Як позбутися плям крові?

У разі кровотечі або порізу вам напевно не до прибирання. Ось кілька простих та економічних способів видалення плям крові з одягу та меблевої оббивки.

Ярлик із значками

У житті всяке буває, і всім нам хоч раз доводилося судомно відмивати плями крові, особливо, якщо в будинку є діти. Розбиті коліна, лікті, носи – у подібних випадках вам буває не до акуратності та чистоти. «Плями крові» – звучить страшно, а ось видалити їх, виявляється, не так складно.

Найпростіше вивести пляму від крові відразу, як тільки вона з’явилася і ще свіжіша. У жодному разі не використовуйте гарячу воду – від цього воно тільки розпливеться, і позбутися його буде набагато складніше.

При виведенні кров’яних плям слід уникати тепла. При високій температурі плями швидше вберуться і їх практично неможливо позбутися.

Найефективніші способи видалення плям крові:

Існує безліч способів видалення кров’яних плям. Який би метод ви не вибрали, обов’язково протестуйте його вплив на невеликій і малопомітній ділянці поверхні і не забудьте одягнути гумові рукавички під час роботи з хімікатами.

  • Холодна вода

Свіжу пляму слід промокати губкою, змоченою у холодній воді, доки сліди крові не зникнуть. Якщо пляма видаляється погано, капніть на неї трохи миючого засобу і залиште на 10 хвилин, потім ще раз потріть вологою губкою і залиште висихати. Не забудьте вивчити інструкцію та вибрати засіб, що підходить для забрудненої поверхні.

  • Аспирин

Читайте також:  Як полагодити пудру, тіні та іншу розбиту косметику

Розчиніть таблетку аспірину у воді, змочіть у ній губку чи щітку та чистіть як завжди. Врахуйте, що такий спосіб не підходить для вовняних тканин.

  • Перекис водню

Якщо кров виявилося на білій або кольоровій речі, нанесіть на пляму перекис водню, промокніть його та сполосніть холодною водою. Якщо кров потрапила на оббивку м’яких меблів, нанесіть на забруднену поверхню перекис і легко потріть круговими рухами, доки не утвориться піна. Якщо пляма свіжа, то склад розчинить її за 5-7 хвилин. Потім промокніть піну і протріть оброблене місце вологою ганчіркою. При необхідності процедуру можна повторити.

  • Пральний порошок

Забруднений кров’ю одяг можна замочити у холодній воді з пральним порошком. За півгодини від плями не залишиться й сліду.

  • Борошно чи тальк

Якщо ви виявили пляму крові на килимі або м’яких меблів, її також можна видалити за допомогою борошна:

  1. нанесіть борошно або тальк

  2. налийте зверху трохи води

  3. дочекайтеся, поки воно висохне

  4. струсіть або зберіть порошок пилососом

  • Нашатырь

Нашатирний спирт також добре допомагає впоратися з кривавими плямами. Розчиніть спирт у склянці води та обережно потріть забруднену поверхню ганчіркою, змоченою у розчині. Такий спосіб підходить для лляних та бавовняних тканин.

  • Господарське мило

Не менш ефективний у боротьбі з кров’ю розчин води та господарського мила. За бажання можна також додати спиртовмісну рідину.

  • Лимон

Читайте також:  Як усунути скрип підлог

Спробуйте нанести на пляму суміш лимонного соку та кухонної солі. Залиште забруднену річ на деякий час, і промийте прохолодною водою.

  • Химчистка

Ну і найпростіший спосіб – просто здати забруднену річ у хімчистку.

І не забувайте, що при використанні будь-якого з вищезгаданих методів слід попередньо протестувати його вплив на невеликій і малопомітній ділянці поверхні.

  • Промокайте, а не тріть плями крові, щоб не поширювати їх по поверхні

  • Вода, пральний порошок, борошно, тальк, лимон – ось лише деякі інгредієнти, які можна використовувати для боротьби з кров’яними плямами

  • Не забувайте протестувати обраний вами спосіб чищення на невеликій та малопомітній ділянці поверхні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *