Як вибрати кімнатну рослину?

Кімнатні рослини надають будинку особливий затишок та гармонію. Але багато людей запевняють, що в них удома «вмирають» усі квіти, які вони заводили. Якщо ви з їх числа, не засмучуйтесь. Адже річ зовсім не у вас. Швидше за все рослини просто не збігалися з наявним мікрокліматом. Експерти ChystoPedia підготували вам поради, про те які кімнатні рослини краще вибрати.

Кімнатна рослина

Як вибрати кімнатну рослину?

Весна – це найкращий час для покупки зеленого «друга». Сонечко починає пригрівати, з’являються пагони, та й рослині буде простіше пройти акліматизацію в новому будинку.

Наразі рослини займають не просто місце на підвіконні, а є справжнім елементом дизайну. Це зовсім не обов’язково велика квітка, що стоїть на підлозі в горщику, що гармонує з навколишніми меблями, а ціла композиція, підібрана за рівнем зростання.

При виборі рослини слід оцінити кімнату, в якій вона перебуватиме. Великий розлогий екземпляр просто з’їсть маленький простір. Для невеликого приміщення краще вибирати невисокі квіти у компактних горщиках. При цьому заздалегідь уточніть, якою висоти буде доросла рослина. Адже маленький паросток згодом може вимахати під стелю.

Читайте також:  6 порад, як уберегти людей похилого віку від коронавірусу

Інший важливий фактор – освітленість. Навіть якщо обраний екземпляр заявлений тіні, йому навряд чи підійде темна ніша. Ви, звичайно, можете додати туди спеціальне підсвічування, але це вимагатиме додаткових витрат.

Зважати слід і на температуру кімнати, особливо в холодний період. Якщо батьківщина квітки тропіки, то вона погано перенесе навіть невелике похолодання. А ось сукуленти та плющі потребують зимового періоду 10±2 °C.

Повітря в наших квартирах досить сухе, що цілком комфортно для пальми або герані. Але більшості рослин потрібне додаткове зволоження повітря. Цьому сприяє не тільки обприскування та робота зволожувача, але й звичайне миття підлоги із засобом Glorix «Лімонна енергія». Воно має дезінфікуючий компонент і залишає після себе приємний аромат.

Яка кімнатна рослина для дому краще вибрати?

Після того, як ви оцінили своє приміщення і вибрали місце для майбутньої квітки, можна переходити до вибору конкретного екземпляра. Ми підготували для вас добірку рослин з урахуванням умов їх утримання.

Скільки годин сонце освітлює кімнату?

Для світлих приміщень, де сонце є до 6 годин на день, підійдуть:

  • Стерлиция;

  • Фикус;

  • Толстянка;

  • Кактус.

Якщо вікна виходять на північ, вибирайте декоративні види: папороть, сансевієрія, драцена. У темних приміщеннях, наприклад у ванній кімнаті, комфортно почуваються замиокулькас і сциндапус.

Яка вологість у кімнаті?

Невибагливі до обприскування кактуси, хрестовик Роулі, заміокулькас. Вони чудово ростуть при поливі раз на 1 місяць. А ось стерліція та фікус еластика потребують щоденного обприскування влітку.

Читайте також:  Не дайте вірусам панувати у вашому домі! Навчіться правильно дезінфікувати квартиру

Як часто ви переїжджаєте?

Не всі рослини люблять зміну розташування. Наприклад, фікус ліроподібний не можна купувати та перевозити взимку. Навіть кілька хвилин перепаду температур можуть бути смертельними для нього. Аналогічно фікус еластика та монстера не люблять зміни температури та освітленості. Краще одразу поставити їх у ідеальне місце і більше не переміщати. Але при цьому необхідно періодично крутити горщик, щоб рослина не витягувалась в один бік.

У вас є маленькі діти та вихованці?

Не всі рослини можуть бути безпечними. Якщо у вас є домашні тварини та маленькі діти, то краще не заводити:

  • Диффенбахию;

  • Монстеру;

  • Кротон;

  • Толстянку.

Вони містять токсини, які викликають блювоту, дратують слизові оболонки, а при сильному отруєнні навіть смерть вихованців. Алергія на цвітіння може з’явитися на цикламен, пеларгонію, рододендрон

Якщо ви не готові витрачати багато часу на догляд за рослиною, вибирайте плющ, хлорофітум, кактуси та традесканцію. Вибагливими вважаються пальми, азалії, орхідеї. Проте вони дуже перетворюють інтер’єр. Троянди, гортензії, хризантеми можна тримати взимку в кімнаті, а влітку поміщати на балкон.

Не забудьте підібрати для рослини потрібне кашпо. Кращими, як і раніше, залишаються глиняні: вони добре пропускають повітря. Форму вибирайте на свій смак, а ось розмір має бути правильним. Підказкою буде минула ємність. Нова купується на 3-4 см більше за діаметром. Але при цьому не слід брати надто великий горщик, інакше це сповільнить розвиток.

Вибір рослини – це відповідальна справа. Щоб «зелений друг» відчував себе в квартирі комфортно, враховувати насамперед слід візуальну привабливість, а відповідність умов його потребам. Купувати кімнатні квіти краще навесні та влітку. У цей період немає сильного перепаду температур та вологості між домашніми умовами та вулицею. Переїзд не стане для рослини стресом і він швидше адаптується на новому місці.

Читайте також:  Захист від вірусу: що робити і чого уникати при загрозі зараження коронавірусом

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *