Як перетворити домашнє прибирання на гру?

Кожен з батьків знає, що залучити дитину до роботи вдома буває непросто. Перетворивши прибирання на гру, ви зможете прищепити дитині любов до чистоти з ранніх років.

прибирання дачі

Кожен з батьків знає, що залучити дитину до роботи вдома буває непросто. Крім допомоги по господарству, заняття прибиранням – це важливий етап у розвитку малюка. Даючи дитині «важливе завдання», батьки розвивають у ньому почуття відповідальності та впевненості у власних силах.

Важливо зробити процес прибирання цікавим і перетворити його на захоплюючу гру!

Очікування винагороди є важливим мотиватором для дитини, тому пообіцяйте йому смачний сюрприз або прогулянку до парку після закінчення роботи.

Прибирання для дітей різного віку:

У 2-3 роки дитина керується власними бажаннями, а не необхідністю виконання тієї чи іншої роботи, тому потрібно поступово привчати малюка до правила «роботі час, час» і чергувати приємне з корисним.

У 5 років дитина здатна виконувати нескладну домашню роботу, але швидко втрачає інтерес, якщо прибирання перетворюється на рутину. У цьому віці особливо важливі ігри, що розвивають уяву та привчають малюка до домашньої праці.

У молодші шкільні роки дитина охоче бере на себе доручені йому справи, що дають можливість відчути себе дорослим. Ці прагнення важливо заохочувати, ні в якому разі не критикуючи чадо за неправильне виконання завдання і відзначаючи, що без «маминого помічника» ви нізащо не впоралися б із роботою.

Читайте також:  Що додати у воду, щоб букет квітів довше стояв у вазі

Граємо у прибирання!

Щоб прищепити дитині любов до чистоти, важливо, щоб процес збирання асоціювався не з роботою, а з грою. Це не тільки робить прибирання більш привабливим, але й розвиває логіку та уяву та прищеплює любов до чистоти та сімейної праці.

Почніть фантазувати і незабаром дитина сама підхопить ваші ідеї та навчиться перетворювати будь-які справи на захоплюючі пригоди!

  • Рольові ігри

Малята можуть уявляти себе бульдозерами, що розгрібають завали сміття або курчатами, що клюють дрібні іграшки з килима. Ляльок можна розвозити по будинках або укладати спати, а машини ставити у гараж. Пилосос схожий на слона, що поїдає сміття, а черевики на човни, які потрібно «пришвартувати».

Можна захопити дитину та іграми більш узагальненого характеру та дати дитині відчути собі супер-героєм, що кидає виклик шкідливим мікробам.

  • Приключения

Перетворіть прибирання на захоплюючу пригоду, фіналом якої може стати бажана винагорода (похід у кіно або улюблена насолода). Але пам’ятайте, процес гри має бути не менш цікавим, ніж кінцевий результат!

Наприклад, дитина може подорожувати «станціями», виконуючи різні завдання на кожній з них: допомогти інопланетним гостям вичистити їх кораблі (помити тарілки), позбутися галактичного пилу (витерти пил), приготувати злітний майданчик (вимити підлогу) і відправити ворогів (мікробів) ) у чорну дірку (винести сміття).

  • Изобретения

Не варто забувати і про способи чищення. Спробуйте винайти нові пристрої для збирання, наприклад черевики-швабри та рукавички-губки. Таке екіпірування може значно уповільнити процес роботи, зате точно принесе дитині масу задоволення.

  • Соревнования

Читайте також:  Чистий тайм-менеджмент: як скоротити час на прибирання

Прагнення перемоги – це важливе джерело мотивації, особливо дітей старшого віку. Хто першим прибере ліжко? Хто збере більше іграшок за одну хвилину? і так далі. Цей спосіб особливо ефективний, якщо у вас у сім’ї кілька дітей, близьких за віком. В іншому випадку, можна давати дитині завдання або «місії», впоравшись з якими, вона отримає певну кількість пунктів. Наприклад, вимивши 10 тарілок, малюк отримує 5 пунктів, а тричі винісши сміття – ще 10. Зібравши певну кількість пунктів, дитина отримує винагороду.

Можна брати участь у процесі сім’єю, виконуючи завдання і змагаючись за головний приз (який цілком може бути індивідуальним для кожного члена сім’ї).

Варто зауважити, що нагорода за роботу може бути різною – нова іграшка, морозиво, перегляд мультфільму або гра з друзями – але він не повинен переважувати за значущістю процес прибирання. Можна винагородити дитину спільним походом у кіно, зоопарк чи просто прогулянкою чи читанням книги, адже її допомога по господарству допомогла вам заощадити час та сили.

  • Якщо у вас кілька дітей близьких за віком, перетворите прибирання на захоплююче змагання

  • Допомагайте дитині розвивати уяву, наприклад уявляючи, що пилосос – це слон

  • Старші діти охоче візьмуть на себе доручені їм справи, що дають можливість відчути себе дорослими.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *