Як очистити унітаз від сечового каменю

Блискуча біла сантехніка перетворює звичайнісінький інтер’єр і надає приміщенню охайності. І навпаки, жовтий наліт на унітазі псує враження навіть стильного та дорогого туалету. Сечовий камінь з’являється не тільки при недостатньо ретельному збиранні, але і при неякісній воді. Як позбутися сечового каменю в унітазі, розкажуть експерти ChystoPedia.

e3649ac462a9b185b050bfd60c9cf616-1800w-1200h

Причини появи сечового каменю

Перш ніж відмити сечовий камінь в унітазі, слід визначитися з причиною його виникнення. Це полегшить подальший догляд за сантехнікою та допоможе запобігти повторному виникненню ситуацій, що ведуть до забруднення. До основних причин відносять:

  1. Старі інженерні комунікації — як у будинку, і у населеному пункті;

  2. Нагромадження вапняного нальоту на емалі та всередині труб;

  3. Низька якість води;

  4. Неякісна сантехніка;

  5. Неакуратне ставлення до сантехніки. Часто наліт може виникати в квартирі з маленькою дитиною, яка не до кінця натискає кнопку зливу або зовсім не вміє це робити.

Сечовий камінь ви легко визначите за специфічним жовто-бурим кольором. Як правило, він виявляється під обідком унітазу або у зливальній трубі. На відміну від вапняного нальоту супроводжується виникненням неприємного запаху в туалеті. Крім того, це розсадник бактерій та мікробів.

Прискорювати появу відкладень може шорсткість поверхні унітазу. Гладка емаль набагато менше притягує бруд.

Очистити без жодного сліду можна лише досить свіжі відкладення. Позбутися старого нальоту без грубого механічного чищення майже неможливо. Остання порушує цілісність емалі, хоча це й спочатку видно неозброєним оком. Саме на цих місцях знову утворюватимуться бурі плями. Тому при дуже важкому випадку застарілого сечового каменю в унітазі раціонально замінити сантехніку, що вийшла з ладу.

Як почистити унітаз від сечового каменю

Якщо плями мають ненасичене забарвлення, значить вони утворилися не так давно. Можна почати з щадних варіантів чищення:

  • Столовий оцет. Нанесіть на забруднення нерозбавлений оцет і залиште на кілька годин. Потім потріть поверхню йоржиком або щіткою. Як правило, цього буде достатньо для руйнування відкладень.

  • Суміш оцту, соди та йоду. Для приготування склянку оцту підігрівають до 40°C. У теплу рідину додають 1 ст. соди та кілька крапель йоду. Розчин потрібно помішувати до однорідності. Залийте його в унітаз на ніч, а вранці просто змийте. Якщо результат вас не задовольнив, повторіть.

  • Лимонна кислота. Розбавте 1 упаковку кислоти водою до стану кремоподібної пасти. Нанесіть її на камінь на кілька годин. Після цього необхідно потерти щіткою і обполоснути водою.

  • Domestos Антиналіт Антиіржа. Як діюча речовина виступає соляна кислота, відома своєю здатністю ефективно видаляти іржу та наліт. Нанесіть засіб на поверхню унітазу на 30 хвилин, а потім почистіть йоржиком і змийте водою.

Читайте також:  Моєму унітаз: головні правила

Іноді сечовий камінь захоплює стінки зливної труби. Ця зона недоступна на наш погляд, тому проблема довгий час залишається прихованою. При цьому часто можуть виникати засмічення. У цьому випадку використовуйте спеціальний засіб – гель Domestos для усунення засмічень у трубах. Він не тільки усуне застій, але й розчинить камінь, що спричинив.

У жодному разі не застосовуйте кислотні засоби (такі, як Domestos Антиналіт Антиіржа) та хлоровмісні (такі, як гель Domestos проти засмічень у трубах та Універсальний гель Domestos) щоб уникнути попадання шкідливих газів, які можуть виділятися в процесі хімічної реакції, на слизові та до органів дихання.

Профілактика освіти

Щоб ваш унітаз завжди був ідеально чистим, краще оперативно запобігати появі нальоту та відкладень. Тим більше, профілактика досить проста і не вимагає від вас великих витрат часу та сил:

  • Використовуйте кубики, що очищають Domestos для бачка. Вони роблять воду м’якшою, забезпечуючи гігієну всього унітазу. До того ж, надають воді гарного кольору та приємного ненав’язливого аромату;

  • В якості альтернативи кубику встановіть туалетний блок Domestos Power 5. Достатньо прикріпити його до обідка, щоб кожне змивання супроводжувалося дезінфекцією поверхні, запобіганням утворення нальоту та підтримці блиску та чистоти;

  • Слідкуйте за справністю сантехнічного обладнання. Постійне підтікання води з бачка неминуче призводить до появи іржі;

  • Встановіть фільтр для води на місці входу труб до будинку. Жорстка вода неминуче веде до утворення вапняного нальоту та іржі;

  • Регулярно проводите ретельне прибирання разом із гелями для унітазу Domestos;

  • Нагадуйте домашнім про регулярне натискання кнопки зливу.

Ніколи не користуйтесь для чищення унітазу порошками та гелями з абразивними частинками. Вони залишають мікроскопічні подряпини на емалі, в які забиватимуться забруднення.

Часто можна зустріти думку, що блиск сантехніки – обличчя господині вдома. Але це показник не лише чистоти, а й здоров’я членів родини. Унітаз – улюблене місце скупчення шкідливих бактерій, а присутність нальоту та сечового каменю лише сприяє їх розмноженню.

Читайте також:  Як почистити лійку душа від вапняного нальоту

Вам знадобиться:

  • щетка,

  • губка,

  • уксус,

  • сода,

  • йод,

  • лимонна кислота

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *