухом перекинути кухоль із чаєм чи склянку з водою. Що робити, якщо залили клавіатуру улюбленого девайсу? Діючи швидко, можна врятувати ноутбук від пошкоджень, що викликаються вологою. Ось важливі нюанси, про які варто пам’ятати, якщо трапилася неприємність:

  • Чим швидше ви вимкнете живлення – тим менший ризик короткого замикання.

  • Найкраще протерти прилад від вологи зовні і відразу ж звернутися до сервісного центру – фахівці розберуть прилад та усунуть усі можливі пошкодження.

  • Якщо ви вирішили розібрати телефон чи ноутбук самостійно, пам’ятайте, що це анулює наявну гарантію.

  • Найімовірніше, з гаджетом доведеться розпрощатися на два-три дні, незалежно від того, віддасте ви його в сервісний центр або вирішите сушити самостійно.

Читайте також:  Чим продезінфікувати квартиру після хвороби

Як правило, пошкодження викликані вологою – не вирок для сучасних електронних приладів, якщо своєчасно знеструмити їх та негайно звернутися за кваліфікованою допомогою.

tab-1663382

Як висушити ноутбук самостійно

Тим, хто вирішив впоратися самотужки після того, як пролив чай на ноутбук, стануть у нагоді наступні поради. Якщо рідина не встигла проникнути в мікросхеми – можливо вдасться запобігти пошкодженням, не вдаючись до допомоги фахівців.

  1. Негайно вимкніть живлення та витягніть батарею, щоб уникнути короткого замикання.

  2. Переверніть ноутбук і трохи потрясіть, щоб видалити краплі води.

  3. Залиште в перевернутому стані і сушіть як мінімум протягом доби в місці, що добре провітрюється.

  4. Якщо ви розумієтеся на техніці, можна спробувати розібрати ноутбук самостійно, протерти і висушити складові окремо.

  5. Якщо ви пролили солодкий чай, каву або колу – також доведеться розібрати та почистити комп’ютер, інакше клавіші залипатимуть, а внутрішні складові можуть окислитися.

  6. Різні моделі мають свої особливості складання, проте для більшості ноутбуків ви знайдете інструкцію з розбирання, скориставшись пошуком у Google або YouTube. Фотографуйте розташування складових, а також порядок клавіш, перш ніж розбирати клавіатуру.

  7. Акуратно протріть серветками, злегка змоченими у спирті, що зазнали впливу рідини місця та просушіть феном, встановивши його в режим холодного повітря.

  8. Зберіть і залиште ноутбук сушитися, не включаючи його ще як мінімум на добу.

Ці поради стануть у нагоді тим, хто не боїться маніпуляцій з електронікою, проте вони не дають гарантії того, що прилад працюватиме як раніше. Краще довірити маніпуляції з начинками вашого ноутбука працівникам сертифікованого сервісного центру.

Читайте також:  Як правильно поводитися за столом: правила етикету

Тримайте кружки з напоями подалі від робочого простору

Кожен, хто одного разу залив клавіатуру ноутбука, зробить все необхідне, щоб не повторити цю помилку в майбутньому. Привчіть себе не ставити кухлі з напоями поблизу електронних приладів, а якщо ви все-таки тримаєте їх на робочому столі, ставити їх на відстані від ноутбука. Так, навіть якщо кухоль перекинеться, у вас буде можливість прибрати його до того, як до нього добереться рідина, що розлилася.

  • Негайно вимкніть живлення та від’єднайте батарею ноутбука.

  • Переверніть ноутбук і трохи потрясіть.

  • Залишіть на добу в перевернутому положенні.

  • Якщо рідини було багато, або це був будь-який напій крім води – зверніться до сервісного центру.

  • Розбирайте ноутбук лише якщо ви впевнені у своїх навичках поводження з електронікою.

  • Пам’ятайте, що самостійно розібравши ноутбук, ви анулюєте заводську гарантію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *