Весна – найкращий час для наведення порядку в будинку! У нашій статті ви знайдете безліч корисних порад та рекомендацій щодо генерального прибирання!
Весна традиційно асоціюється у нас із оновленням не тільки в природі, а й у житті. Коли тане сніг і з’являються перші нирки на деревах, мимоволі замислюєшся про те, щоб впустити в квартиру більше світла, прибрати теплий одяг у шафу і проводити вечори з чашкою чаю на балконі з відчиненими вікнами. Але для того, щоб впустити весну у квартиру, варто задуматися про проведення прибирання. Про те, як провести прибирання після настання весни, які справи вимагають особливої уваги і коли потрібно наводити порядок навесні – запитуємо поради у експертів Cif.
Плануємо генеральне прибирання
Зміст статті
Прибирання всіх приміщень у квартирі взимку проводиться, як правило, з меншою ретельністю, ніж у теплу пору року. Пов’язано це переважно з тим, що у холоду немає можливості відкрити вікна та навести лад на балконі. Але до настання весни варто підготувати план великого прибирання, який дозволить забути деякі речі на весь сезон відпусток. Щоб планувати було простіше – складіть кілька списків:
-
особисті речі, якими ніхто не користується, можна віддати близьким або в благодійні організації, а інші підготувати до зберігання та прибрати,
-
меблі, що підлягають ремонту або заміні,
-
перелік робіт, які необхідно виконати вдома,
-
інвентар та засоби для чищення, необхідні для прибирання.
Користуючись планом, неможливо щось забути, роблячи покупки в магазині, наводячи порядок або залучаючи до прибирання домочадців.
Забираємо сезонні речі
Весняне прибирання відрізняється від генерального насамперед тим, що після зими доведеться прибрати безліч сезонних речей – верхній одяг та зимове взуття, теплі пледи та ковдри. Перед тим, як текстиль вирушить на антресолі або на дачу, слід провести ревізію, випрати або здати в хімчистку.
До кінця зими багато мотлоху скупчується на балконі і в коридорі – санки, лижі та ватрушки, якими активно користувалися під час холодів. Зимовий інвентар потрібно очистити від бруду, металеві деталі обробити засобами від іржі, всі предмети прибрати в чохли та розподілити по місцях зберігання, де вони не заважатимуть до настання зими.
Готуємо квартиру до вологого прибирання
Грамотна підготовка дозволяє закрити більшу частину питань, пов’язаних із проведенням прибирання:
-
За заздалегідь підготовленим списком перевірте який інвентар та засоби для чищення можуть знадобитися в роботі. Для весняного прибирання можна зупинитись на одному універсальному засобі або підібрати комплект помічників для прибирання різних приміщень та поверхонь. У лінійці засобів Cif завжди знайдеться склад, який обережно очистить будь-яку поверхню, не дряпаючи і не змінюючи її колір.
-
Визначте завдання для членів сім’ї – у прибиранні навесні можуть допомагати навіть діти. Доручіть молодшому поколінню винести сміття, навести ревізію в іграшках та канцелярському приладді. Старші діти та друга половина можуть допомогти з вибиванням килимів, видаленням павутиння, пранням та іншими завданнями.
-
Зніміть штори, меблеві чохли, постільну білизну та відправте у прання. Свіжий текстиль можна буде повернути на свої місця після прибирання.
-
Пропилісосьте меблі і витріть пил з шаф та світильників.
-
Почистіть м’які меблі та обробіть її спеціальними грязевідштовхувальними просоченнями. Відполіруйте корпусні меблі.
-
На кухні та у ванній наведіть ревізію серед продуктів та засобів побутової хімії – товарам із терміном придатності, що минув, місце на смітнику.
Після завершення підготовчих робіт можна переходити до вологого прибирання.
Виконуємо вологе прибирання
Вологе прибирання в цю пору року покликане видалити не лише залишки пилу та бруду, а й задати весняний настрій. Допомогти в цьому можуть ретельне провітрювання приміщення під час і після прибирання, а також вибір побутової хімії з приємними природними ароматами, такими, що дарує Cif Сила природи. а й рами з підвіконнями.
На кухні вийміть все кухонне начиння та продукти з шафок, промийте всі полиці. Вимийте холодильник, плиту та дрібну побутову техніку.
У ванній відмийте кахель, ванну або душову кабіну, раковину та унітаз. Щоб легко впоратися з мильним та вапняним нальотом на поверхнях, скористайтесь спреєм Cif Анти-наліт ультрашвидкий. Не оминайте дрібні предмети – мильницю, стаканчики для зберігання зубних щіток, полиці із засобами особистої гігієни. У всій квартирі вимийте дверні отвори та полотна, вимикачі та ручки, пульти, гаджети. Витріть шафи та полиці, починаючи з верхнього ярусу, поступово переміщаючись на середній та нижній.
Завершіть вологе прибирання миттям підлоги та плінтусів з подальшим провітрюванням приміщення.
Додаємо в прибирання приємних моментів
Далеко не кожна господиня любить забиратися, а в світі так багато цікавих занять, що витрачати на наведення порядку багато часу не хочеться. Щоб весняне прибирання пройшло не тільки швидко, а й з гарним настроєм, можна скористатися кількома порадами:
-
Збір сміття можна перетворити на гру – перетворите кошик для сміття на баскетбольний і спробуйте закинути в нього якнайбільше «м’ячів».
-
Влаштуйте змагання на якийсь час – хто швидше вимиє вікно або розбере полицю з особистими речами.
-
Зробіть прибирання музичним – музика допомагає сконцентруватися, а спів та танець піднімуть настрій.
-
Після збирання нагородіть себе – гарячою ванною, чашкою чаю з тістечками чи походом у кіно.
Весна – час оновлення, а чи не втоми від прибирання. Навчіться насолоджуватися процесом, прибираючи свою квартиру з любов’ю, і домашні справи перестануть бути тягарем.