Як позбутися пилу та неприємних запахів: кілька корисних порад

Знання секретів чищення та наявність правильного інвентарю значно полегшать процес збирання! Дізнайтеся як легко і швидко позбутися пилу та неприємних запахів!

чистий дім

Витирання пилу у всьому будинку може здатися неосяжною роботою, але не варто турбуватися – битву з пилом ви все-таки можете виграти. Пил складається з частинок відмерлої шкіри, вовни домашніх вихованців, пилових кліщів та пилку, крім усього іншого, так що не дивно, що, за відсутності вологого прибирання, будинок виглядатиме неохайно, а в кімнатах з’явиться затхлий запах. Ефективна боротьба з пилом і запобігання її появі може вирішити будь-які проблеми і позбавити вас від неприємних запахів, перетворивши ваш будинок на здорове та гіпоалергенне житло. Все, що вам знадобиться, щоб позбавити будинок від пилу та неприємних запахів – це правильні пристосування та кілька корисних порад.

Позбавляйтеся зайвого! Чим більше предметів у вашому будинку, тим більше бруду та пилу вони накопичують. Проводьте щорічне генеральне прибирання, викидаючи все зайве та зменшуючи кількість пилозбірників на наступний рік.

Як позбутися пилу та неприємних запахів?

В ідеальному варіанті, ці заходи потрібно вживати 1-2 рази на тиждень для підтримки здорового, гіпоалергенного і до того ж запашного довкілля! Завжди починайте вологе прибирання з верхніх рівнів – високих шаф та меблів – рухаючись униз.

  • Для полиць та твердих поверхонь найкраще підійде волога ганчірка для пилу. На мокру ганчірку пил чіпляється набагато краще, ніж суху. Також можна скористатися щіткою зі страусового пір’я для зняття пилу, оскільки електричний заряд пір’я чіпляє пил, не розповсюджуючи його по кімнаті.

  • Для чищення шпалер та фарбованих стін, використовуйте гумову губку. Ганчірка для витирання пилу та щадні чистячі засоби, наприклад продукція марки Glorix, також підійдуть для блискучих покриттів та плінтусів.

  • Декоративні килими та килимові покриття краще просто пропилососити. Найкраще використовувати апарати з повітряними фільтрами тонкого очищення, які затримують навіть самий дрібнодисперсний пил. Також пилососте після протирання пилу, щоб зібрати грудки бруду, що залишилися після збирання.

  • Штори та меблеву оббивку можна пропилососити на низькій тязі, надівши на пилосос спеціальну насадку.

  • Підлогові покриття, що не мають ворсу, потрібно мити шваброю, а не підмітати сухим мітлою. Так ви швидко позбавитеся від пилу і затхлості і запобігте її скоріше поверненню.

  • Для важкодоступних областей або спеціального технічного обладнання на кшталт клавіатури, використовуйте балончик зі стисненим повітрям або пістолет для обдування предметів струменем повітря, щоб позбутися пилу в тріщинах і борозенах.

  • Використовуйте ароматизований засіб для чищення, наприклад Glorix Лимонна Свіжість, щоб, по ходу прибирання, кімната наповнювалася приємним запахом, або додайте кілька крапель вашого улюбленого ефірного масла, наприклад лимонного або чайного дерева, на мокру ганчірку, якою ви витираєте пил.

Читайте також:  Як доглядати Новорічну ялинку

Як запобігти накопиченню пилу та неприємних запахів?

Часте вологе прибирання легко впорається з проблемними ділянками квартири, але є безліч способів, які допоможуть уникнути швидкого повернення пилу та неприємних запахів.

  • Провітрюйте якнайчастіше. Чистота повітря важлива не тільки для запобігання появі пилу, але і для усунення поганих запахів. У холодну погоду відкривайте вікно хвилин на 10, щоб запустити в квартиру порцію свіжого повітря.

  • Подумайте про використання очищувальної системи. Щоб їхня ефективність була відчутною, такі системи необхідно встановлювати в кожній кімнаті.

  • Змінюйте фільтри у вашій вентиляції, кондиціонерах або системі опалення, тому що в них може накопичуватися пил, який вони потім розповсюджують по вашій квартирі.

  • При приготуванні або використанні ванної користуйтеся витяжкою, щоб виводити пару та запахи з приміщення.

  • Для глибокого чищення регулярно мийте килими шампунем або зверніться за допомогою до фахівців, щоб очистити їх парою професійно і уникнути накопичення неприємних запахів.

  • Раз на тиждень обприскуйте штори та м’які меблі освіжувачем для тканини. Щоб позбутися пилу, стирайте знімні чохли в пральній машині або звертайтеся за допомогою в хімчистку хоча б раз на рік.

  • Оббивка та килими – це найактивніші пилозбірники, так що віддавайте перевагу шкіряним меблям, а також твердому статевому покриттю замість килимів і жалюзі замість штор.

  • По можливості, міняйте постільну білизну раз на тиждень. Щоб зменшити ризик появи пилових кліщів, використовуйте гіпоалергенний чохол для матраца.

Читайте також:  Як позбутися вовни собаки в квартирі?

Регулярно виносите сміття, не чекаючи поки відро сміття наповниться догори.

  • Найкраща порада збирання пилу:Проводьте чистку зверху вниз.

  • Після збирання пилу:пропилососьте килими, щоб вичистити все до останньої порошинки.

  • Попереджайте появу пилу та неприємних запахів:Відчиняйте вікно щонайменше на 10 хвилин на день, щоб освіжити повітря в квартирі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *