Чим мити сталеву ванну?

Недорогі та довговічні – сталеві ванни поєднують у собі переваги акрилових та чавунних моделей. А їх білий колір і блиск металу, безумовно, привертають до себе увагу. Тому дуже прикро, коли емаль мажеться і стає тьмяною. Завдяки порадам експертів ChystoPedia ви дізнаєтеся, як і чим мити ванну зі сталі, щоб і через роки експлуатації вона зберегла свій зовнішній вигляд.

Переваги та недоліки сталевих ванн

Довгий час іншої альтернативи чавунному покриттю крім сталі не було. Незважаючи на те, що візуально вироби з обох матеріалів виглядають практично однаково, визначити склад легко. Достатньо оглянути стінку біля зливу. Чавун має набагато більшу товщину, ніж сталь.

Саме міцність та термін експлуатації стали основними перевагами сантехніки зі сталі. До плюсів також відносять:

  • Легкість. Вага стандартної ванни всього близько 40 кг. Вироби з чавуну важче разу на 3. Відповідно сталеву конструкцію простіше перевозити та встановлювати;

  • Швидке прогрівання;

  • Гігієнічність. Емаль практично не має часу, в яких може оселитися грибок. А регулярний догляд запобігатиме відкладенню бруду;

  • Доступна ціна. Моделі зі сталі коштують дешевше, ніж акрилові та чавунні. І це зовсім не через якість, а обумовлюється технологією виробництва. На ціну впливає товщина стін та особливості дизайну;

  • Додатковий функціонал. За бажання можна вибрати ванну з аксесуарами. Наприклад, поручні для дітей чи людей у віці, підголовник, гідромасаж.

Зрозуміло, у сталевих ванн є недоліки. Часто в магазині можна зустріти вироби з дуже тонкими стінами. Власники такої сантехніки скаржаться на деформацію при зануренні до неї, швидке охолодження рідини. Набір води супроводжується гучним звуком струменів, що б’ються об емаль.

Під час експлуатації на емалі можуть утворюватися сколи. Наприклад, якщо ви впустите у ванну душову лійку. Не поспішайте замінювати виріб на новий. У господарських відділах продаються спеціальні недорогі ремонтні комплекти, які дозволяють самостійно в домашніх умовах закласти тріщини, що утворилися, сколи і подряпини.

Як і чим помити сталеву ванну?

Догляд за сталевою ванною досить простий і не триватиме багато часу. Давайте розберемося покроково, як швидко та ефективно позбутися будь-яких забруднень.

Крок 1. Готуємо інструмент.

Для догляду за ванною вам знадобляться: м’яка ганчірка, губка та рукавички.

Крок 2. Забираємо все зайве та готуємо поверхню.

Повністю звільніть ванну, якщо у вас є, наприклад, килимок проти ковзання або дитячі іграшки на присосках. Не забудьте прибрати з бортів усі косметичні засоби. Після просто промийте всю поверхню теплою водою.

Крок 3. Наносимо засіб для чищення.

Для очищення від нальоту, бруду та надання блиску ви можете скористатися будь-яким із нижчеперелічених сучасних засобів:

  • Універсальний спрей Domestos Антибактеріальний. Він повертає блиск та забезпечує гігієнічну чистоту. Підійде не лише для ванної кімнати, та й для кухні;

  • Універсальний засіб для чищення Domestos ECO. У складі відсутня хлор. Як діючий компонент виступає лимонна кислота;

  • Чистячий крем Cif Max Effect. Підійде для будь-яких поверхонь у ванній кімнаті. Має відбілюючий ефект і позбавляє від нальоту і 99,9% бактерій;

  • Cif Сила природи антинальоту. Спрей розроблений спеціально для прибирання ванної кімнати. Прибирає вапняний наліт і бруд завдяки натуральному оцту та основі, що чистить.

  • Cif Блискучий ефект. Ще один засіб для ванни у форматі спрею. Позбавляє на 100% від вапняного та мильного нальоту, видаляє розлучення, іржу. Інноваційна формула не дозволяє забрудненню затримуватися на поверхні. Тому ванна після миття довше залишається чистою та блискучою.

Нанесіть засіб згідно з інструкцією. Ретельно протріть поверхню губкою. Після цього промийте теплою водою.

Крок 4. Сушимо ванну.

Після прибирання протріть сантехніку м’якою ганчіркою, що добре вбирає вологу. Це надасть додатковий блиск.

Ніколи під час чищення не використовуйте металеві щітки. Також не можна мити сталеву ванну засобами з абразивами. Вони руйнують верхній шар емалі. Згодом ви помітите, що вона вже не блищить як раніше і стає трохи шорсткою.

Утворення нальоту та іржі можна уникнути. Навіть якщо ванна візуально не брудна, після кожного відвідування бажано обполоснути її теплою водою і витерти насухо. Не забувайте відкриті крани, що крапають, і стежте за станом труб. Тоді вам не доведеться занадто часто мити ванну – достатньо буде щотижневого генерального прибирання.

admin

Recent Posts

Чищення м’яких меблів

Скільки разів, сидячи в офісі, ви мріяли про те, що повернетеся додому, скинете туфлі, пройдете…

1 день ago

Як правильно почистити праску від накипу всередині

Ви тільки почали гладити свіжовипрану блузу, а з підошви на тканину вилилася іржава вода? На…

2 дні ago

Прибирання при алергії: поради та хитрощі

Як уникнути алергії на миючі засоби та підтримувати будинок у чистоті? Усі відповіді у нашій…

3 дні ago

Як зробити мило ручної роботи?

Мило можна купити в будь-якому магазині або аптеці, і звичайно, немає необхідності зробити мило ручної…

4 дні ago

Як відмити плитку у ванній лише за 15 хвилин (або менше!)

Як відмити кахель у ванній за 15 хвилин чи навіть менше? Дізнайтеся ефективні способи чищення…

5 днів ago

Чим випрати ручку?

Будь-яка господиня хоч раз зіштовхувалася зі слідами від кулькової ручки. Раптом протікала паста, зачепили ручкою…

6 днів ago