Виявили червоні сверблячі укуси на тілі? Можливо, у вас завелися клопи! Прочитайте поради про те, як позбутися постільних клопів тут.
Не секрет, що позбутися клопів дуже важко. Проте можливо. Найпопулярніший спосіб – звернутися до служби захисту від шкідників. Проте їхні послуги можуть коштувати дуже дорого. Якщо для початку ви хочете спробувати самостійно впоратися з цією проблемою, то в цій статті ви знайдете всю необхідну інформацію: як вивести клопів, які кошти вам знадобляться, і чого чекати потім.
У боротьбі з клопами головне ретельність. Недостатньо обробити постільну білизну. Необхідно також приділити увагу матрацу та подушкам!
Як позбутися постільних клопів: визначте, які кімнати заражені
Зміст статті
Чим раніше ви розпочнете обробку будинку, тим легше буде знищити клопів. Якщо ситуацію запустити, комахи поступово перемістяться до інших кімнат, чіпляючись за одяг та пролазячи у щілини у пошуках нових джерел їжі. Насамперед обробіть спальню того члена сім’ї, на тілі якого з’явилися сліди від укусів. Клопи селяться в будь-яких приміщеннях, в яких сплять люди, у тому числі у вітальні та інших кімнатах, якщо в них час від часу сплять на дивані ваші домочадці чи гості.
Як позбавитися від клопів у квартирі
Якщо ви живете в багатоквартирному будинку, повідомте представника обслуговуючої організації та сусідам, що у вас завелися клопи, оскільки в цьому випадку зусилля по звільненню від клопів мають бути спільними (інакше клопи перейдуть у сусідні квартири, і ваші зусилля будуть марними).
Як знищити клопів: обробка спальні
Визначившись з тим, які кімнати потрібно обробити, необхідно діяти дуже ретельно і методично. Клопи можуть легко сховатись у маленьких щілинах та тріщинах, а відкладені ними яйця ще важче виявити та обробити. Ось основні кроки, які варто зробити, щоб витравити клопів зі спальні:
-
Зніміть всю постільну білизну та обробіть її. Це стосується не тільки підковдр, наволочок, простирадл і покривал, але також самих подушок і матраців. Прочитайте Крок 7, щоб дізнатися, як обробити предмети, що миються. Проте в першу чергу потрібно зняти з ліжка все постільні речі та обробити їх одну за одною.
-
Пропилісосьте матраци та матрацні пружини. Ретельно пропилісосьте всі поверхні. Використовуйте насадки для пилососа, щоб дістатися до найважчих місць. Закінчивши пилососити, видаліть і викиньте мішок для пилососа, щоб клопи не змогли знову вибратися назовні.
-
Обробіть матрац і пружини засобом від комах. Найефективніші засоби від комах випускаються у формі спрею чи порошку — наприклад, діатоміт чи нетоксичний контактний спрей. Розпилювачі від комах або аерозолі не дозволяють ретельно обробити всі тріщини, в яких можуть ховатися клопи. Нанесіть засіб від комах на всі поверхні, щілини та тріщини. Перед використанням будь-якого засобу уважно прочитайте інструкцію, дотримуйтесь необхідних запобіжних заходів і попередньо перевіряйте засіб на невеликій ділянці оброблюваної поверхні.
-
Закрийте матрац і пружини. Купуйте якісний набір чохлів із захистом від комах. Це полотняні чохли, які застібаються на блискавку та призначені спеціально для того, щоб не давати комахам вибратися назовні. Чохли – найважливіший засіб при боротьбі з клопами.
-
Обробіть раму та узголів’я ліжка. Вам знову знадобиться ретельно пропилососити всі поверхні та тріщини, а також обробити їх засобом від комах.
-
Ізолюйте ліжко за допомогою спеціальних перехоплювачів. Перехоплювачі комах є міні-платформами, які встановлюються під ніжками ліжка, піднімаючи її над підлогою. Це не дозволяє клопам забиратися на ліжко або спускатися з нього. Втім, варто простежити і за тим, щоб ліжко не торкалося фіранок, стін або інших меблів, які можуть бути «мостом» для клопів.
-
Заберіть з кімнати всі інші предмети та обробіть їх. Крім постільної білизни та подушок, дуже важливо обробити фіранки, іграшки, одяг, книги та особисті речі. Миючі предмети потрібно або віднести в хімчистку (попередивши технолога про проблему), або випрати в гарячій воді протягом півгодини з високоякісним миючим засобом (наприклад, Persil), а потім просушити в машині протягом 30 хвилин. Дотримуйтесь інструкцій, вказаних на етикетках виробів, щоб не пошкодити тканину, а також інструкції щодо використання миючого засобу. Крім того, ви можете прибрати речі в пластикові пакети із застібками, щоб перекрити клоп доступ до їжі. Не відкривайте пакети протягом 2-4 місяців, щоб клопи встигли загинути. Якщо ви живете в спекотній країні, помістіть пакети під пряме сонячне світло на кілька днів, щоб знищити самих комах, так і відкладені ними яйця. Можна також покласти пакети в морозильну камеру на 8-10 годин. Тверді іграшки можна помити в гарячій мильній воді, а потім обробити антибактеріальним спреєм або медичним спиртом.
-
Методично обробіть кімнату. Ретельно пропилососьте всі меблі, підлогу та поверхні. Нанесіть всюди засіб від комах – так само, як наносили на раму ліжка та підголівник.
Викладені вище кроки є практичним посібником про те, як позбутися клопів у домашніх умовах. Перед використанням покупних пестицидів не забудьте прочитати інструкцію, що додається, і ретельно дотримуйтесь вказівок, щоб їх застосування було ефективним і безпечним. Самостійна обробка будинку дозволить вам значно заощадити на послугах професійних служб, проте вам знадобиться виявити старанність і терпіння, щоб не залишити шансу навіть найстійкішим клопам.
-
Перевірте ліжко на наявність чорних крапок – можливо, це висохлі екскременти клопів.
-
Пошукайте коричнево-плямисті лусочки, які скидають із себе клопи.
-
Пошукайте сліди крові – можливо, ви могли розчавити клопа уві сні.
-
Перевірте матрац та раму ліжка – можливо, ви помітите самих комах. Не забудьте перевірити всі тріщини та стики.