Гігієна під час епідемії вірусних захворювань

Епідемія ГРВІ та грипу повторюється практично кожне міжсезоння, але питання про необхідність проведення щеплень, зміцнення імунітету та підготовки робочого місця та свого житла постають щоразу за новою. Серед великого обсягу інформації важливо виділити головне, щоб розуміти якими способами можна запобігти ризику зараження. За рекомендаціями щодо профілактики вірусних інфекцій звернемося до експертів ChystoPedia.

гигиена

Як виявляються вірусні захворювання?

Медики поділяють вірусні інфекції на кілька великих груп, що об’єднуються відповідно до органів, що уражаються. Найбільш поширеними серед вірусів залишаються збудники, які викликають гострі респіраторні захворювання (ГРЗ). Пов’язано це з тим, що передача ГРВІ здійснюється переважно повітряно-краплинним шляхом. Щорічно організації охорони здоров’я фіксують епідемії грипу та ГРВІ, нерідко дитячі дошкільні та шкільні заклади відправляють на позапланові канікули.

ГРВІ є цілою групою захворювань, для яких характерні такі симптоми, як:

  • кашель,

  • головний біль,

  • насморк,

  • підвищення температури,

  • слабость,

  • біль в горлі.

Залежно від збудника інфекції можуть переважати ті чи інші симптоми.

Вакцинація від грипу є одним із заходів профілактики, завдяки якій у організму формується специфічний імунітет не тільки до вірусів грипу, а й підвищується загальна резистентність до інших респіраторних вірусів. Однак не варто забувати про те, що віруси можуть змінювати свою антигенну структуру і набувати нових властивостей не тільки рік у рік, але й протягом однієї епідемії. Саме тому основним завданням з гігієни захворювань є не лікування, а їх профілактика та зміцнення загальної опірності організму.

Читайте також:  Як позбутися гризунів

Що потрібно робити, щоб не заразитись вірусною інфекцією?

Більшість вірусів поширюються повітряно-краплинним та контактним шляхом. При кашлі та чханні заражена людина формує навколо себе хмару зі зваженими мікрочастинками слини та слизу, в яких містяться збудники інфекції. Частина їх осідає на навколишніх поверхнях, інші тривалий час зберігаються у повітрі. Залежно від виду інфекції мікроорганізми можуть зберігати активність від кількох годин на кілька днів.

Профілактика вірусної інфекції дозволяє звести до мінімуму ризик захворювання завдяки дотриманню стандартних запобіжних заходів:

  • Гігієна рук – один із основних способів уникнути потрапляння вірусів в організм людини. Руки слід мити після прогулянки на вулиці, відвідування туалету, взаємодії з домашніми тваринами. У випадках, коли вдатися до миття рук немає можливості, необхідно використовувати спиртовмісні або дезінфікуючі гелі та серветки – їх ефективність доведена науковими дослідженнями.

  • Заведіть звичку не торкатися до рота, носа та очей, якщо немає впевненості в чистоті рук.

  • Дотримуйтесь дистанції в громадських місцях, особливо в тих випадках, коли поряд знаходяться люди з вираженими симптомами ГРВІ – чхання, кашлем, блідістю та температурою. Уникайте відвідування масових заходів, де контроль дистанції ускладнений.

  • Регулярно проводьте дезінфекцію робочих та житлових приміщень, використовуючи знезаражуючі засоби для чищення.

  • Пройдіть щорічну вакцинацію від вірусу грипу, особливо якщо ви перебуваєте в групі ризику. Нерідко на додаток до заходів профілактики фахівці відносять зміцнення імунітету шляхом дотримання здорового способу життя, включаючи повноцінний сон, правильне харчування, фізичну активність та вживання достатньої кількості рідини. Більше відпочивайте і намагайтеся не хвилюватися – дослідження вчених показують, що нервова напруга та втома сприяють придушенню функцій організму та можуть спричиняти зниження імунітету.

Читайте також:  Завдання з невідомими: як випрати старі плями невідомого походження.

Як уникнути зараження оточуючих?

Заходи з профілактики вірусної інфекції включають не тільки турботу про власне здоров’я, але і здоров’я оточуючих.

  • При кашлі та чханні подбайте про те, щоб прикривати обличчя одноразовою серветкою або маскою, а за їх відсутності згинанням ліктя. Після нападу кашлю або чхання слід вимити або обробити знезаражуючим засобом руки, оскільки інфекція з них може потрапити до навколишнього контактного шляху.

  • Носити одноразову маску слід, якщо у вас є симптоми ГРВІ. Одноразові маски швидко зволожуються від дихання, а через вологу в масці до обличчя ззовні можуть потрапити і віруси, тому носіння маски має невисоку ефективність, якщо ви не хворієте. До того ж інфекціоністи вважають маску неефективним засобом через те, що вона недостатньо щільно прилягає до обличчя.

  • При появі ознак ГРВІ зведіть до мінімуму контакти з іншими людьми та викличте лікаря додому.

  • Використовуйте антибактеріальні серветки для знешкодження поверхонь, з якими ви торкаєтеся у громадському транспорті та громадських місцях: протирайте Антибактеріальними серветками Domestos поручні у вагонах метро, кнопки ліфта, столики у літаках та кафе – ці заходи дозволять Вам знизити ризик зараження інфекцією.

  • Візьміть на роботу антибактеріальний спрей Domestos для захисту від інфекції на робочому місці: протирання поверхонь зі спреєм допоможе видалити до 100% бактерій та вірусів, що також знизить ризик зараження у період ГРВІ.

Читайте також:  Як прати ниткові штори

Гігієна приміщень

Охоронні організації щорічно розробляють та уточнюють рекомендації щодо профілактики вірусів в установах, які включають список заходів з обробки приміщень, прийому та госпіталізації пацієнтів з підозрою на наявність інфекції, гігієну самих медичних працівників. Багато профілактичних заходів можна використовувати і в домашніх умовах.

У сезон активного поширення вірусних інфекцій, особливо в поточних умовах поширення коронавірусу в Україні, у житлових приміщеннях необхідно щодня проводити вологе прибирання. Міжнародні фахівці рекомендують проводити збирання з використанням розчинів дезінфікуючих засобів, зокрема 0,5% гіпохлориту натрію. Експерти ChystoPedia рекомендують гелі та спреї Domestos, у яких вміст антисептика для гігієни будинку становить 2-5%. Обов’язковою умовою гігієни є провітрювання приміщень, під час якої заражене повітря замінюється свіжим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *