Categories: У домі

Як перетворити домашнє прибирання на гру?

Кожен з батьків знає, що залучити дитину до роботи вдома буває непросто. Перетворивши прибирання на гру, ви зможете прищепити дитині любов до чистоти з ранніх років.

Кожен з батьків знає, що залучити дитину до роботи вдома буває непросто. Крім допомоги по господарству, заняття прибиранням – це важливий етап у розвитку малюка. Даючи дитині «важливе завдання», батьки розвивають у ньому почуття відповідальності та впевненості у власних силах.

Важливо зробити процес прибирання цікавим і перетворити його на захоплюючу гру!

Очікування винагороди є важливим мотиватором для дитини, тому пообіцяйте йому смачний сюрприз або прогулянку до парку після закінчення роботи.

Прибирання для дітей різного віку:

У 2-3 роки дитина керується власними бажаннями, а не необхідністю виконання тієї чи іншої роботи, тому потрібно поступово привчати малюка до правила «роботі час, час» і чергувати приємне з корисним.

У 5 років дитина здатна виконувати нескладну домашню роботу, але швидко втрачає інтерес, якщо прибирання перетворюється на рутину. У цьому віці особливо важливі ігри, що розвивають уяву та привчають малюка до домашньої праці.

У молодші шкільні роки дитина охоче бере на себе доручені йому справи, що дають можливість відчути себе дорослим. Ці прагнення важливо заохочувати, ні в якому разі не критикуючи чадо за неправильне виконання завдання і відзначаючи, що без «маминого помічника» ви нізащо не впоралися б із роботою.

Граємо у прибирання!

Щоб прищепити дитині любов до чистоти, важливо, щоб процес збирання асоціювався не з роботою, а з грою. Це не тільки робить прибирання більш привабливим, але й розвиває логіку та уяву та прищеплює любов до чистоти та сімейної праці.

Почніть фантазувати і незабаром дитина сама підхопить ваші ідеї та навчиться перетворювати будь-які справи на захоплюючі пригоди!

  • Рольові ігри

Малята можуть уявляти себе бульдозерами, що розгрібають завали сміття або курчатами, що клюють дрібні іграшки з килима. Ляльок можна розвозити по будинках або укладати спати, а машини ставити у гараж. Пилосос схожий на слона, що поїдає сміття, а черевики на човни, які потрібно «пришвартувати».

Можна захопити дитину та іграми більш узагальненого характеру та дати дитині відчути собі супер-героєм, що кидає виклик шкідливим мікробам.

  • Приключения

Перетворіть прибирання на захоплюючу пригоду, фіналом якої може стати бажана винагорода (похід у кіно або улюблена насолода). Але пам’ятайте, процес гри має бути не менш цікавим, ніж кінцевий результат!

Наприклад, дитина може подорожувати «станціями», виконуючи різні завдання на кожній з них: допомогти інопланетним гостям вичистити їх кораблі (помити тарілки), позбутися галактичного пилу (витерти пил), приготувати злітний майданчик (вимити підлогу) і відправити ворогів (мікробів) ) у чорну дірку (винести сміття).

  • Изобретения

Не варто забувати і про способи чищення. Спробуйте винайти нові пристрої для збирання, наприклад черевики-швабри та рукавички-губки. Таке екіпірування може значно уповільнити процес роботи, зате точно принесе дитині масу задоволення.

  • Соревнования

Прагнення перемоги – це важливе джерело мотивації, особливо дітей старшого віку. Хто першим прибере ліжко? Хто збере більше іграшок за одну хвилину? і так далі. Цей спосіб особливо ефективний, якщо у вас у сім’ї кілька дітей, близьких за віком. В іншому випадку, можна давати дитині завдання або «місії», впоравшись з якими, вона отримає певну кількість пунктів. Наприклад, вимивши 10 тарілок, малюк отримує 5 пунктів, а тричі винісши сміття – ще 10. Зібравши певну кількість пунктів, дитина отримує винагороду.

Можна брати участь у процесі сім’єю, виконуючи завдання і змагаючись за головний приз (який цілком може бути індивідуальним для кожного члена сім’ї).

Варто зауважити, що нагорода за роботу може бути різною – нова іграшка, морозиво, перегляд мультфільму або гра з друзями – але він не повинен переважувати за значущістю процес прибирання. Можна винагородити дитину спільним походом у кіно, зоопарк чи просто прогулянкою чи читанням книги, адже її допомога по господарству допомогла вам заощадити час та сили.

  • Якщо у вас кілька дітей близьких за віком, перетворите прибирання на захоплююче змагання

  • Допомагайте дитині розвивати уяву, наприклад уявляючи, що пилосос – це слон

  • Старші діти охоче візьмуть на себе доручені їм справи, що дають можливість відчути себе дорослими.

admin

Recent Posts

Як перетворити прибирання на гру для дітей та дорослих?

Як залучити дитину до роботи по дому? Маленькі хитрощі допоможуть перетворити збирання на гру. Тут…

2 години ago

Завдання з невідомими: як випрати старі плями невідомого походження.

Виведення старих плям невідомого походження можливе! Дізнайтеся наші ефективні поради, як вивести стару пляму. Як…

1 день ago

Як позбутися кротів?

Докладніше про кротів та причини їх появи Ці невеликі за розміром звірята здатні в короткий…

2 дні ago

Як прати рушники, щоб вони залишалися м’якими та яскравими

Дізнайтеся корисні поради, як прати рушники, щоб зберегти їх м'якими та яскравими. Помітили, що після…

3 дні ago

Як швидко почистити мікрохвильову піч у домашніх умовах

Ви помітили всередині мікрохвильової печі осілий наліт? А усередині камери з'явився неприємний запах? Ваша НВЧ…

4 дні ago

Як позбутися гризунів

думаєте, що в будинку могли завестися миші чи щури? Ця стаття розповість вам про те,…

5 днів ago