Засоби дезінфекції від коронавірусу

Один із найбільш дієвих методів профілактики інфекцій – дезінфекція приміщень від вірусів та бактерій. Які засоби дезінфекції від вірусів ефективні та як проводити знезараження приміщення – розповідають експерти ChystoPedia.

дезинфекция

Види дезинфекції

Будь-які добре вивчені різновиди інфекцій, у тому числі вірусних, не стійкі до дії дезінфікуючих засобів. Саме тому в сезон активності інфекційних захворювань фахівці рекомендують регулярно проводити заходи щодо знезараження приміщень.

Залежно від мети заходів дезінфекція може бути:

  • Профілактична. Починає проводитися відразу при виникненні загрози захворювання і включає не лише обробку поверхонь, а й гігієну рук, вологе прибирання та провітрювання приміщень. Проводиться щокварталу, а сезон ГРВІ щомісяця.

  • Поточна, або осередкова. Необхідність її проведення виникає у тому випадку, коли є зафіксований випадок захворювання. Знезаражувальні заходи проводять протягом усього часу перебігу хвороби із застосуванням засобів, дозволених до застосування в присутності людей. Вологе прибирання із застосуванням дезінфікуючих засобів проводиться щодня.

  • Заключна. Проводиться один раз після виписки хворого з медичного закладу або завершення захворювання у домашніх умовах.

Дезінфекція у квартирі може проводитися в рамках генерального прибирання із застосуванням засобів, здатних усувати віруси та бактерії. Обов’язковою умовою збирання є дотримання вимог техніки безпеки та використання засобів індивідуального захисту. Карантин, викликаний коронавірусом, вимагає посилених заходів щодо прибирання будинку, адже заразитися COVID-19 можна скрізь. Самоізоляція – відмінна міра запобігти поширенню коронавірусу, прибирання під час самоізоляції – найважливіший захід боротьби з COVID-19.

Читайте також:  Чому повільно йде вода в унітазі

Які засоби для дезінфекції вибрати?

У період загострення ГРВІ та інших сезонних захворювань важливо правильно вибирати засоби захисту, у тому числі й для дезінфекції, використовуючи лише зареєстровані склади, що реалізуються через магазини чи аптечні мережі.

Засоби дезінфекції проти вірусів можуть входити до різних хімічних груп без пріоритету ефективності:

  • хлорактивні, наприклад, розчини, що містять 0,5% натрію гіпохлориту. Гелі та спрей Domestos включають до свого складу 2-5% активного хлору та можуть бути ефективними проти 100% вивчених бактерій, вірусів та грибків, включаючи коронавірус нового типу SARS-COV-21

  • кисень активні, до яких відноситься перекис водню з концентрацією від 3% і вище,

  • етиловий спирт концентрації 80%,

  • катіонні ПАР,

  • третинні аміни,

  • полімерні похідні гуанідину.

Склади на основі хлору, активного кисню та спиртів можуть використовуватись як засоби дезінфекції для дому від вірусів, тоді як інші речовини входять до складу професійних засобів та застосовуються переважно у медичних закладах.

При виборі дезінфікуючого засобу варто звертати увагу на декілька критеріїв:

  • Дезінфектант повинен бути безпечним для здоров’я людини, домашніх тварин та навколишнього середовища.

  • Засіб не повинен завдавати шкоди оброблюваним поверхням: оберіть кілька засобів для різних матеріалів або зупиніться на універсальному складі.

  • Багато активних речовин, що входять до складу засобів для чищення, не сумісні один з одним, – приділіть увагу цьому моменту при виборі та використанні засобу.

Читайте також:  Застосування Domestos при вагітності

Механічні способи очищення поверхонь та провітрювання можна доповнити опроміненням ультрафіолетовою лампою, якщо така у вас є. Обробка приміщення проводиться протягом 20 хвилин із обов’язковою умовою видалення з кімнати людей та домашніх вихованців. У ряді випадків ультрафіолет може негативно вплинути на стан поверхонь – щоб уникнути цього, меблі на час обробки слід накрити темною тканиною.

Як проводити дезінфекцію у домашніх умовах?

Під час епідемії важливо задаватися не тільки питанням, чим проводити дезінфекцію у квартирі від вірусів, але і як це робити правильно. Вологе прибирання та провітрювання, як і раніше, залишаються одними з найбільш ефективних способів знезараження приміщення, оскільки поєднують механічне видалення патогенних мікроорганізмів з поверхонь та оновлення повітря в кімнатах. Способи дезінфекції, які застосовуються від збудників інфекції, можуть поєднуватися один з одним, що дозволяє знизити ризик захворювання не лише контактним, а й повітряно-краплинним шляхом.

Знезараження всіх поверхонь проводиться спочатку в житлових приміщеннях, а потім у кухні, ванній кімнаті та передпокої. Перед прибиранням з кімнати видаляються та підлягають пранню вироби з тканини. М’які меблі обробляються з пульверизатора. Під час дезінфекції в кімнатах не повинні знаходитися люди похилого віку, діти та домашні тварини.

Розчини для дезінфекції вірусів готуються у суворій відповідності до інструкції на упаковці засобу – це дозволить вбити патогенну мікрофлору, не нашкодивши при цьому здоров’ю людей та стану меблів. Після обробки поверхонь залишки засобу необхідно змити чистою водою. Після проведення дезінфекції приміщення підлягає обов’язковому провітрюванню до усунення в повітрі запаху засобу для чищення, що також служить індикатором повного оновлення повітря в кімнатах.

Читайте також:  Нехай буде світло: 7 стилів дзеркал, які прикрасять вашу оселю

Уберегтися від коронавірусу – тепер завдання всіх людей планети. Крім профілактичних заходів особистої гігієни та самоізоляції, необхідно проводити дезінфекцію простору, в якому ми постійно знаходимося. Засоби для збирання з натрію гіпохлоритом, рекомендований міжнародними організаціями для збирання під час епідемії COVID-19, мають бути у кожному будинку.

1 при використанні від 60 секунд без розведення або з розведенням до 1:6. На підставі мікробіологічних тестів США, 2020

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *