Categories: У домі

Як використовувати ефірні олії для ароматизації приміщення?

Не знаєте, як використовувати ефірні олії для ароматизації приміщення і як вибрати відповідний аромат для кожної кімнати? Все необхідне у цій статті.

Використання ароматичних масел – це простий, натуральний та безпечний спосіб освіжити повітря у приміщенні, очистити його від мікробів та створити атмосферу затишку. Як використовувати ефірні олії вдома та які аромати найкраще підійдуть для кожного типу приміщень ви дізнаєтесь із цієї статті. Однак переконайтеся, що у вас немає алергії на конкретний вид ефірної олії перед її використанням для ароматизації будинку.

Кожен аромат у будинку має унікальний вплив на фізичний та емоційний стан мешканців, заспокоюючи або стимулюючи, збуджуючи апетит або налаштовуючи на сон. Тому важливо вибрати правильне поєднання ефірних олій для кожного приміщення.

Як зробити освіжувач повітря з ефірних олій?

Найбільш простий та зручний спосіб ароматизації приміщення – це використання спеціальної аромалампи. Наповніть її чашу теплою водою з додаванням ефірної олії в розрахунку 2-3 краплі на 10 м2 приміщення і помістіть знизу чайну свічку. При випаровуванні води ваша кімната наповниться освіжаючим ароматом. Слідкуйте за тим, щоб вода не повністю випарувалася і не залишайте запалену свічку без нагляду.

При регулярному використанні не менш ефективною, але економнішою альтернативою послужить електрична аромалампа. Вона працює за принципом холодного випаровування, так що ефірні олії не втрачають своїх лікувальних властивостей, а в приміщенні довше зберігає свіжий аромат.

Однак, якщо у вас під рукою не знайшлося аромалампи, її цілком можна замінити одним із цих підручних методів ароматизації приміщення:

  • Використовуйте пульверизатор для квітів, наповнивши його дистильованою водою з додаванням 20-30 крапель ефірної олії на 100 мл води. Гарненько струсіть і розпорошити в приміщенні.

  • Додайте 3-5 крапель ефірної олії на вологий шматочок бавовняної тканини та покладіть її на батарею.

  • Можна також замінити аромалампу звичайною чашкою, наповнивши її водою з додаванням ефірної олії та помістивши поблизу опалювального приладу.

  • Додайте кілька крапель ефірних олій на засушені квіти або просочіть ними ватяні кульки або смужки паперу та використовуйте їх для прикраси інтер’єру.

Як зробити ароматичні палички в домашніх умовах?

Відмінною альтернативою аромалампі послужать також ароматичні свічки та палички. Їх можна придбати у спеціалізованих магазинах, а можна виготовити самим.

Для цього вам знадобляться бамбукові палички, що зв’язують компоненти (наприклад гуміарабік), вугілля і набір трав, смол і деревної кори на ваш вибір, а також точні ваги, ступка і маточка і трохи терпіння.

Найбільш популярними ароматизаторами є ваніль, сандал, ладан, кориця, гвоздика, лавр, жасмин, фіалка та троянда. Ви можете вибрати готовий рецепт, а можете довіритись власної винахідливості.

  1. Використовуючи ступку і маточка, розітріть трави та спеції в порошок. В’язкі інгредієнти, наприклад, смоли, краще попередньо заморозити. Свіжі квіти та трави можна дрібно нарізати ножем або подрібнити у блендері

  2. Ретельно перемішайте сухі інгредієнти, додайте ефірні олії та залиште суміш настоюватись на ніч

  3. Додайте кілька крапель дистильованої води та перемішайте, щоб вийшла густа липка маса

  4. Розкотіть суміш качалкою і наріжте смужки довжиною 15-20см (на 5см коротше довжини ваших бамбукових паличок). Потім помістіть бамбукові палички в середину смужок, акуратно згорніть трубочки і щільно скачайте, щоб суміш рівномірно обліпила бамбукову основу з усіх боків.

  5. Розкладіть на просушування в сухому та теплому приміщенні на 7-10 днів

Ось і все – тепер ви знаєте, як зробити ароматичні палички у домашніх умовах.

Як використовувати ефірні олії для ароматизації кожної кімнати у вашому будинку?

Кожен аромат має унікальний вплив на фізичний та емоційний стан людини, тому важливо вибрати правильне поєднання ефірних олій для кожного приміщення у вашому будинку:

  • Прихожая:зустрійте гостей затишним запахом апельсина, лимона, розмарину, бергамоту, кедра, ялиці чи сосни.

  • Гостиная:Для підняття настрою та створення атмосфери затишку використовуйте цитрусові аромати, наприклад лимон, мандарин або грейпфрут, а також бергамот та іланг-іланг.

  • Спальня:квіткові аромати жасмину, лаванди, троянди, магнолії, шавлії і герані мають заспокійливу дію і допомагають при проблемах зі сном.

  • Кухня:запахи м’яти, розмарину, базиліка, гвоздики, лимона, апельсина та іланг-іланг збуджують апетит та заглушають інші неприємні аромати.

  • Кабинет:ефірні олії лимона, імбиру та бергамоту сприяють комцентрації та підвищують працездатність.

  • Туалет та ванна кімната:хвойний аромат сосни, ялиці, ялини та евкаліпта, а також олія чайного дерева допоможуть позбутися неприємних запахів та продезінфікувати приміщення.

Тепер ви знаєте, як використовувати ефірні олії для ароматизації приміщення, вибрати аромат для кожної кімнати та створити атмосферу спокою та затишку у вашому будинку.

  • Найбільш простий та зручний спосіб ароматизації приміщення – це використання спеціальної аромалампи.

  • При регулярному використанні не менш ефективною, але більш економною альтернативою послужить електрична аромалампа.

  • В якості альтернативи аромалампі, додайте 3-5 крапель ефірної олії на вологий шматочок бавовняної тканини та покладіть її на батарею.

  • Зустріть гостей затишним ароматом апельсина, лимона, розмарину, бергамота, кедра, ялиці чи сосни у передпокої.

  • Квіткові аромати жасмину, лаванди, троянди, магнолії, шавлії і герані мають заспокійливу дію і допомагають при проблемах зі сном.

  • Запахи м’яти, розмарину, базиліка, гвоздики, лимона, апельсина та іланг-іланг збуджують апетит та заглушають інші неприємні аромати.

admin

Recent Posts

Як перетворити прибирання на гру для дітей та дорослих?

Як залучити дитину до роботи по дому? Маленькі хитрощі допоможуть перетворити збирання на гру. Тут…

2 години ago

Завдання з невідомими: як випрати старі плями невідомого походження.

Виведення старих плям невідомого походження можливе! Дізнайтеся наші ефективні поради, як вивести стару пляму. Як…

1 день ago

Як позбутися кротів?

Докладніше про кротів та причини їх появи Ці невеликі за розміром звірята здатні в короткий…

2 дні ago

Як прати рушники, щоб вони залишалися м’якими та яскравими

Дізнайтеся корисні поради, як прати рушники, щоб зберегти їх м'якими та яскравими. Помітили, що після…

3 дні ago

Як швидко почистити мікрохвильову піч у домашніх умовах

Ви помітили всередині мікрохвильової печі осілий наліт? А усередині камери з'явився неприємний запах? Ваша НВЧ…

4 дні ago

Як позбутися гризунів

думаєте, що в будинку могли завестися миші чи щури? Ця стаття розповість вам про те,…

5 днів ago