Як почистити лійку душа від вапняного нальоту

Кожен власник ванни або душової кабіни якось стикається із завданням, як почистити лійку душа від вапняного нальоту. Жорстка вода провокує утворення відкладень, і рясні струмені води перетворюються на ледь капаючий дощик. Експерти ChystoPedia розкажуть, як

Причини появи вапняного нальоту

Причина виникнення досить проста – жорстка вода. У наших водопровідних системах містяться солі кальцію та магнію. Саме від них на поверхні залишаються білі патьоки. Якщо у воді багато солей заліза, сліди мають жовтуватий відтінок.

Але не варто думати, що проблема нальоту — це неохайний зовнішній вигляд лійки. Точно такі ж відкладення формуються і на внутрішніх частинах, адже там завжди є вода, нехай і в малій залишковій кількості. На деталях утворюється водний камінь, який може призвести до непридатності шланг, лійку або змішувач.

Примітно, що за високої температури води відкладення формуються набагато швидше. Тому особливо важливо стежити за станом сантехніки не лише зовні, а й усередині.

Як почистити душову лійку від вапняного нальоту

Очищення знімної лійки душа від вапняного нальоту

Якщо настав час очистити лійку від вапняного нальоту, то багато хто стикається з проблемою, як її розібрати. Для цього вам знадобиться викрутка та газовий ключ.

  1. Першим кроком необхідно відокремити від шланга лійку, закріплену спеціальною шайбою. У різьбленні висихають солі та інші відкладення, тому навряд чи вам вдасться відкрутити її без газового ключа. Будьте обережні, щоб не пошкодити метал.

  2. Після від’єднання шланга приступіть до розбирання лійки. Заберіть заглушку, що знаходиться в середині сіточки. Під нею ховається гвинтик. Викрутіть його викруткою.

  3. Зніміть сітку із прокладкою.

Тепер перед вами усі деталі конструкції. І звичайно, вони потребують хорошого чищення.

Підберіть ємність, в яку буде повністю розміщуватися лійка, і залийте її оцтом. Залишіть мінімум на півгодини, щоб відкладення почали розчинятися. Можна прискорити хімічну реакцію нагріванням. І тут насадку слід покласти в каструлю на повільний вогонь.

Швидше за все, оцет не розчинить всі відкладення, тому доведеться додатково вдатися до механічного чищення. Візьміть зубну щітку і пройдіться по важкодоступних ділянках. Почистити отвори лійки від душу можна зубочисткою. Після того, як вас задовольнить результат, відполіруйте поверхню ганчіркою з мікрофібри.

Зберіть лійку та приєднайте її до шлангу. Необхідно включити воду на 5 хвилин, щоб напір змив частинки відкладень, що залишилися.

Як очистити незнімну лійку душа від вапняного нальоту

Повторити ті ж дії з незнімною лійкою можна, помістивши її в щільний пакет. Для цього наповніть його наполовину оцтом і опустіть лійку. Оцту має бути така кількість, щоб він не виливався. Якщо потрібно, долийте ще, інакше при малій кількості ефекту не буде. Зав’яжіть пакет навколо шланга таким чином, щоб він прилягав досить щільно, і звідти рідина не витікала. Залишіть на півгодини.

Через якийсь час розв’яжіть пакет і дістаньте лійку. Зливати оцет слід особливо акуратно, щоб бризки не потрапили у вічі. Як ми розповідали раніше, прочищаємо лійку зовні зубною щіткою та вмикаємо воду на 5 хвилин. Після цього поліруємо поверхню до блиску.

Описаний вище спосіб має кілька недоліків. По-перше, вам знадобиться довго чекати, щоб оцет подіяв. До того ж, доведеться посилено терти щіткою, щоб відійшли відкладення у важкодоступних місцях. По-друге, пари оцту дратують дихальні шляхи. Особливо сильно це відчуєте в замкнутому просторі ванної кімнати.

На щастя, сучасні господині можуть не обмежуватись народними рецептами, а скористатися побутовою хімією з ефективною безпечною формулою, яка руйнує наліт за кілька хвилин. Спрей Cif, що чистить, для ванної «Антиналіт» видаляє до 100% вапняного і мильного нальоту. Розпиліть засіб на забруднення на кілька секунд, протріть і змийте. Використовуйте його як на розібраній лійці, так і на незнімній конструкції. В останньому випадку вам не доведеться мучитися, якось замочуючи насадку в пакеті. Ви легко нанесете засіб навіть на важкодоступні місця.

Для блиску протріть лійку сухою ганчірочкою. Унікальна особливість Cif Power & Shine у технології водо- та брудовідштовхування. Чиста поверхня тривалий час залишатиметься сяючою.

Спрей можна використовувати не тільки на нержавіючих лійках, а й на виробах з кераміки, пластику та скла. Крім того, засіб має антистатичний ефект, що не дозволяє забрудненню закріпитися на сантехніці, та приємним ароматом м’яти та лимона.

Очищення лійки від нальоту – це зовсім не складний і моторний процес, адже є ефективні засоби, що полегшують збирання. Позбутися відкладень один раз і назавжди неможливо. Лише регулярний догляд за сантехнікою дозволить досягти ідеального зовнішнього вигляду і продовжить її термін служби.

Що вам знадобиться для очищення душової лійки від вапняного нальоту:

  • перчатки,

  • тряпка,

  • губка,

  • пакет,

  • уксус

Ви дізнались як очистити душову лійку від вапняного нальоту, в першу чергу визначте причину та оберете відповідні спосіб та засоби для усунення незручностей.”

admin

Share
Published by
admin

Recent Posts

Як перетворити прибирання на гру для дітей та дорослих?

Як залучити дитину до роботи по дому? Маленькі хитрощі допоможуть перетворити збирання на гру. Тут…

3 години ago

Завдання з невідомими: як випрати старі плями невідомого походження.

Виведення старих плям невідомого походження можливе! Дізнайтеся наші ефективні поради, як вивести стару пляму. Як…

1 день ago

Як позбутися кротів?

Докладніше про кротів та причини їх появи Ці невеликі за розміром звірята здатні в короткий…

2 дні ago

Як прати рушники, щоб вони залишалися м’якими та яскравими

Дізнайтеся корисні поради, як прати рушники, щоб зберегти їх м'якими та яскравими. Помітили, що після…

3 дні ago

Як швидко почистити мікрохвильову піч у домашніх умовах

Ви помітили всередині мікрохвильової печі осілий наліт? А усередині камери з'явився неприємний запах? Ваша НВЧ…

4 дні ago

Як позбутися гризунів

думаєте, що в будинку могли завестися миші чи щури? Ця стаття розповість вам про те,…

5 днів ago