Чому погано йде вода з душової кабіни

Душові кабіни приходять на зміну класичним ваннам. Вони виглядають більш сучасно, заощаджують дорогоцінний простір санвузла, витрати води та час & прийом душі. Гідромасажні системи більш просунутих моделей можуть скласти конкуренцію салонним спа-процедурам. Незважаючи на численні переваги, душові кабінки підстерігає загальна для всієї сантехніки проблема, вода в душі погано йде.

Чому не йде вода в душі

Санітарно-будівельні нормативи1 припускають, що з душових кабінок з дрібним піддоном вода повинна стікати зі швидкістю 0,2 л/с, а з глибоких піддонів — 0,6 л/с. Зазвичай проблему легко діагностувати на око: у ході гігієнічних процедур вода не встигає йти в каналізацію, і піддон готовий переповнитися.

Насамперед слід розібратися, що спричинило порушення водовідтоку:

  • Експлуатаційні засмічення – поширена для старого житлового фонду проблема. Згодом пропускна здатність труб падає – вони заростають зсередини вапняним нальотом, іржею, мулом, мильними відкладеннями. Це природний процес, головними винуватцями якого є солі кальцію та магнію у складі водопровідної води. Попередити проблему допоможе регулярне профілактичне прочищення каналізації побутовою хімією на основі кислоти або лугу;

  • Механічні засмічення найчастіше виникають через недогляд. У водосток неминуче потрапляє волосся, шерсть свійських тварин, предмети біжутерії, що зірвалися, дитячі іграшки і т.д. Вони можуть закупорити сифон під піддоном або піти далі трубами до найбільш вразливого місця. Щоб зменшити ризик потрапляння сторонніх предметів у систему, зливний отвір варто прикрити спеціальним ситечком, що фільтрує;

  • Техногенні засмічення виникають у процесі монтажу сантехніки. Якщо поставлені нові магістральні труби і душова кабіна, не йде вода з піддону найчастіше через три причини: через недостатню пропускну здатність стічної труби, її слабкий нахил, неправильно підібрану гофру. Відповідно до нормативів СНиП 2.04.01-85, оптимальний діаметр каналізаційної труби для душу – 40-50 мм, а її нахил – 3 см на метр. Гофрований патрубок не повинен бути надто довгим, щоб уникнути утворення «другого сифона» в місцях згинів і провисань. Ще краще замінити гофру на гладку пластикову трубу відповідного розміру. Недостатній нахил підлоги – ще одна поширена причина, через яку не йде вода в душовій. Щоб вода не застоювалася, при кутовому розташуванні трапу та метровій ширині піддону його протилежний край слід підняти на 1-2 см.

Що робити, якщо в душовій кабіні погано йде вода

Якщо душова кабіна встановлена за всіма правилами, причиною застою води є засмічення. Спосіб прочищення каналізації слід вибирати, виходячи із щільності пробки та її передбачуваної дислокації.

Прочищення вантузом

Допоможе впоратися із незначними механічними засміченнями. Створений вантуз гідроудар порушить структуру пробки, допоможе їй відірватися від стінок труби і без наслідків піти в центральну каналізаційну систему.

  1. Наповніть душовий піддон, а також раковини у ванній і на кухні водою хоча б на кілька сантиметрів, закрийте ганчірками отвори переливу – це створить вакуум в каналізаційній системі і збільшить потужність гідроудару. На час роботи з вантуз крани слід залишити відкритими;

  2. Щільно притисніть чашу до зливного отвору;

  3. Зробіть кілька різких зворотно-поступальних рухів рукояткою вантуза. Ви відчуєте пульсацію тиску і почуєте характерний гуркітливий звук. Перевірте відтік води. За потреби повторіть маніпуляції;

  4. Вилийте в стік кілька літрів гарячої води, щоб змити залишки засмічення.

Побутова хімія

Даний метод можна використовувати, коли не йде вода з душового піддону, виготовленого з чавуну, кераміки чи каменю. Засори в акрилових кабінках чистять без використання хімії, щоб не зашкодити делікатній поверхні.

Головні речовини препаратів для прочищення каналізації – соляна кислота або луг. В точності дотримуйтесь інструкцій на етикетці – деякі засоби розраховані тільки на металеві труби і не підходять для пластику. Під час роботи з побутовою хімією використовуйте гумові рукавички та маску, добре провітрюйте приміщення. Ніколи не змішуйте кілька засобів для чищення — хлор, що виділяється при цьому, може викликати небезпечне отруєння.

Гель для очищення труб Domestos на основі потужної дії гідроксиду натрію використовується для очищення як металевих, так і полімерних труб. Він відрізняється густою консистенцією і здатний працювати у стоячій воді. Активні компоненти гелю роз’їдають засмічення органічного походження, вапняні, мулисті та мильні нарости на стінках. Достатньо залити засіб у зливний отвір і почекати 2-3 години до розчинення пробки. Паралельно ви позбавитеся неприємного запаху і мікробів, що мешкають у водостоку.

Очищення сифону

Якщо після використання вантуза та побутової хімії все ще не йде вода з душової кабіни, доведеться усувати проблему механічно. Насамперед слід розібрати сифон:

  1. Щоб звільнити простір під душовою кабіною, зніміть декоративну панель. Надягніть гумові рукавички, тримайте під рукою швабри і непотрібні ганчірки – робота може бути брудною;

  2. Перекрийте подачу води. Підставте під злив таз. Відкрутіть гайку затвора і сам склянку. Зачекайте, доки з гідрозатвору піде вся вода;

  3. Ретельно очистіть усі елементи від бруду, слизу та нальоту. Щоб позбавитися від застарілих забруднень, замочіть їх у слабкому розчині універсального універсального засобу для чищення Domestos на 15 хвилин. Промийте деталі конструкції у проточній воді;

  4. Зберіть сифон. Переконайтеся, що всі з’єднання герметично закручені. Промийте систему великим об’ємом води.

У вигині сифону регулярно накопичується волосся, залишки мила та інші забруднення. Чистити його слід не тільки, коли не йде вода в піддоні душу, а й для профілактики – кожні 2-3 місяці.

Прочищення каналізації тросом

Якщо сифон чистий, але вода продовжує застоюватись у піддоні, на допомогу прийде сантехнічний трос. Він являє собою довгу сталеву пружину із загостреним (розпушеним, гачкоподібним, спіральним) робочим кінцем та спеціальною ручкою для обертання. З його допомогою можна зруйнувати навіть щільний засмічення та паралельно очистити стінки від вапняного та мулистого нальоту.

  1. Зніміть сифон, щоб забезпечити зручний доступ до каналізації;

  2. Проштовхніть трос на максимально можливу довжину до упору в пробку;

  3. Подальші роботи зручніше проводити вдвох. Попросіть помічника відійти на вільну довжину троса, щоб він був у натягу. Необхідно інтенсивно обертати ручку, доки ви направляєте трос і механічно розбиваєте засмічення;

  4. Дістаньте трос із системи та очистіть його від сміття. Повторіть процедуру кілька разів, поки засмічення не буде усунено;

  5. Зберіть сифон та промийте каналізацію гарячою водою.

Профілактика засмічень

Щоб стік душової кабінки засмічувався якомога рідше, йому потрібний регулярний догляд. Для попередження вапняного нальоту, а також пробок із волосся та іншої органіки рекомендується кожні 2-4 тижні використовувати гель для прочищення труб Domestos. Як профілактика знадобиться менший обсяг засобу, ніж для розчинення застарілих засмічень, а сама процедура займе не більше 15 хвилин.

Найбільш популярний народний метод – засипати в зливний отвір склянку соди, залити склянкою оцту та залишити на ніч. Даний рецепт хороший як допоміжний захід, але мало ефективний при серйозних засміченнях каналізації.

«СП 30.13330.2016 Внутрішній водопровід та каналізація будівель. Актуалізована редакція СНіП 2.04.01-85* (із Поправкою, Зміною N 1) / Додаток А // »

admin

Share
Published by
admin

Recent Posts

Як перетворити прибирання на гру для дітей та дорослих?

Як залучити дитину до роботи по дому? Маленькі хитрощі допоможуть перетворити збирання на гру. Тут…

2 години ago

Завдання з невідомими: як випрати старі плями невідомого походження.

Виведення старих плям невідомого походження можливе! Дізнайтеся наші ефективні поради, як вивести стару пляму. Як…

1 день ago

Як позбутися кротів?

Докладніше про кротів та причини їх появи Ці невеликі за розміром звірята здатні в короткий…

2 дні ago

Як прати рушники, щоб вони залишалися м’якими та яскравими

Дізнайтеся корисні поради, як прати рушники, щоб зберегти їх м'якими та яскравими. Помітили, що після…

3 дні ago

Як швидко почистити мікрохвильову піч у домашніх умовах

Ви помітили всередині мікрохвильової печі осілий наліт? А усередині камери з'явився неприємний запах? Ваша НВЧ…

4 дні ago

Як позбутися гризунів

думаєте, що в будинку могли завестися миші чи щури? Ця стаття розповість вам про те,…

5 днів ago