Дезінфекція дитячих іграшок

Діти дуже люблять іграшки і не здогадуються, що на різнокольорових кубиках чи ляльках можуть накопичуватись небезпечні мікроби та пилові кліщі. Прості дії допоможуть убезпечити свою дитину, знизити ризик поширення кишкових інфекцій та вірусів. Експерти ChystoPedia описали найбільш ефективні та нешкідливі способи дезінфекції дитячих іграшок у домашніх умовах.

Дезінфекція дитячих іграшок

Популярні способи дезінфекції

Регулярна дезінфекція дитячих іграшок – це один із основних батьківських обов’язків. Для очищення та ефективного видалення мікробів підійдуть водні розчини з додаванням спирту або оцту, спеціальні засоби для чищення, кип’ятіння.

Тверді пластмасові вироби можна занурювати у киплячу воду для отримання антибактеріального ефекту. Особливо цей спосіб хороший для прорізувачів і брязкальця, які дитина часто тягне до рота.

Правильна послідовність дій:

  1. Нагрійте воду у глибокій каструлі.

  2. Відразу після закипання помістіть у воду вибрані іграшки на 10 хвилин.

  3. Потім витягніть, якісно просушіть та остудіть їх перед тим, як повернути дитині.

При використанні кип’ятіння для дезінфекції обов’язково перевіряйте всі іграшки наприкінці процедури. Це дасть впевненість, що на них не з’явилося жодних пошкоджень, які можуть загрожувати здоров’ю та безпеці малюка. Звертайте увагу на етикетку іграшки – якщо в її складі є пластик, кип’ятіння іграшки настійно не рекомендується.

Читайте також:  Все, що ви хотіли знати про кишкову паличку (але боялися спитати).

Чим промити дитячі іграшки для дезінфекції, якщо їх не можна кип’ятити?

Такі іграшки слід ретельно відмити гарячою водою із застосуванням засобу для миття посуду, а потім повторно обполоснути.

Як альтернативний варіант можна використовувати розчин для дезінфекції дитячих іграшок на основі спирту. Для цього змішайте в рівних пропорціях медичний спирт та звичайну воду, налийте отриманий розчин у пляшку з розпилювачем. Потім обробіть усі приготовані іграшки та залиште їх просохнути на 15 хвилин.

Однак спирт має неприємний різкий запах, який може залишитися на іграшці після висихання. Експерти ChystoPedia рекомендують мити іграшки від бруду для дезінфекції засобами Glorix, які абсолютно безпечні, відмінно очищають іграшки від бруду та пилу та видаляють небезпечні мікроби без шкоди для дитини. Необхідно розвести 4 ковпачки засобу на 1 літр теплої води і добре випрати іграшку. Після чого залишити її в розчині на кілька годин для досягнення дезінфікуючого ефекту.

Тверді іграшки також можна очистити в посудомийній машині. Для цього розмістіть їх на верхній стійці всередині посудомийної машини та встановіть температуру миття в 70 градусів або вище.

Ігровий стіл та інші поверхні, з якими взаємодіє дитина, варто протирати антибактеріальними серветками. Вони відмінно видаляють всілякі забруднення в дитячій кімнаті та забезпечують дезінфікуючий ефект.

Плюшевих друзів малюка можна прати у звичайній машинці, якщо це передбачено в інструкції (зазвичай такі рекомендації можна побачити на спеціальному ярличку).

Читайте також:  Алергія на плісняву

Які м’які іграшки заборонено прати:

  • музичні (незнімний звуковий модуль);

  • крихкі, ручної роботи;

  • з приклеєними деталями (наприклад, з паєтками та іншими декоративними елементами);

  • якщо в іграшці використані інші варіанти наповнювачів, крім поліефірних волокон (наприклад, кульки піни, тирсу тощо).

Для прання візьміть будь-яку наволочку на гудзиках або блискавці і складіть всередину всі м’які іграшки, що підходять, потім помістіть їх всередину пральної машини. Використовуйте універсальний засіб без запаху. Для швидкого сушіння активуйте спеціальну функцію віджиму на 1000 оборотів, після неї іграшки швидко досохнуть у кімнаті або на свіжому повітрі.

Підказки з дезінфекції

Щоб якісно очистити іграшки для повної безпеки дитини – варто дотримуватись деяких правил:

  1. Під час чищення використовуйте одноразові серветки або окрему губку, яка буде призначена саме для іграшок. Кухонні губки можуть накопичувати бактерії та сліди миючих засобів, тому їх не варто використовувати.

  2. Обов’язково очищайте всі іграшки, які впали на підлогу/асфальт за допомогою спеціальних антибактеріальних серветок.

  3. Правильно організуйте процес дезінфекції. Намагайтеся обробляти іграшки невеликими партіями, щоб дитині було чим пограти під час прибирання.

  4. Застосовуйте перевірені засоби для чищення від відомих брендів.

  5. Відмовтеся від кип’ятіння гумових та пластикових іграшок – висока температура може спровокувати пошкодження або потемніння цього матеріалу.

  6. Обов’язково зливайте всю рідину з іграшок, призначених для купання. Будь-яка залишкова волога може стати живильним середовищем для розвитку цвілі та розмноження бактерій.

Читайте також:  Зберігання велосипеда: як зберігати у маленькій квартирі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *