6 порад, як уберегти людей похилого віку від коронавірусу

6 простих порад, як уберегтися від коронавірусу самому і допомогти людям похилого віку.

дорослі руки тримають літні руки

Від раптового спалаху нового вірусу постраждали багато людей по всьому світу. Але найуразливішою категорією виявилися люди, старші 65 років. У наших силах допомогти своїм старим родичам, друзям та сусідам впоратися з цим лихом. Читайте нашу статтю, щоб дізнатися шість найефективніших способів, як захиститися від вірусу самому та допомогти людям похилого віку.

Дотримуйтесь правил особистої гігієни самі, і переконайте наслідувати ваш приклад своїх літніх родичів і друзів. Це допоможе вам та їм захиститися від коронавірусу.

1. Як захиститися від вірусу

Вірус виявився найбільш небезпечним саме для людей похилого віку, і не можна залишати їх у цій біді самих. Однак, перш ніж відвідати старого родича або друга, потрібно переконатися, що ви самі не заражені і не можете загрожувати йому. Профілактика вірусів зводиться всього до кількох простих правил:

  • Регулярно та ретельно мийте руки з милом. Намилювати їх потрібно не менше 20 секунд – круговими рухами, з усіх боків та між пальцями. Це найефективніший спосіб, як зупинити вірус. Про це одностайно заявляють усі фахівці у галузі охорони здоров’я.

  • Чихаючи або кашляючи, прикривайте рот паперовою хусткою, а потім одразу ж викидайте її і мийте руки.

  • Намагайтеся рідше торкатися обличчя. Адже з ваших рук вірус може запросто поринути у ваш організм через ніс, очі чи рот.

Читайте також:  Головні помилки при проектуванні кухні

2. Допомагайте з продуктами та запасами антибактеріальних засобів для чищення.

В даний час, у розпал пандемії коронавірусу, людям старше 70 років може бути небезпечно перебувати в громадських місцях. Переконайтеся, що у них достатньо продуктів, а при необхідності самі сходіть для них в магазин.

Не забудьте перевірити, чи в них достатній запас усіх необхідних ліків. Складіть план дій з випадки надзвичайних ситуацій, якщо ви або інші особи, які доглядають, занедужаєте і не зможете допомогти – наприклад, чи є поруч надійний сусід, якому ви можете зателефонувати.

Проведіть у бабусі та дідуся вдома генеральне збирання засобами із вмістом натрію гіпохлориту: активний хлор убиває всі відомі мікроби. Концентрації 2-5% буде достатньо для того, щоб зробити поверхні будинку досить стерильними для безпечного перебування в будинку людей похилого віку.

3. Складіть графік відвідувань

Пам’ятайте, що ваше головне завдання – допомогти літній людині, а не розважити її. Тому не рекомендується приходити до нього занадто часто, а тим більше наводити дітей чи тварин. Якщо вам здається, що ви захворіли самі – припиніть будь-які контакти та залишайтеся вдома. Попросіть когось іншого доглядати за літньою людиною, доки не переконайтеся, що цілком здорові.

Але навіть якщо ви впевнені, що абсолютно здорові, постарайтеся обмежити свої відвідини. Адже будь-які контакти можуть становити ризик для літньої людини. Крім того, перш ніж відвідати його, переконайтеся, що ви ретельно вимили руки і що на вас чистий одяг. Також потрібно дотримуватися безпечної дистанції. У жодному разі не слід обійматися і навіть тиснути руку.

Читайте також:  Дезінфекція дитячих іграшок

4. Переконайтеся, що у лікарні чи будинку для літніх людей дозволено відвідування

Багато лікарень та будинки для літніх людей строго обмежили доступ відвідувачів. Основна мета – профілактика вірусів. Перш ніж відвідати свого похилого підопічного, переконайтеся, що зможете до нього пройти. А якщо ні, то знайдете інші способи, щоб підтримувати з ним зв’язок, про що ми розповімо нижче.

5. Постійно залишайтеся на зв’язку

Не забувайте, що відчуття ізольованості може погіршити здоров’я, особливо, якщо справа стосується людини у віці. Тому навіть якщо ви не можете відвідувати свого літнього родича або друга, постарайтеся якнайчастіше з ним спілкуватися. Зараз для цього доступні найрізноманітніші способи: дзвінки та смс, електронна пошта, Скайп чи соціальні мережі. Якщо ж він не має сучасних засобів комунікацій – допоможіть йому їх освоїти.

Також подбайте про те, щоб у його кімнаті було все необхідне, щоб знайти собі заняття до душі. ТБ і радіо, можливість підключення до Інтернету, книги, свіжі газети та журнали … Як відомо, гарний настрій і внутрішній комфорт допомагають не тільки швидше одужати, але і уникнути серйозної недуги. У цьому полягає профілактика вірусів.

6. Стимулюйте вести активний спосіб життя

Оскільки в ситуації, що склалася, людям похилого віку доводиться залишатися вдома, вони стають апатичними і пасивними. Це може негативно позначитися на їхньому самопочутті. Тому ваше завдання – допомогти своєму літньому протеже повернутися до активного способу життя. Придумайте для нього мотивацію, щоб робити зарядку, ходити садом або просто провести прибирання.

Читайте також:  Не дайте вірусам панувати у вашому домі! Навчіться правильно дезінфікувати квартиру

Тимчасова ізоляція людей похилого віку зараз життєво необхідна, і тільки ми можемо допомогти нашим улюбленим бабусям і дідусям залишатися вдома в повній безпеці, але при цьому не відчувати самотності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *