Швидке прибирання квартири: основні правила

Щоб прибрати квартиру швидко і без зайвих зусиль, потрібно лише дотримуватись кількох простих правил. Дізнайтеся, як легко підтримувати в будинку сяючу чистоту!

прибирання будинку навесні

Будь-який житловий простір потребує регулярного прибирання, проте не завжди є можливість виділити на цю роботу належну кількість часу. Повертаючись пізно ввечері з роботи або провівши весь день у турботах про маленьку дитину, ми відкладаємо прибирання квартири на завтра, яке перетікає післязавтра, а квартира так і залишається неприбраною.

На щастя, для того, щоб утримувати будинок гаразд, вам зовсім не обов’язково присвячувати збиранню цілий день. Однієї години цілком достатньо для того, щоб привести невелику квартиру у охайний вигляд, і навіть кілька хвилин прибирання дадуть більше результату, ніж постійне відкладення домашніх справ на потім. Отже, не будемо гаяти час і приступимо до справи!

Обов’язково складіть список справ і заплануйте скільки часу ви хочете витратити на кожен з його пунктів.

Як підготуватися до збирання?

Виділивши кілька хвилин на підготовку, ви заощадите чимало сил і часу, особливо в момент, коли потрібно прибрати квартиру швидко, тому що вам не доведеться метатися по дому в пошуках того чи іншого засобу для чищення або стояти в роздумах, не знаючи, за яку справу взятися .

Насамперед складіть короткий список справ і заплануйте, скільки часу ви хочете витратити на кожну з них. Що саме увійде до цього списку залежить від вас, вашого житла, способу життя та багато іншого, але кілька ідей:

  • зібрати розкидані по будинку предмети та скласти одяг у шафу

  • витерти пил з меблів та побутової техніки

  • помити посуд

  • вимити раковину, плиту та холодильник на кухні та душову кабіну та унітаз у ванній кімнаті

  • пропилососити килими та м’які меблі

  • підмісти та вимити підлогу

Читайте також:  Як прати оксамитові штори

По-друге, важливо запасти всім необхідним, переконавшись, що у вас під рукою є всілякі губки, ганчірки та щітки, а також універсальний очищувач, засіб для чищення сантехніки, дезінфектор для туалету, пилосос з різними насадками, мітла та швабра для миття підлоги, також пара гумових рукавичок для захисту шкіри рук.

І, нарешті, не менш важливим етапом підготовки до прибирання квартири є емоційний настрій. Дайте собі установку, що ви легко і швидко впораєтеся зі справами за годину, виберіть музику, що бадьорить, і – за справу!

Швидке прибирання вдома за годину:

Якщо грамотно скласти список справ, прибирання не займе більше години. Отже, приступимо:

  1. Якщо ви щаслива володарка посудомийної машини, пустіть її у справу. А якщо ні, то наповніть кухонну раковину гарячою водою з додаванням миючого засобу і замочіть весь посуд, а заодно і конфорки плити.

  2. Якщо на вашій плиті залишилися сліди бруду та підгорілої їжі, обробіть їх спеціальним засобом для чищення, наприклад Кремом Cif Актив Лимон, і залиште впливати.

  3. Увімкніть гарячу воду у ванній, щоб кімната заповнилася пором.

  4. Обробіть унітаз засобом для чищення, таким як Domestos, і залиште впливати.

  5. Зберіть і розкладіть по місцях розкидані предмети, розставте книжки на книжкових полицях, складіть та приберіть одяг у шафу. При швидкому прибиранні не витрачайте багато часу на сортування речей; якщо якимось дрібницям не знайшлося місця, їх можна тимчасово скласти в коробку або пакет і залишити до генерального прибирання.

  6. Зберіть брудний одяг і відправте його в пральну машину.

  7. Вийміть вміст холодильника, викинувши прострочені продукти, і ретельно протріть внутрішні поверхні антибактеріальними серветками.

  8. Вимийте плиту, стільниці, а також полиці та дверцята кухонних шаф.

  9. Помийте посуд і розставте його сушитися.

  10. Вимийте кухонну раковину.

  11. Вимийте раковину, ванну, душову кабінку та унітаз у ванній кімнаті. За допомогою засобу для миття вікон видаліть краплі води зі стінок і дверцят душової кабіни, щоб уникнути слідів вапняного нальоту.

  12. Вимийте дзеркала і обробіть їх спреєм, що запобігає утворенню конденсату.

  13. Витріть пил із полиць і протріть побутові прилади спеціальними вологими серветками, які допомагають зняти статичну електрику та віддалити день наступного чищення на 1-2 тижні.

  14. Пропилососьте килими та м’які меблі.

  15. Застеліть ліжко.

  16. Підмітіть підлогу, рухаючись від найвіддаленіших куточків квартири у бік виходу.

  17. Вимийте підлогу, при необхідності додавши у воду засіб для дезінфекції – підійде, наприклад, Glorix, дезінфікуючий засіб без хлору.

  18. Розвісте випрану білизну на просушування.

  19. Полийте кімнатні рослини.

  20. Винесіть сміття.

Читайте також:  Як позбутися плям крові?

Ось і все – при правильному підході, швидке прибирання будинку не займе більше години, і у вас залишиться достатньо сил і часу, щоб насолодитися приємним увечері в чистому будинку!

  • Заздалегідь запасіться всім необхідним, щоб не витрачати час на пошуки ганчірки, губки або засобу для чищення.

  • Не витрачайте надто багато часу на сортування речей і складіть дрібниці, яким не знайшлося місця на полицях, в окрему коробку.

  • Позитивний настрій та енергійна музика допоможуть вам впоратися з роботою швидше та з великим задоволенням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *