Прибирання туалету – робота не з найпростіших. Дізнайтеся, як перемогти тисячі шкідливих мікробів, позбавитися слідів іржі і повернути кахлю первозданний блиск.
Прибирання у ванній – робота не з найприємніших. Хоча ванна – найчастіше найменша кімната в будинку, утримувати її в чистоті дуже складно. Через високу вологість у приміщенні швидко розмножуються небезпечні бактерії, багато з яких є загрозою здоров’ю людини. Проводьте прибирання туалету регулярно по 15-20 хвилин – з непосильного завдання вона перетвориться на просту та корисну звичку.
Регулярно присвячуючи прибиранню всього кілька хвилин, ви заощадите багато часу і сил, так як вам не доведеться боротися з брудом і туалетом.
Миючі засоби для прибирання ванної кімнати
Зміст статті
Існує безліч миючих засобів, спеціально призначених для чищення ванної кімнати, сантехніки, кранів та дзеркал. Наприклад, універсальний гель Domestos підійде для збирання всього будинку. У нерозбавленому вигляді засіб можна використовувати для очищення та дезінфекції унітазу, ванни, раковини, стоків та сливів, а в розведеному – для миття кахлю та підлоги.
Як підтримувати чистоту у ванній
Для того щоб впоратися із завданням швидко та ефективно, достатньо повторювати кілька нескладних процедур один чи два рази на тиждень, але можна й частіше.
Крок 1
Підмітіть підлогу і протріть поверхні від пилу вологою ганчіркою. Постарайтеся позбутися максимальної кількості бруду «всуху», інакше вам доведеться попітніти, борючись із брудними розлученнями та мокрим пилом.
Крок 2
Почніть миття ванної кімнати з чищення підлоги, стін та інших поверхонь, викладених керамічною плиткою. Чистить спреї ідеально підійдуть для миття вертикальних поверхонь.
Прибирання ванної кімнати народними засобами
Крок 1
Протріть підлогу та стіни ванною мильним розчином або водою з додаванням нашатирного спирту.
Крок 2
Відполіруйте кахельну плитку шматочком замші.
Крок 3
Для того щоб повернути кахлю колишній блиск, протріть поверхню губкою, змоченою у спирті, гасі або 20% розчині оцту.
Крок 4
Після всіх цих дій ретельно вимийте стіни та підлогу чистою водою і, по можливості, провітріть приміщення.
Боротьба з пліснявою
Для того щоб уникнути утворення цвілі та грибка, щомісяця обробляйте стики кахельних плиток будь-яким засобом для чищення з антибактеріальною дією.
Як почистити ванну?
Існує безліч миючих засобів, спеціально призначених для чищення ванни, більшість з них допоможуть вам позбутися бруду та вапняного нальоту, не пошкодивши емаль. Щоб повернути сантехніку первозданну білизну, використовуйте кремові засоби. Нанесіть розчин на поверхню ванни, залиште на 5-10 хвилин, потім ретельно промийте водою.
Боротьба з іржею
Ще один ворог вашої ванни – це іржа. Крім спеціальних засобів для чищення, як, наприклад, засіб для чищення Domestos проти нальоту та іржі, також можна використовувати підігрітий оцет з додаванням щіпки солі, який ефективно бореться і з плямами на нікелевих кранах.
Уважно читайте інструкцію на етикетці. Багато кислотосодержащих засобів не рекомендується використовувати для миття акрилових ванн. Також краще уникати їх прямого контакту з хромованими поверхнями кранів та змішувачів.
Як почистити унітаз?
Мити унітаз – заняття не з приємних, хоча при регулярному і правильному чищенні, воно не завдасть вам особливого клопоту. Вибираючи засіб для унітазу, віддайте перевагу хлорсодержащим продуктам. Туалет потребує регулярного чищення, а використання хлору гарантує не тільки видимість чистоти, але й порятунок від шкідливих мікробів. Засоби для унітазу Domestos знищують хвороботворні мікроби, бруд та вапняний наліт. У профілактичних цілях періодично виливайте в унітаз цебро гарячої води – це допоможе уникнути засмічення зливальної труби. Впоратися з пробкою, що вже утворилася, в каналізації допоможе спеціалізований гель Domestos проти засмічень.
Що ще необхідно чистити у ванній
Не слід забувати і про інші деталі інтер’єру – дзеркала, крани, ручки дверей, гачки для рушників і багато іншого. Спеціальні спреї допоможуть позбутися вапняного нальоту і надати ванній кімнаті блиску.
Підтримувати чистоту та блиск дзеркал допоможе спрей для скла Cif. Як профілактика розлучень і вапняних відкладень протирайте дзеркало вологими серветками для стекол щоразу після ухвалення душу. Також можна скористатися народними рецептами. Розведіть чайну ложку желатину в 50 мл води, залийте розчин у пляшку з пульверизатором та рівномірно нанесіть на поверхню. Це допоможе запобігти запотіванню дзеркал. Перевірте наявність туалетного паперу, винесіть сміття та змініть рушники – прибирання туалету закінчено!
-
Щоб уникнути появи цвілі, протирайте стіни ванної кімнати засобом для чищення з антибактеріальною дією принаймні раз на місяць
-
Переконавшись у їхній безпеці, залиште засоби для чищення на забрудненій поверхні на 10 хвилин, перш ніж змити їх
-
Періодично зливайте в унітаз відро води, щоб запобігти утворенню засорів