Пил – ворог чистоти у вашій квартирі. Навіть регулярне вологе прибирання не стає перешкодою для її утворення. І вже за кілька годин на поверхні осідає тонкий шар частинок. На жаль, повністю позбутися їх неможливо, але експерти ChystoPedia розкажуть, чим краще прибирати пил у квартирі, щоб знизити його концентрацію та підвищити ефективність збирання.
У чому полягає небезпека пилових частинок для людини?
Зміст статті
Пилові частки здаються абсолютно невинними, але це лише на перший погляд. Виявляється, вони криють справжню небезпеку для здоров’я домочадців. Саме тому з ними обов’язково треба боротись.
Що являє собою пил? Це багатокомпонентна речовина, що складається з відмерлих людських клітин, волокон, бактерій, мікроорганізмів, пліснявої суперечки. Але понад 50% припадає на сапрофіти (мікроскопічні кліщі).
Небезпека полягає в тому, що пилові частинки механічно дратують слизові оболонки дихальних шляхів, викликаючи дискомфорт. Вони є найсильнішим алергеном, що викликає тяжкі захворювання, у тому числі бронхіальну астму. Крім того, бактерії, що скупчилися в пилу, вірусні клітини можуть стати причиною різноманітних вірусних і інфекційних захворювань.
Як боротися із пилом?
У квартирі нас оточує безліч її джерел. Це килими, дивани з тканинною оббивкою, постільна білизна, одяг, фіранки, пледи та покривала, людська шкіра, волосся. Позбутися всього просто неможливо. Тому, єдине, що під силу нам зробити – підвищити якість прибирання та підібрати чим мити поверхні так, щоб пил не сідав швидко.
Гайд із прибирання наступний:
-
Рухайтеся зверху донизу. Таким чином ви виключите можливість осідання бруду з поверхонь, розташованих високо, на вже очищену підлогу або меблі;
-
Регулярно пилососьте або витрушуйте килимові покриття та меблеву оббивку;
-
Не забувайте про штори та тюль. Текстильний матеріал покривається величезною кількістю пилових частинок. Тому обробляйте фіранки пором або стирайте;
-
Змінюйте постільну білизну щотижня або хоча б раз на два тижні. Пилові кліщі дуже люблять постільні речі через вміст на них великої кількості частинок епідермісу;
-
Систематично проводьте розхламлення. Викидайте непотрібні пилозбірники з відкритих полиць у вигляді статуеток або різних декоративних прикрас;
-
Замініть пір’яні подушки на сучасні зразки із синтепоном;
-
Розмістіть книги у закритих шафках;
-
Заберіть м’які іграшки в комод або стирайте раз на тиждень. При непотрібності – викиньте.
Чим прибирати пил з меблів
Основний миючий засіб від пилу в домашніх умовах – звичайна вода. Змочіть м’яку ганчірку (мікрофібру, велюр, шерсть) у воді та протріть усі поверхні. Робіть це щодня. Не забувайте про важкодоступні куточки. Вони концентрація бруду найбільша.
Побачили пил на поличці чи інтер’єрній дрібниці? Доречні припадуть вологі серветки Cif. Вони виготовлені з м’якого нетканого полотна, яке не подряпає навіть делікатне покриття, а також не залишить ворсинок і розлучень.
Щоб пилові частинки не осідали на меблі, скористайтесь поліроллю. За рахунок вмісту у складі антистатичних добавок бруд тривалий час не прилипне до поверхні. Кількість вологих прибирань можна буде трохи скоротити.
Якщо з твердими поверхнями все дуже ясно, то чим прибрати пил з м’яких меблів? Найкращий варіант – це пилосос. А ось щоб частинки менше осідали, спробуйте обробити тканину спеціальним просоченням. Завдяки їй утворюється найтонша захисна плівка.
Для дисплеїв телевізорів, ноутбуків та комп’ютерів знадобиться антистатичний засіб. Краще придбати те, яким можна користуватись, не відключаючи живлення техніки.
Дзеркальні та скляні поверхні очищайте за допомогою спрею Cif Блискучий ефект. Покрокова інструкція така: розпиліть засіб, зачекайте кілька секунд, а потім протріть сухою ганчіркою або паперовим рушником.
Чим мити підлогу, щоб не було пилу?
Хорошим помічником зі збирання бруду з підлоги стане робот-пилосос. Увімкніть пристрій і він, катаючись по покриттю, збере крихти, дрібний бруд, сміття та пилові частки. За допомогою нього ви позбавитеся більшої частини сміття, не доклавши до цього жодних зусиль.
Однак не забувайте про регулярне вологе прибирання. Вам знадобиться засіб для миття підлоги Glorix. Воно підходить для ламінату, лінолеуму, дерев’яних покриттів та паркету. Ефективно щодо не лише пилу, але бактерій та алергенів. Glorix має антистатичний ефект, перешкоджаючи осіданню пилових частинок. Для щоденного очищення достатньо взяти 1 ковпачок Glorix і розвести у 4-х літрах води. Вимийте підлогу, як завжди. Отриманим миючим розчином можна обробляти не тільки покриття для підлоги, але і горизонтальні поверхні. Змивати не треба.
Позбутися пилу на 100% неможливо. Навіть у порожньому будинку та із закритими вікнами вона все одно покриває поверхні. Головне завдання – зменшити її концентрацію та уповільнити швидкість осідання. Боротьба з пиловими частинками – справа нелегка. Але поради експертів допоможуть вам підібрати правильну тактику та якісний засіб.