Як позбутися пилу?

Речі, вкриті шаром пилу, не лише видають неохайну домогосподарку, а й ставлять під загрозу здоров’я її родини. Дізнайтеся, чим озброїтися, вступаючи в бій із пилом.

чистий дім

Пил – це мікрочастинки органічного чи мінерального походження, що витають у повітрі та осідають на поверхню підлоги, меблів та інші предмет інтер’єру. Речі, вкриті шаром пилу, не лише видають неохайну домогосподарку, а й ставлять під загрозу здоров’я її родини. Скупчення бруду сприяють розмноженню пилових кліщів, що викликають алергію, астму, дерматит та інші захворювання.

За даними вчених з університету Арізони середньостатистичної трикімнатної квартири за рік накопичується до 30кг пилу! Це бруд, рослинний пилок, волосся та шерсть домашніх вихованців, паперові та ткані волокна, що відмерли епітелій тощо.

Слід зауважити, що пил – це природне явище і позбутися його повністю і назавжди неможливо. Сухе та вологе прибирання – це лише тимчасові заходи, але правильний підхід до видалення пилу допоможе вам утримувати квартиру в чистоті.

Проводьте збирання пилу зверху вниз, щоб не забруднити свіжо-очищені поверхні.

Озброюйтесь на боротьбу із пилом!

Пил має властивість осідати на свіжо-витерті поверхні вже через кілька хвилин після збирання, тому фахівці рекомендують проводити прибирання «згори донизу», починаючи зі стелі та книжкових полиць і закінчуючи м’якими меблями та статевим покриттям.

Читайте також:  Нехай буде світло: 7 стилів дзеркал, які прикрасять вашу оселю

Вологе прибирання вважається більш ефективним, ніж сухе, тому що ганчірка, змочена у воді або мильному розчині, збирає і видаляє частинки пилу, тоді як суха лише тимчасово розвіює їх по квартирі.

Озброюємось на боротьбу з пилом:

Отже, вступаючи в бій із пилом, візьміть на озброєння:

  • Ганчірки та губки.Можна використовувати спеціальні ганчірки для вологого прибирання або пустити в діло старий одяг або постільну білизну. Віддайте перевагу бавовні, тому що вона відмінно вбирає вологу, не дряпає поверхню і підходить для миття пластику, скла, ламінату, кахлю та багатьох інших поверхонь. Чистий шкарпетка чудово підійде для того, щоб протерти жалюзі.

  • Салфетки**.** Вологі серветки, наприклад антибактеріальні серветки Glorix – це чудова альтернатива звичайним ганчіркам та губкам. Вони не тільки зручні у використанні, але й допоможуть швидко та ефективно продезінфікувати поверхню.

  • Швабра.Найбільш ефективний інструмент для видалення пилу з великих поверхонь: швабра-метелик з рухомою головкою допоможе вам вичистити важкодоступні ділянки приміщення, тоді як швабра з телескопічною ручкою та насадкою з мікрофібри відмінно підійде для миття стелі, карнизів та освітлювальних приладів.

  • Кисточка.Чистий малярський пензель допоможе видалити пил з рельєфних поверхонь – картинних рам, абажурів та інших декоративних елементів інтер’єру.

  • Липкий ролик.Це пристосування для видалення волосся та вовни домашніх тварин з одягу та м’яких меблів відмінно впоратися з пилом на паперових та тканинних поверхнях.

  • Электрометелка.Чудо сучасної техніки, електрична щітка, що збирає пил за допомогою статичної електрики, чудово підійде для чищення комп’ютерного та телевізійного екранів, клавіатури та інших електроприладів.

  • Гумові рукавиці.Вони не тільки чудово захистять ваші руки, але і, змочені водою, ефективно видалять пил і шерсть домашніх тварин з оббивки м’яких меблів.

  • Пылесос.Незамінна зброя в боротьбі з пилом, пилосос може чистити будь-які поверхні і предмети більше 10 см в діаметрі. Пилосос особливо зручний для чищення матеріалів, що не терплять вологого прибирання, наприклад книжкових полиць та робочого столу. Цей спосіб не скасовує більш ґрунтовного чищення, але допоможе позбавитися від скупчень пилу швидко та ефективно.

Читайте також:  Швидке прибирання квартири: основні правила

Не менш важливо використовувати пилосос для чищення м’яких меблів, які найчастіше стає улюбленим місцем проживання пилових кліщів.

  • Фен.На відміну від пилососа, фен має зворотну дію, тому перед збиранням необхідно вислати робочу поверхню вологою тканиною, яка вбере осідає пил і бруд. Фен в холодному режимі роботи відмінно підходить для чищення книжкових полиць, батареї, кімнатних рослин та інших деталей інтер’єру.

  • Пароочиститель.Ефективний та екологічний прилад, що відмінно підходить для видалення бруду та пилу з жирних поверхонь.

Що не слід використовувати для видалення пилу:

А ось популярних пір’яних мітелок слід уникати, оскільки розрекламований мильними операми аксесуар для прибирання будинку лише розвіє пил по квартирі.

Насамкінець, ще одна порада по боротьбі з пиловими кліщами: помістіть постільну білизну, пледи, рушники, штори, м’які іграшки та інші «пилозбірники» в пральну машину і увімкніть режим сушіння на 10-15 хвилин. Щоб знищити пилового кліща, рекомендується прати речі за температури не нижче 60 градусів Цельсія (якщо це дозволяє тип тканини) і сушити на відкритому повітрі. Не забудьте вивчити інструкції щодо догляду за речами, перш ніж приступати до їх чищення.

  • Використовуйте вологі ганчірки або серветки для чищення пилу, оскільки вони збирають частинки пилу з поверхні

  • Утримайтеся від використання пір’яних мітелок – вони лише розсіюють пил по квартирі

  • Пам’ятайте, пилосос – ваш вірний помічник у боротьбі з пилом

Читайте також:  Як позбутися запаху собаки у квартирі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *