Квартира чи будинок традиційно асоціюються у нас із найбезпечнішим місцем, де можна легко сховатися від будь-яких негараздів, у тому числі і від хвороб. Але, коли мова заходить про віруси та бактерії, здатні викликати тяжкі захворювання, то відчути себе в безпеці складно навіть у рідних стінах.
Крім профілактики захворювань у вигляді загартовування та прийому вітамінів одним із найбільш ефективних способів захистити своїх близьких від хвороби вважається створення здорового мікроклімату в приміщенні за допомогою проведення вологого збирання. Як правильно робити вологе прибирання та з якою періодичністю проводити очищення приміщень – детально розберемося у всьому.
З якою частотою проводити вологе прибирання
Зміст статті
При проведенні вологого прибирання в приміщенні значно знижується не тільки вміст пилу, а й мікроорганізмів, для яких вона служить середовищем проживання, – бактерій, вірусів та пилових кліщів. Регулярне вологе прибирання дозволяє довести їх кількість до безпечної.
Вологе прибирання будинку повинно проводитися з більшою частотою, якщо:
- в квартирі проживають діти, алергіки і люди похилого віку – їх імунітет ослаблений і більше схильний до впливу збудників різних захворювань.
- у будинку є домашні тварини, у тому числі й ті, що бувають на вулиці. Вовна, вуличний бруд, залишки слини на предметах інтер’єру є сприятливим середовищем для розмноження бактерій і підтримки активності вірусів.
- хтось із членів сім’ї хворий або лише недавно переніс захворювання
- у кімнатах проводився чи досі ведеться ремонт, під час якого традиційно утворюється велика кількість пилу.
Періодичність прибирання у приміщенні можна розділити за видами робіт:
- Щодня слід провітрювати всі приміщення, прибирати речі повсякденного використання, мити посуд та кухонну стільницю, обполіскувати та витирати насухо раковину, ванну та душову кабіну.
- Один-два рази на тиждень пилососити та мити підлогу, витирати пил з горизонтальних поверхонь, вимикачів та дверних ручок.
- Один раз на місяць до прибирання додається прання килимків у ванній та перед вхідними дверима.
- Раз на три місяці необхідно мити вікна, прибирати пил зі стелі та стін, проводити дезінфекцію приміщення.
У теплу пору року прибирання повинно проводитися частіше, тому що при провітрюванні до приміщення проникають вуличний пил, вихлопні гази та пилок рослин.
Намагаючись створити здоровий мікроклімат у приміщенні, не варто забувати про те, що занадто частое прибирання може мати зворотний ефект – при стерильній чистоті дитячий імунітет не зустрічає джерел захворювань і може формуватися повільніше, а частий контакт дерева та лакофарбових поверхонь з миючими розчинами може призвести до швидкого. зношування меблів. Пам’ятайте про те, що перед проведенням збирання краще ознайомитися з інструкцією із застосування, щоб не зіпсувати поверхні.
Порядок проведення вологого прибирання
Починати прибирання слід із приміщень, найбільш віддалених від входу, і рухатися у напрямі. Кухня, санвузол, ванна та передпокій забираються в самому кінці. В рамках одного приміщення очищення поверхонь завжди ведеться зверху вниз – якщо спочатку пилососити, а потім протирати пил, то ефект буде прямо зворотний бажаному – пил знову опиниться в повітрі і на підлозі, а пилосос доведеться діставати повторно.
Подумайте який інвентар і засоби для чищення знадобляться при прибиранні в тому чи іншому приміщенні, щоб вони завжди були під рукою, – це допоможе заощадити сили і час.
Перед тим, як зробити вологе прибирання та після його завершення провітріть приміщення, щоб знизити кількість пилу в повітрі. Фахівці, які працюють у клінінгових компаніях, нерідко використовують пульверизатори для більш ефективного видалення пилу – скористайтеся цією хитрістю для збирання у квартирі. ChystoPedia рекомендує антибактеріальний спрей, який відмінно видаляє пил і має знезаражуючий ефект.
Спальня, вітальня, дитяча
Перед тим, як провести вологе прибирання спальні, дитячої та вітальні слід змінити та відправити у прання постільна білизна та меблеві чохли. Потім необхідно витерти пил на всіх відкритих поверхнях – люстрі, вимикачах та розетках, підвіконні, верхніх поверхнях шаф та полицях, батареї. Під час протирання пилу нерідко по кімнаті знаходиться втрачене канцелярське приладдя, книги та предмети одягу – прибираємо все це по місцях.
Для того щоб уникнути швидкого скупчення пилу, очищені поверхні можна вкрити папером або газетами, а після завершення прибирання акуратно прибрати їх.
Наступним етапом підключається пилосос – з його допомогою пил видаляється з м’яких меблів та килимів.
Завершується прибирання миттям підлог, включаючи плінтус.
Кухня
Напрямок прибирання зверху вниз має місце і на кухні. У цьому приміщенні прибирання починаємо з очищення вентиляційних решіток, потім переходимо на світильник, карнизи, верхні поверхні та фасади кухонних меблів, не забуваємо про розетки та вимикачі, протираємо батарею та підвіконня. Пил на кухні може містити липкі частки, що обумовлено приготуванням їжі, тому при збиранні можна скористатися миючими засобами, які потім необхідно змити чистою водою.
Кухонна техніка миється із застосуванням спеціальних складів, призначених для боротьби з жиром та накипом. Завершується прибирання протиранням ніжок столу та стільців, миттям дверного отвору та підлоги.
Ванна та санвузол
Ці приміщення забираються після того, як наведено лад на кухні. Насамперед необхідно почистити вентиляційну решітку – на її поверхні можуть накопичуватися пил, частинки шкіри та волосся, які служать сприятливим середовищем для розмноження бактерій.
Із застосуванням миючих засобів вимийте стіни, фасади шафок, сушарку для рушників, ванну, душову кабіну, раковину і унітаз. Важливо пам’ятати про необхідність суворо дотримуватись інструкції на упаковці і не змішувати різні засоби або користуватися універсальним складом. Після вологого прибирання всі поверхні слід витирати насухо, щоб запобігти утворенню вапняного нальоту та створення середовища для розмноження мікроорганізмів.
Одне з найбрудніших місць – простір за унітазом, який багато господинь ігнорують, хоча там накопичується велика кількість пилу та волосся. Прибирати його слід кожного разу при вологому прибиранні приміщення.
Використовуючи дезінфікуючий засіб, слід промити йоржик та його чашу.
Закінчується прибирання у ванній та санвузлі миттям дверей та підлоги.
Прихожа
Передпокій можна сміливо вважати фінішною прямою при прибиранні квартири. Це одне з найбрудніших приміщень у будинку, де накопичується вуличний бруд та шерсть свійських тварин.
Вологе прибирання у передпокої слід почати з сухого. Зберіть усі непотрібні речі – чеки, транспортні квитки та рекламні матеріали, які багато хто звикли складати до кишень верхнього одягу. Заберіть по місцях головні убори, ключі, сумки та інші дрібниці.
Вимийте дзеркало, фасади та внутрішні поверхні шаф та тумб. Почистіть взуття та промийте підставку для нього. Вхідні двері потрібно мити з обох боків, не забуваючи ретельно обробити ручку дверей.
Завершується прибирання миттям підлоги та винесенням сміття.
Складання плану, регулярність та дотримання правил вологого прибирання дозволить впоратися з роботою швидко, не відволікаючись на сторонні речі. До прибирання можна залучити всіх членів сім’ї, заздалегідь розподіливши обов’язки, а після її завершення нагородити всіх учасників.