Categories: У домі

Як підібрати горщик для кактусу?

Квітники дуже люблять вирощувати кактуси через їх невибагливість і стійкість до температурних коливань. Однак, щоб рослина добре прижилася і не загинула, потрібно підібрати відповідну ємність для неї. Про те, який горщик потрібний для кактусу, – розкажуть експерти ChystoPedia.

Рекомендується приділити пильну увагу вибору кашпо. Щоб зрозуміти, в які горщики садити, краще спочатку уточнити, що батьківщиною кімнатних рослин є пустелі Південної Америки. Тому вони люблять тепло та не переносять високу вологість.

Які горщики для кактусу підходять найбільше: критерії вибору

При виборі ємності варто врахувати те що, що коренева система різних видів кольорів розвивається по-різному. Горщики під кактуси обов’язково повинні мати донні отвори. Вони забезпечать необхідний дренаж коріння.

При цьому добре підібраний матеріал кашпо відмінно зберігатиме теплову енергію, накопичену за цілий день, навіть уночі. Для теплолюбних рослин це дуже важливо.

Усі домашні представники сімейства кактусових можна поділити на дві групи. Розрізняються вони ділянками, у яких накопичується волога, необхідна життєдіяльності. Виділяють:

  • Листовий підвид. Розмір горщика для такого кактуса має бути досить великим. А висота підійде і щодо середньої.

  • Стебловий. У цьому випадку ємність може бути будь-якої висоти та об’єму.

Таким чином, важливі критерії, що допомагають визначити в яке кашпо посадити рослину, є розмір ємності, матеріал з якого вона виготовлена і форма.

Матеріал кашпо

Дуже популярні горщики із пластмаси. Вони мають безліч переваг, серед яких: легкість, міцність, велика кількість колірних варіантів і форм. Невибагливість у догляді підкуповує багатьох квітникарів. Достатньо протирати кашпо пару разів на тиждень за допомогою вологих серветок Cif. Однак варто врахувати, що пластмаса не здатна пропускати через себе вологу. Отже, при поливі слід стежити за рівнем вологості ґрунту.

Керамічні (глиняні) ємності відмінно підходять для вирощування будь-яких кольорів. Матеріал наділений пористістю, що дозволяє йому випаровувати вологу та пропускати кисень. Він добре утримує теплову енергію, зігріваючи рослину вночі. За всіх своїх переваг, глиняні горщики дуже тендітні і дорогі. Зверніть увагу, що для поливу рослин, посаджених у пластикову ємність, потрібно на 1/3 більше води, ніж для зволоження ґрунту в керамічному горщику.

Размер

Після того, як ми вибрали матеріал горщика для кактуса, саме час розібратися який має бути його розмір.

Невеликі ємності непридатні для вирощування. Оскільки одна з основних вимог до них – забезпечення необхідної життєдіяльності рослини простору. Квітці не повинно бути тісно. Тому враховуємо, що коренева система хоч і повільно, але розвивається. Отже, потрібно віддати перевагу такому горщику, в якому корінь зможе вирости хоча б на 1,5-2 см завглибшки. Ширина ж переважна така, щоб рослина закривала собою не більше половини кашпо.

Також враховуємо, що деяким видам кактусів властиве утворення відростків (діток). Об’єм горщика повинен бути придатним для їх вміщення.

Форма

Форма ємності не важлива. Вона може бути будь-якою: квадратною, круглою, прямокутною. У який же горщик посадити кактус? Маємо свої переваги. З круглих кашпо зручно витягуватиме коріння у разі пересадки. Квадратні та прямокутні можна розмістити компактніше, притиснувши впритул один до одного і зібравши єдину колекцію.

Актуальні сьогодні миски. Вони можна висадити кілька видів рослин, створивши оригінальну композицію. Але місця під плошку потрібно виділити набагато більше. Кактуси у довгому і досить вузькому горщику або, навпаки – у невисокому та широкому теж виглядають дуже незвичайно.

Коли потрібно пересаджувати кактус і як це зробити

Термінове пересадження необхідне тоді, коли рослина:

  • Змінило колір;

  • Стало зморшкуватим і втратило пружність;

  • Зупинило зростання.

Якщо раптом коренева система дуже сильно розрослася, і її стало видно крізь дренажний отвір, саме час приступити до пересадки. Також варто врахувати, що кактуси, висаджені в керамічні горщики, потрібно частіше пересаджувати. Пов’язано це з осіданням на стінках кашпо органічних речовин та мінеральних солей, що вимиваються з ґрунту під час поливу. Вони можуть спровокувати опік кореня.

У пластмасових ємностях такого немає. Тому, якщо кактус має здоровий вигляд, то придбати новий найбільш підходящий горщик досить раз на 3-5 років.

Найвдаліша пора року для пересадки – весна. Взимку не рекомендується цим займатися, оскільки рослина може загинути через необхідність звикання до нових умов (ґрунту). А для швидкої адаптації потрібне сонячне світло, якого взимку й так не вистачає.

Досвідчені квітникарі знають, що кактус не можна поливати за кілька діб до пересадки. Перед початком роботи проводимо дезінфекцію кашпо та робочого інструменту. З цим завданням чудово впорається універсальний гель Domestos. Розбавте 4 ковпачки засобу в 5 л води. Протріть горщик та інструменти. Ретельно змийте залишки засобу. Не поспішайте виливати отриманий розчин. Він стане в нагоді для миття підлоги та підвіконня після закінчення пересадки.

Алгоритм подальших дій наступний:

  • Укладаємо на дно ємності дренаж;

  • Засипаємо субстрат;

  • Виймаємо рослину зі старого горщика;

  • Перевіряємо наявність пошкоджень кореневої системи. При виявленні таких – позбавляємося зіпсованих корінців.

  • Поміщаємо кактус у нове кашпо;

  • Присипаємо ґрунтом, поступово розподіляючи його рівномірно за ємністю.

Не забуваємо укласти дрібнодисперсну керамзитову крихту навколо кореневої шийки. Вона запобіжить гниття. Полив краще здійснити через 3-5 днів.

Багато хто впевнений, що для вирощування кактусу достатньо оптимальних температурних умов. Насправді від горщика залежить майже 50% нормального зростання рослини. А правильно підібраний розмір та матеріал кашпо забезпечать квітці добрі умови для життєдіяльності.

admin

Recent Posts

Як перетворити прибирання на гру для дітей та дорослих?

Як залучити дитину до роботи по дому? Маленькі хитрощі допоможуть перетворити збирання на гру. Тут…

2 години ago

Завдання з невідомими: як випрати старі плями невідомого походження.

Виведення старих плям невідомого походження можливе! Дізнайтеся наші ефективні поради, як вивести стару пляму. Як…

1 день ago

Як позбутися кротів?

Докладніше про кротів та причини їх появи Ці невеликі за розміром звірята здатні в короткий…

2 дні ago

Як прати рушники, щоб вони залишалися м’якими та яскравими

Дізнайтеся корисні поради, як прати рушники, щоб зберегти їх м'якими та яскравими. Помітили, що після…

3 дні ago

Як швидко почистити мікрохвильову піч у домашніх умовах

Ви помітили всередині мікрохвильової печі осілий наліт? А усередині камери з'явився неприємний запах? Ваша НВЧ…

4 дні ago

Як позбутися гризунів

думаєте, що в будинку могли завестися миші чи щури? Ця стаття розповість вам про те,…

5 днів ago