Ароматичні свічки – чудові помічники у створенні настрою та домашнього затишку. Знайти їх можна на прилавку будь-якого магазину. Однак далеко не всі виробники можуть похвалитися натуральними компонентами та приємною композицією ароматів, при цьому коштують свічки досить дорого. На щастя, є просте та бюджетне рішення – зробити ароматичну свічку в домашніх умовах.
Які інгредієнти знадобляться
Зміст статті
Плавна основа для свічок може бути з різних матеріалів. Придбати їх можна у спеціалізованих магазинах мило- та свічеваріння. Також як основу можна взяти огарок наявної свічки, подарувавши їй нове життя.
-
Найчастіше для виготовлення свічок застосовують парафін у вигляді стружки чи брикетів. Він буває технічним і харчовим – через найкращий ступінь очищення перевагу варто віддавати останньому. Чистий парафін застигає неоднорідно – у його структурі простежуються бульбашки та прожилки. Їх можна використовувати як декоративний ефект. Для гладкої текстури та рівномірного розподілу кольору додайте в парафін пластифікатор – стеарин (10-20% від об’єму парафіну);
-
Бджолиний віск повністю натуральний, має ніжний медовий запах і жовтуватий відтінок. Він застигає швидше за парафін, більш пластичний, довше горить, але обходиться дорожче. Бджолиний віск погано відтирається, тому поводитися з ним слід обережно. Якщо у вас алергія на продукти бджільництва, бджолиний віск слід замінити на рослинний;
-
Соєвий, кокосовий та абрикосовий воски – повністю органічні. Завдяки низькій температурі плавлення вони відмінно підійдуть для свічок у склянках. Вони горять довше за парафін і майже не коптять. Рослинний віск змивається теплою водою – не потрібно турбуватися про одяг, стільницю або руки.
Аромамасла. За бажанням можна використовувати монозапахи або змішати унікальну ароматичну композицію. Ефірні олії кедра, розмарину і м’яти освіжають приміщення і мають антисептичний ефект. Для осінніх вечорів відмінно підійдуть теплі аромати ванілі, кави та яблук. Апельсин та кориця миттєво створюють новорічний настрій.
Гніт. Краще придбати спеціальні ґноти в магазині з товарами для свічення. Завдяки правильно підібраним матеріалам, плетенню та товщині вони довше горять. На кінці готових гніт є фітилетримач – невеликий вантаж, щоб при заливанні воском нитка не піднімалася. Як підручна альтернатива підійдуть джутовий шпагат або скручена в кілька разів бавовняна нитка.
Барвники. Свічкам можна надати будь-який відтінок за допомогою подрібненої воскової крейди або спеціальних свічкових барвників. Зверніть увагу, розплавлений парафін виглядає яскравіше захололо. Не варто використовувати харчові барвники, гуаш та помаду.
Декоративні елементи. Існує простий лайфхак, як зробити ароматичну свічку ще красивішою та затишною. Розподіліть по стінках форми кавові зерна, палички кориці, зірочки бадьяна, висушені кільця апельсина або квіткові бутони – свічка не тільки виділятиме приємний запах, а й радуватиме око.
Інвентар для виготовлення свічок
-
Для основи, що плавиться, слід виділити окрему каструльку – надалі її не слід використовувати для приготування їжі;
-
Ще одна каструля більше знадобиться для водяної лазні. Для приготування свічкової маси не можна використовувати мікрохвильову піч, пароварку або мультиварку – парафін моментально перегрівається і може спалахнути;
-
Найпростіший спосіб зробити свічку в свічнику. Для цього підійдуть будь-які гарні ємності зі скла, кераміки чи полікарбонату;
-
Для виготовлення незвичайних рельєфних свічок будуть потрібні спеціальні силіконові форми. Підійдуть також підручні ємності: пластикові баночки у вигляді зірочок або сердечок, склянки з широкою шийкою – щоб витягти свічку, що остигла, було легше, дно слід вимостити харчовою плівкою.
Як зробити ароматичну свічку своїми руками
Перед тим як робити ароматичні свічки в домашніх умовах, приберіть зайві предмети і застеліть стіл плівкою, силіконовим килимком або непотрібним щільним покривалом – так вам не доведеться відтирати з поверхні краплі воску та плями барвників. Одягніть фартух або одяг, які не шкода забруднити.
Будьте обережні при роботі з розплавленою масою – при випадковому попаданні на шкіру можливі опіки. Парафін плавиться за 45-65°С. Бджолиний віск стає пластичним при 35°З перетворюється на рідку консистенцію при 62-68°С.
-
Приготуйте водяну баню. Наповніть велику каструлю водою, поставте в неї ємність із парафіном або воском. Регулярно помішуючи, доведіть масу свічки до рідкого стану на невеликому вогні. На цьому етапі можна додати барвник;
-
Дайте масі трохи охолонути і введіть кілька крапель ефірної олії. Запах не повинен бути надто різким;
-
Помістіть ґнот суворо по центру форми. Якщо ви використовуєте звичайну нитку, придавіть її монетою на дно — так гніт не спливатиме. Верхню частину гніт також слід зафіксувати за допомогою прищіпок, паличок для їжі або олівців;
-
Акуратно залийте віск у форму, намагаючись не зрушити гніт;
-
Дайте свічкам повністю затвердіти – на це потрібно кілька годин. Якщо хочете прискорити процес, обережно помістіть ємності з парафіном у холодну воду;
-
У процесі застигання парафіну неминуче усадка – на верхівці свічки утворюється неглибока вирва. Щоб її запобігти, свічку слід проткнути тонкою спицею для відведення повітря, і додати рідкий парафін у порожнини, що утворилися;
-
Позбутися слідів воску на каструлях і баночках допоможе Cif Крем Актив Фреш або спрей Cif Блискучий Ефект Антижир.
Якщо у вас під рукою немає необхідного інвентарю, існує простий спосіб, як із звичайної свічки зробити ароматичну. Достатньо капнути трохи ефірної олії в розплавлений віск – імпровізований дифузор готовий.
Виготовити свічку ручної роботи під силу навіть новачкам. Технічні аспекти та хитрощі завжди можна підглянути на YouTube – існує безліч майстер-класів, як робити ароматичні свічки в домашніх умовах.