Медитація для початківців: з чого почати та як правильно виконувати?

Сучасний світ, сповнений проблем, турбот, постійного руху та потоку інформації спонукає нас шукати способи відключення від зовнішньої метушні. Дивно, але зробити це можна просто помедетувавши кілька хвилин. Але як це зробити, якщо у вас нема навичок? Експерти ChystoPedia розкажуть, як правильно медитувати у домашніх умовах.

Медитація на природі

Як правильно медитувати вдома: підготовка для початківців

Помилково вважати, що медитація – це звичайний спосіб розслаблення та зняття стресу після важкого робочого дня. Так, безумовно, вона допоможе вам відчути себе відпочиваючим та повним сил. Але інше питання в тому, чи вийде у збудженому та збудженому стані «відключити голову». Без досвіду єдине, що ви зможете зробити – прокручувати та аналізувати події минулого дня, а це далеко не медитація. Як тоді правильно медитувати? Для початківців це ціла наука.

Але не переживайте, наші експерти дадуть вам цінні поради, завдяки яким ви навчитеся самостійно досягати потрібного стану швидко та ефективно.

Крок 1: Абстрагуємось від нагальних проблем

Ранкова пробіжка

Один з найкращих способів перемикання та зняття стресу – прогулянка чи пробіжка. Вибирайте безлюдні місця із малою кількістю транспорту. Ідеально буде, якщо поряд є ліс, сквер чи парк. Якщо ваша свідомість звикла відпочивати під час занять спортом, то не обмежуйте себе, сходіть до тренажерної зали, на танцювальне тренування.

Читайте також:  Правила проведення дезінфекції у школі |Відмінності збирання та дезінфекції

Під збиранням мається на увазі очищення від пилу, видимого сміття та бруду. Для цього використовують миючий засіб або мило та воду. Поточне збирання може і не вбивати всі бактерії, але все-таки зменшує ризик швидкого поширення інфекцій.

У процесі дезінфекції відбувається знищення на шкільних поверхнях збудників (мікробів, бактерій, вірусів), здатних завдати шкоди здоров'ю. Очищення проводять після базового прибирання відповідно до стандартів санітарно-епідеміологічних вимог та приписів органів охорони здоров'я.

Дезінфекцію здійснюють за допомогою хімічних засобів із доведеною антимікробною ефективністю. Серед них універсальний гель Domestos, де діючою речовиною є гіпохлорит натрію. Domestos реалізує глобальну програму «Чистіше за туалети – яскравіше майбутнє». Під час ініціативи компанія ремонтує шкільні туалети, роблячи їх чистими та безпечними. Також ведеться просвітницька робота з персоналом та дітьми. Важливо донести до кожного, наскільки цінна особиста гігієна школярів. Життя людини можна зробити набагато комфортніше, всього лише впорядкуючи туалетні кімнати. Одна з цілей плану Domestos – зробити доступним чистий туалет для 25 мільйонів людей у всьому світі.

Хто має проводити дезінфекцію кабінетів у школі

Будь-який навчальний заклад є місцем, де люди знаходяться тривалий час у закритому просторі. Це сприяє поширенню вірусів та інфекцій. Саме тому часто учні хворіють цілими паралелями, а школи закривають на карантин.

Загальноосвітні установи відповідальні як за викладання, а й здорове середовище під час навчання. З огляду на велику площу для прибирання наймають спеціальних людей. На жаль, у деяких закладах і нині трапляються примусові прибирання силами учнів. Одна справа, коли це виховний момент і має епізодичний характер, а інша, коли школярі постійно що-небудь відмивають і очищають.

Діти ніколи не повинні самостійно використовувати будь-які хімзасоби для дезінфекції. Кожен з нас має індивідуальні особливості імунної системи. Якщо одна дитина випадково бризне на руки побутову хімію, і з нею нічого не станеться, то для іншого це може спричинити сильну алергію. Поточну дезінфекцію у школах проводять лише силами прибиральників, які мають спеціальну підготовку, або спеціалістами СЕС.

Інструкція процесу прибирання та дезінфекції приміщень у школах ґрунтується на СанПіН 2.4.2.2821-10 «Санітарно-епідеміологічні вимоги до умов та організації навчання у загальноосвітніх закладах».

Правила дезінфекції у школі

У класах та інших додаткових приміщеннях збирання проводять щодня після закінчення уроків без присутності учнів. При цьому вікна та фрамуги повинні бути відкриті для провітрювання.

Допустимо застосовувати лише ті миючі та дезінфікуючі засоби, які дозволені для використання у дитячих закладах. Строго повинна дотримуватися інструкція із застосування. Дезрозчини готуються в туалетних кімнатах тільки перед прибиранням. Усі хімічні засоби зберігаються у місці, недоступному для учнів.

Якщо на поверхні немає видимого бруду, можна застосовувати універсальні продукти. Вони одночасно мають і очищаючі, і дезінфікуючі властивості. Слід ознайомитись з інструкцією. Як правило, для дезінфекції необхідно нанести засіб на поверхню на певний проміжок часу.

Щоденне поточне прибирання туалетів, душових, буфетів проводиться із застосуванням деззасобів незалежно від наявності епідемій. Дверні ручки, контактні елементи зливних бачків миють мильним розчином. Раковини, унітази та сидіння на них чистяться в обов'язковому порядку. Дезінфекція санітарно-технічного обладнання проводиться згідно з режимом бактеріальних інфекцій.

Генеральне прибирання організується щонайменше раз на місяць. Очищаються всі поверхні та навчальні меблі. Слід приділити увагу тим областям, які не піддаються щоденному прибиранню: освітлювальні прилади, ділянки за батареями. Миття вікон проводиться двічі на рік.

Весь інвентар для прибирання повинен мати спеціальне маркування і бути закріпленим за приміщеннями. Так на інструмент для санвузлів (відра, швабри, ганчірки) наносять червону відмітку і зберігають його окремо від інших.

Після збирання інвентар миють із засобами для чищення, попестить під проточною водою і сушать.

Проведення дезінфекції у школі – це необхідних заходів для стримування поширення інфекцій. Тому важливо робити її якісно та відповідально.

Не любите гуляти та займатися на тренажерах? Тоді просто наповніть ванну, запаліть свічки, приглушіть світло. Або прийміть контрастний душ.

Пам’ятайте, що головне завдання – переключити мозок із проблем та відволікти його.

Крок 2: Створюємо комфортні умови

Краще вчитися медитації рано-вранці, коли сонце ще не зійшло. Але якщо ви не любите рано вставати, виберіть пізній вечір. Чому саме цей час? Вся справа у загальному енергетичному полі. День – час активностей, коли всі кудись поспішають, чимось спантеличені, тож атмосфера заповнена мільйонами думок. А коли місто спить, енергетичне поле не перевантажене.

Зверніть увагу на місце, де здійснюватиметься практика. Окремий кут, обладнаний для медитації, стане чудовим рішенням. Заповніть його улюбленими предметами, ароматами, декоративними елементами, але не перевантажуйте.

Перед медитацією обов’язково проведіть вологе прибирання та провітріть приміщення. Протріть пил і промийте підлогу із засобом Glorix. Воно не містить хлор та сильних ароматизаторів. Розведіть 1 ковпачок Глорікс в 4 л води, помийте підлогу. Змивати не треба.

Увімкніть тиху музику, запаліть свічки. Приберіть телефон або вимкніть телефон.

Крок 3: Приймаємо зручну позу

Це необов’язково має бути поза “лотоса”, хоча вона найбільш оптимальна, оскільки стопи розгорнуті вгору, що сприяє перебігу енергії в потрібному для практики напрямку. Спочатку вам може здатися, що набрякають ноги і спина, але згодом тіло звикне.

Якщо ж така поза вам не подобається, то не ґвалтуйте себе. Головне правило – зручність. Сидіть як завгодно: у «напів-лотосі», «по-турецьки», просто схрестивши ноги або упершись ними у стіну. Однак пам’ятайте, що спина має бути прямою. А ось поза рук не має значення.

Читайте також:  Зберігання велосипеда: як зберігати у маленькій квартирі

Заспокоюємо думки

Дуже часто можна почути, що медитація полягає у повному відключенні розумового процесу. Для початківців це неможливо. Як тоді навчитися правильно медитувати? Все просто – не потрібно вимикати думки. Необхідно припинити обмірковувати події, що відбуваються, спостерігаючи за думками ніби з боку.

Обов’язково поставте собі за мету здійснити практику.

Палички для медитації

Техніки медитації

Тепер поговоримо про те, як правильно медитувати вдома. Наступні техніки допоможуть початківцям створити собі умови для здійснення практики. Виконуйте всі дії покроково:

  1. Засвітіть свічку, поставте її перед собою. Дивіться на полум’я, не відриваючи погляду, не рухайте зіницями. Чим довше ви дивитеся, тим райдужніше має виходити аура навколо полум’я. Якщо цього не відбувається, очі почали втомлюватися, то ланцюжок розірвався, і медитації досягти не вдасться.

  2. Сконцентруйтеся на диханні. Не звертайте увагу на потік думок, а слухайте свої вдихи та видихи. Нехай думки течуть своєю чергою, а ви спостерігайте збоку, вдивляючись у простір між ними.

  3. Заплющте очі, уявіть себе в місці, де б ви хотіли зараз опинитися. Райський острів, парк, пляж, лісова галявина. Нехай це місце викликає у вас лише спокій та умиротворення. Розглядайте цю картинку, вдивляйтеся в кожну деталь, поринаючи у повний спокій.

  4. Уявіть, що не ви прагнете досягти медитації, а хтось, кому ви дуже довіряєте. Ця людина дивиться на вас з усією ніжністю та любов’ю. Від нього йде тепло. В результаті всередині у вас має з’явитися відчуття радості та тепла. Цей момент і є переломним, коли необхідно пересунути фокус із тієї людини на себе.

Читайте також:  Як почистити гребінець для волосся

У пошуках потрібного стану

Всі ми відрізняємося один від одного, тому шляхи до потрібного стану різні. Немає певної інструкції щодо досягнення гармонії. Подумайте про те, що вам подобається і приносить задоволення. Цей шлях і спричинить справжню медитацію. Може ви любите возитися з домашніми квітами і у вас справжній квітник вдома. Віддайтеся повністю улюбленому процесу настільки, щоб забути про течії часу.

А може ви пишете вірші, оповідання чи вишиваєте? Причому робите це з такою любов’ю та віддачею, що перестаєте помічати все навколо, включаючи себе. Це також може стати вашою медитацією.

Досить просто проаналізувати своє життя та зрозуміти, що ви любите та в чому бачите прекрасне. Перетворіть це на свою медитацію. Адже вона полягає не в банальній позі «лотоса» із заплющеними очима. Такими темпами взагалі можна ніколи не досягти того найвищого стану, якого ми так прагнемо.

Ми дали вам кілька корисних технік, як медитувати правильно. Для початківців – це незвіданий, але дуже цікавий та захоплюючий процес. Самому виконати практику непросто, але коли ви потренуєтесь, незвідане вже не так лякатиме. А коли медитація увійде у звичку, ви зрозумієте, що це найнеймовірніша пригода у вашому житті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *