Як і чим помити пластикове підвіконня?

Нерегулярний догляд за підвіконнями призводить до втрати їхнього зовнішнього вигляду. Осідає пил, побутові забруднення, використання в якості підставки під квіти – все це стає причиною появи забруднень, що важко виводяться. Чим помити пластикові підвіконня, щоб вони були білі, розкажуть експерти ChystoPedia.

Як помити пластиковий підоконник

Причини виникнення забруднень

Повернути колишню білизну поверхням можна, але для цього доведеться вибрати правильну тактику прибирання. Однак спочатку потрібно з’ясувати, звідки беруться брудні плями. Причин їх появи може бути безліч:

  • Розводьте на підвіконні квіти? Тоді, мабуть, ви знайомі із проблемою появи жовтих плям. Утворюються вони через підтікання зайвої вологи з горщика через дренажний отвір. Якщо вчасно не протерти зайву воду, розлучення в’їдаються в поверхню. Позбутися їх буде вже набагато складніше.

  • Часто відкриваєте кватирку чи вікно? У такому випадку на підвіконні накопичується вуличний пил. Якщо матеріал підвіконня не самий якісний або шорсткий, то бруд забивається в «пори». Тоді він стає не білим, а сірим.

  • Нещодавно закінчили ремонт? Залишки монтажної піни, ґрунтувальних розчинів, шпаклівки, фарби та інші сліди монтажних робіт важко піддаються очищенню.

  • Ставите на поверхню тарілки з їжею, каструлі, чашки з кавою чи чаєм? З великою ймовірністю можна заявити, що там накопичується жир і залишки їжі/напоїв. Позбутися їх буває складно.

Читайте також:  Як впоратися з переїздом до нового будинку?

Особливо сильно піддається забруднення підвіконня на кухні. Часто господині використовують його як додатковий робочий простір: складують посуд, банки, ложки, ножі, обробні дошки. Якщо начиння вологе, то на поверхні взагалі може з’явитися пліснява. Хтось зберігає на підвіконнях овочі, косметичні речі, побутову хімію, спеції, банки з соліннями. Тому способи боротьби з плямами дещо відрізняються залежно від типу забруднень.

Чим помити підвіконня пластикових вікон: народні методи

З більшістю «свіжих» плям можна позбутися звичайною водою з миючим засобом для посуду. Також можуть допомогти такі народні методи з очищення та відбілювання:

  1. Господарське мило. Воно добре впорається з жировими плямами за рахунок лугу, що входить до складу. Для цього натертий брусок розчиніть у невеликій кількості теплої води і вимийте отриманим розчином пластик. Для усунення застарілих забруднень натріть шматком ділянку і залиште на 20-30 хвилин. Перед цим рекомендується намочити поверхню. Потім змийте залишки мила водою. Просушіть підвіконня м’якою тканиною.

  2. Оцет. Допоможе позбутися жирових, іржавих і пожовклих плям. Використовується не в чистому вигляді, а розбавленим з водою у пропорції 1:1. Засіб наноситься на 10-15 хвилин, а потім змивається. Варто врахувати, що оцет може вибілити кольорові пластикові поверхні. Тому метод кращий для білих підвіконь.

  3. Сода з оцтом. У такий спосіб можна впоратися з жиром. Беремо соду, присипаємо на бруд і зверху капаємо трохи оцту. Завдяки хімічній реакції відбувається розширення жирових молекул. Після очищення потрібно акуратно прибрати залишки суміші, помити підвіконня і протерти насухо.

  4. Медичний спирт. Допоможе відбілити поверхню. Спирт наноситься на тканину безворсову. Не можна терти дуже сильно, оскільки можна пошкодити пластик.

Читайте також:  Як позбутися плісняви в будинку та на одязі?

Сучасні засоби боротьби з забрудненнями

Не завжди народні методи можуть гарантувати стовідсоткову чистоту поверхонь. Тому все ж таки краще скористатися перевіреними способами з очищення. Наприклад, що чистить кремом Cif Активний лимон. Він чудово впорається з застарілими забрудненнями. За рахунок покращеної текстури засіб легко змивається, і ви відразу отримуєте ідеально чисту поверхню. Як помити пластикові підвіконня? Перед використанням крем краще струсити, потім нанести на попередньо змочену ганчірку або безпосередньо на підвіконня. Щоб ефективність засобу була максимальною, залиште його на пластиці на кілька хвилин. Залишиться лише потерти та змити водою.

З плямами, що залишилися після ремонту, допоможуть впоратися спеціальні спеціальні розчини. Купити їх можна у господарських чи будівельних магазинах. Вони очистять залишки лакофарбових речовин, клею, монтажної піни.

Щоб швидко протерти пластикову поверхню, краще завжди мати під рукою вологі серветки Cif. З їх допомогою можна легко видалити найрізноманітніші забруднення. Крім того, серветки виготовлені з м’якого нетканого матеріалу, а значить, вони не подряпають підвіконня.

Головне правило зі збереження чистоти підвіконь у будинку – не допускати їхнього сильного забруднення. Регулярне прибирання допоможе уникнути безлічі проблем та зберегти пластик у хорошому стані. Але якщо все ж таки довелося вдатися до використання засобу для чищення, то вибирайте правильне і максимально ефективне.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *