Categories: У домі

Як пережити спеку без кондиціонера у квартирі

Після тривалих холодів, снігових заметів, нескінченної сльоти ми так сильно чекаємо літа. Але коли воно настає, а з ним приходить спекотна спека, хочеться якнайшвидше сховатися в холодному куточку. Але де його знайти, якщо вдома ще спекотніше, ніж на вулиці? Експерти ChystoPedia розкажуть, як полегшити спеку у квартирі без кондиціонера.

У період аномальної спеки дуже важливим є захист від неї. При підвищеній температурі у людини відзначається зниження працездатності, втома, погане самопочуття загалом. Крім того, при температурі понад 28 ° С великий ризик отримання теплового удару.

Від пекучого сонця нагріваються і наші будинки настільки, що провітрювання кімнат вже не допомагає. Порятунком виявиться кондиціонер, але що робити, якщо його немає? Як впоратися зі спекою без кондиціонера? Давайте розумітися.

Як захистити квартиру від спеки без кондиціонера: перекриваємо світло

Найпростіший спосіб охолодити повітря у приміщенні – щільно закрити штори, перекривши надходження сонячних променів. Температура може знизитись на кілька градусів. Блокувати світло потрібно навіть у переважну хмарність, щоб не дати проникнути розсіяним променям.

Занавіски чи жалюзі

Добре, якщо вони будуть із щільної тканини світлих відтінків. Зверніть увагу на штори та жалюзі «Блекаут». Найчастіше вони виготовляються з важких і щільних матеріалів, що на 100% захищають від світла. Тобто в кімнаті буде темно, як уночі.

Тримайте фіранки закритими з раннього ранку і до заходу сонця, а на ніч розсовуйте.

Світловідбивна плівка

Пережити спеку без кондиціонера як у квартирі, так і в приватному будинку чи офісі допоможе світловідбиваюча плівка. При покупці врахуйте, що вона відрізняється за ступенем світлопропускання. Для літа краще, коли рівень відображення інфрачервоного випромінювання буде максимальним.

Алюмінієва фольга

Напевно, у вас вдома знайдеться фольга. Вона здатна відбити до 100% променів. Розрахуйте ширину так, щоб відрізок фольги заходив трохи на боковини рами. Так ви зменшите ймовірність проникнення світла. Заклейте її на внутрішню поверхню вікон за допомогою скотчу.

Якщо такий спосіб здається радикальним, то можна заклеїти лише половину вікна або ¾ частини.

Як боротися зі спекою без кондиціонера: вимикаємо електроприлади

Мабуть, вам відомо, що будь-яка побутова техніка, підключена до електромережі, випромінює тепло. Чим більше прилад, тим, відповідно, більше тепла від нього виходить. Наприклад, холодильник. Насправді назовні він віддає дуже багато тепла. Вимкнення цього корисного агрегату – крайній захід, але ось відключити ноутбук, кавоварку, телевізор або фен, що поки не використовується для роботи – чому б і ні?

Що стосується кухні, то там температура отже вище, ніж в інших кімнатах. Тому постарайтеся якнайменше готувати на вогні або в духовці. Якщо в спекотний день можна обійтися без готування, то краще відкладіть її.

Як врятуватися від спеки вдома без кондиціонера: налагоджуємо режим провітрювання

Чому саме режим? Тому що тільки при провітрюванні, що здійснюється в правильний годинник, можна досягти хорошого результату.

Провітрювання вдень

Це найпоширеніша помилка. Вдень температурні показники досягають пікових значень. Відкриваючи вікно у спекотний день, ви впускаєте перегріте повітря у квартиру, що призведе до ще більшого підвищення температури.

З 11 до 16 години сонце максимально активно. Тому в цей проміжок часу слід навпаки закрити вікна і щільно зашторити їх.

Провітрювання вночі

Оптимальний час для провітрювання – з 2 години ночі до 5-6 години ранку. У цей час повітря найбільш свіже і прохолодне, температура за вікном теж максимально низька за добу. Скористайтеся цим часом, відкривши вікно спочатку в одній кімнаті, потім по черзі. Не допускайте протягу, щоб не застудитися.

Як перенести спеку в квартирі без кондиціонера: зволожуємо приміщення

Отже, що робити в спеку без кондиціонера? Можна до раніше перерахованих способів додати ще один, який у тандемі з рештою допоможе впоратися з парою зайвих градусів. Під зволоженням маються на увазі будь-які підручні методи, що сприяють підвищенню вологості у квартирі.

Вологе прибирання

Як відомо, сухе та гаряче повітря в приміщенні переноситься набагато гірше, ніж вологе. Тому потрібно постаратися підвищити рівень вологості. Допоможе звичайне прибирання. Найчастіше протирайте підлогу та поверхні із засобом Glorix Ніжна турбота. Розведіть 1 ковпачок гелю в 4 л води та приступайте до вологого збирання. Glorix не потребує змивання.

Якщо у вас немає зволожувача, кілька разів протягом дня розпилюйте прохолодну воду з пульверизатора.

Мокрі простирадла

Як позбутися спеки вдома без кондиціонера за допомогою вологих простирадл? Виявляється, достатньо завісити ними вікна. Можете постелити їх на поверхні, що не використовуються, робочий стіл, шафи.

Наші експерти не радять класти мокрі простирадла на ліжко або замотуватись у них. Це може призвести до переохолодження, сприятиме виникненню ознак ГРВІ.

Лёд

Для цього заздалегідь заморозьте воду у будь-якій підручній тарі. Це можуть бути пляшки, контейнери, спеціальні форми для льоду. Потім розкладіть лід на стелажі чи шафи. Так повітря буде швидше остигати. Якщо наморозити близько 7 л води, то від такої кількості льоду, квартира може охолонути на кілька градусів.

Чому важливо ізолювати приміщення?

Як правило, кухня – це найспекотніше місце у квартирі. Тому її краще ізолювати, тобто закрити двері, особливо під час готування. Також не забудьте під час приготування їжі на плиті або в духовці увімкнути витяжку.

А ось передпокій навпаки – досить прохолодне місце щодо інших кімнат. Намагайтеся не закривати двері, щоб прохолода з передпокою поширювалася і по інших приміщеннях.

Як правильно користуватися вентилятором

Якщо у вас є вентилятор, то він може стати чудовим помічником у боротьбі зі спекою. Ви, напевно, часто включаєте його, але чи правильно він встановлений? Чи знаєте ви, що повітряний потік має бути спрямований не на вас?

Виявляється, щоб робота пристрою була дійсно ефективною, потрібно повернути його у бік скупчення меблів. Обдуваючи холодним повітрям меблі, вони почнуть поглинати тепло від інших навколишніх предметів.

Лайфхак: Поставте перед вентилятором пляшку із холодною або замороженою водою. Так процес охолодження піде ще більшою силою.

Як вижити влітку у спеку без кондиціонера вдома: ще кілька цікавих способів

Спробуйте також такі способи охолодження:

  • Сон на підлозі. Покладіть на підлогу матрац або парочку покривал/ковдр, подушку, приготуйте легке простирадло для укриття. Спати буде набагато легше через скупчення біля підлоги найбільш прохолодного повітря.

  • Мінімум фізичних навантажень. Проводьте більше часу у спокої. Так тіло буде менше нагріватися, ви не потітимете.

  • Вживання великого обсягу води. Вона має бути не холодною, а навіть навпаки – теплою чи гарячою. Виключіть солодкі соки, газовані напої. Вони не вгамовують спрагу і не заповнюють в організмі втрачену воду.

  • Контрастний душ. Полийте себе спочатку теплою водою, потім поступово зменште температуру води до прохолодної, але комфортної. Повторіть процедуру кілька разів. Це також допоможе зміцнити серцево-судинну систему.

Експерти ChystoPedia розповіли вам безліч дієвих способів, як вижити в квартирі без кондиціонера в спеку. Залишилося вибрати найбільш підходящий. Скористайтеся якимось одним методом чи скомбінуйте кілька. Тоді пережити спекотні дні буде набагато комфортніше.

admin

Recent Posts

Як перетворити прибирання на гру для дітей та дорослих?

Як залучити дитину до роботи по дому? Маленькі хитрощі допоможуть перетворити збирання на гру. Тут…

2 години ago

Завдання з невідомими: як випрати старі плями невідомого походження.

Виведення старих плям невідомого походження можливе! Дізнайтеся наші ефективні поради, як вивести стару пляму. Як…

1 день ago

Як позбутися кротів?

Докладніше про кротів та причини їх появи Ці невеликі за розміром звірята здатні в короткий…

2 дні ago

Як прати рушники, щоб вони залишалися м’якими та яскравими

Дізнайтеся корисні поради, як прати рушники, щоб зберегти їх м'якими та яскравими. Помітили, що після…

3 дні ago

Як швидко почистити мікрохвильову піч у домашніх умовах

Ви помітили всередині мікрохвильової печі осілий наліт? А усередині камери з'явився неприємний запах? Ваша НВЧ…

4 дні ago

Як позбутися гризунів

думаєте, що в будинку могли завестися миші чи щури? Ця стаття розповість вам про те,…

5 днів ago