Categories: У домі

Повільно йде вода з раковини: причини та способи вирішення

Навіть при акуратному використанні раковина на кухні приречена періодично забиватися. На пропускну здатність труб впливає якість води, солі якої осідають на стінах. Бруд з овочів та зелені, залишки їжі та жиру з брудного посуду часто так і залишаються у каналізації. Згодом усе це призводить до утворення засорів, через які в раковині не йде вода. Що робити, щоб прочистити стік самостійно, і в яких випадках слід викликати сантехніка, знаємо експерти ChystoPedia.

Чому не йде вода з раковини

За санітарними нормативами вода з раковини зі змішувачем має відводитися зі швидкістю 0,6 л/с1. Наскільки погано йде вода в раковині, можна оцінити візуально без спеціальних вимірів: вона застоюється довше звичайного, а зі зливного отвору відчувається затхлий запах.

Механічні засмічення

Виникають, коли у ринву потрапляють сторонні предмети. Раковину на кухні забивають шматочки продуктів, бруд та жир. У ванній – волосся, ватяні палички, ковпачки від косметичних засобів. Цілком виключити попадання сторонніх частинок у стік неможливо, однак установка спеціального ситечка, що фільтрує, значно зменшує ризик засорів.

Механічні засмічення можуть утворюватися безпосередньо на виході з раковини – у сифоні. Його легко прочистити самотужки, але процедура вимагає часу і зазвичай виявляється дуже брудною. Якщо сміття пройшло через сифон і закупорило каналізаційну трубу, може знадобитися спеціальний тросик, а в запущених випадках — допомога сантехніка.

Експлуатаційні засмічення

Солі кальцію і магнію, що містяться у водопровідній воді, осідають на стінках вапняним нальотом. Особливо ця проблема актуальна у регіонах із жорсткою водою. Чавунні труби також іржавіють – пошкоджені ділянки стають пухкими і чіпляють на себе ще більше забруднень. Запобігти утворенню вапняного нальоту та іржі дозволяє регулярне профілактичне прочищення труб спеціальною побутовою хімією на основі кислоти або лугу.

Техногенні засмічення

Чи не йде вода в раковині, але ймовірність засмічення або звуження каналізаційних труб виключена? Найчастіше подібна проблема виникає після ремонту – при порушенні технології монтажу водовідведення або неправильно підібраних елементів зливної системи.

Іноді для вирішення проблеми достатньо замінити зливні грати в раковині на нові з більш широкими отворами. Пляшковий сифон може уповільнити відтік води, а в процесі експлуатації накопичує більше сміття – альтернативою йому стане трубний сифон U-подібної форми. Також варто виключити перегин гофрованого патрубка від сифона до каналізації – він має бути спрямований строго вертикально, при цьому не впираючись у склянку. Для кращого відтоку води каналізаційні труби прокладають під кутом, уникаючи контруклону. Для герметизації стиків краще використовувати гумові манжети, силікон може потрапити у каналізацію та утворити пробку – її доведеться прочищати механічно.

Як прочистити стік раковини своїми силами

Прочищення вантузом

Для початку можна спробувати вирішити проблему за допомогою вантуза. Наповніть водою рівнем в 4-5 см всі сантехнічні прилади, що сполучаються з каналізацією: раковини, ванну, піддон душової кабіни. Це створить вакуум у системі — створений вантузом гідроудар спрацює ефективніше. З цією ж метою заткніть ганчіркою або прикрийте долонею отвір переливу над стоком миття. Накрийте зливний отвір гумовою чашею вантуза до утворення вакууму. Зробіть кілька поступальних рухів рукояткою – різниця тиску має зруйнувати пробку.

Прочищення труб побутовою хімією

Найпростіший спосіб прочищення каналізації – залити у водосток спеціальну побутову хімію. Гель для усунення засорів Domestos безпечний для всіх видів труб – металевих та полімерних. Він має густу консистенцію і працює навіть у стоячій воді. Його діюча речовина, гіпохлорит гідроксид натрію, ефективно розщеплює вапняний наліт, мильні нарости, мулисті відкладення, жир, волосся та інше органічне сміття.

  1. Уважно ознайомтеся з інструкцією на етикетці;

  2. Промийте труби під сильним тиском гарячої води;

  3. Дотримуйтесь запобіжних заходів: уникайте розбризкування, використовуйте гумові рукавички і маску, добре провітріть приміщення;

  4. Ніколи не змішуйте кілька засобів для прочищення каналізації – реакція з виділенням летючого хлору може спричинити серйозне отруєння.

Очищення сифону

Якщо маніпуляції з вантузом та використання побутової хімії не дали результату, систему водостоку доведеться розібрати. Якщо ви спочатку використовували хімічні засоби, подбайте про заходи захисту. Надягніть маску та окуляри, гумові рукавички, а також одяг з довгими рукавами, щоб унеможливити попадання хімікатів на шкіру.

Насамперед потрібно визначити місце та причину засмічення:

  1. Звільніть підхід до системи водовідведення, постеліть на підлогу непотрібну ганчірку – робота буде брудною;

  2. Підставте під раковину цебро або іншу велику ємність для зливу води;

  3. Від’єднайте гофровану трубку від каналізаційного отвору та покладіть її у відро. Відкрийте воду. Якщо вона добре йде з раковини — засмічення далі в каналізації;

  4. Якщо рівень води залишається таким, повністю від’єднайте гофру і повторіть дію, підставивши відро під вихід сифона;

  5. Виключивши засмічення в гофрованому патрубку, можна переходити до розбирання та очищення самого сифона.

Сифони можуть незначно відрізнятися за конструкцією. Як правило, принцип їхнього розбору інтуїтивно зрозумілий. Розкручувати елементи варто максимально делікатно, щоб не зірвати різьблення та не пошкодити пластикові гайки. Складіть усі деталі у відро і ретельно промийте у гарячій воді. Видалити стійкі відкладення навіть у важкодоступних місцях допоможе універсальний засіб для чищення Cif у форматі спрею. Зберіть сифон. Простежте, щоб усі прокладки щільно прилягали до елементів конструкції.

Прочищення каналізації тросиком

Сантехнічний трос застосовують там, де інші методи безсилі. Він являє собою довгу гнучку пружину з гачком або спеціальною насадкою на одному кінці і ручкою для створення моменту, що крутить, на іншому. У процесі проходження трубою він підлаштовується під усі її вигини, поки не уткнеться в місце засмічення. Для роботи з тросом потрібно дві людини. Один крутить ручку для посилення механічного впливу на засмічення та додаткового очищення стінок труби. Другий – спрямовує трос і здійснює штовхально-поступальні рухи для руйнування пробки.

  • Зніміть сифон і проштовхніть трос у каналізацію до упору в засмічення;

  • Слідкуйте, щоб під час роботи трос перебував у натягу;

  • Працюйте у команді: одна людина динамічно крутить ручку за годинниковою стрілкою, друга – механічно руйнує засмічення;

  • Вийміть трос, очистіть слиз, що налип, і повторіть дії кілька разів до руйнування пробки;

  • Встановіть сифон та промийте труби гарячою водою.

Як запобігти засміченню раковини

Не лінуйтеся прочищати зливні труби раз на 2-4 тижні – завдяки сучасній побутовій хімії процедура займає небагато часу, забезпечуючи довгостроковий результат. При регулярній профілактиці проблем із застоєм води виникнути не повинно. Найчастіше вода в раковині на кухні не йде через засмічення органічним сміттям. Гель для прочищення труб Domestos розчиняє жир, білкові волокна м’яса, риби і яєць, шкірку овочів, що втекли у водосток спагетті і пластівці. Паралельно гель руйнує вапняні відкладення, покращуючи відтік води і перешкоджаючи утворенню пробок.

Для профілактичного очищення сифону кухонної раковини підійдуть народні засоби. Засипте у ринву 1 ст. соди, залийте 1 ст. оцту та залиште на 15 хвилин для усунення дрібного сміття. Щоб розчинити жирові відкладення на стінках металевого миття, залийте в стік 2-3 л окропу – для фаянсу варіант не підходить через ризик утворення тріщин.

«СП 30.13330.2016 Внутрішній водопровід та каналізація будівель. Актуалізована редакція СНіП 2.04.01-85* (із Поправкою, Зміною N 1) / Додаток А // »

admin

Recent Posts

Як перетворити прибирання на гру для дітей та дорослих?

Як залучити дитину до роботи по дому? Маленькі хитрощі допоможуть перетворити збирання на гру. Тут…

4 години ago

Завдання з невідомими: як випрати старі плями невідомого походження.

Виведення старих плям невідомого походження можливе! Дізнайтеся наші ефективні поради, як вивести стару пляму. Як…

1 день ago

Як позбутися кротів?

Докладніше про кротів та причини їх появи Ці невеликі за розміром звірята здатні в короткий…

2 дні ago

Як прати рушники, щоб вони залишалися м’якими та яскравими

Дізнайтеся корисні поради, як прати рушники, щоб зберегти їх м'якими та яскравими. Помітили, що після…

3 дні ago

Як швидко почистити мікрохвильову піч у домашніх умовах

Ви помітили всередині мікрохвильової печі осілий наліт? А усередині камери з'явився неприємний запах? Ваша НВЧ…

4 дні ago

Як позбутися гризунів

думаєте, що в будинку могли завестися миші чи щури? Ця стаття розповість вам про те,…

5 днів ago