Categories: У домі

Як правильно почистити праску від накипу всередині

Ви тільки почали гладити свіжовипрану блузу, а з підошви на тканину вилилася іржава вода? На жаль, така ситуація знайома всім. Експерти ChystoPedia поділяться порадами, як позбутися накипу у прасці, щоб продовжити термін експлуатації техніки та захистити тканину.

Як і чим почистити праску зсередини від накипу в домашніх умовах

Якщо під рукою не виявилося побутової хімії, а йти в магазин немає часу, вам на допомогу ефективні народні способи. У кожному будинку обов’язково знайдеться щось з:

  • лимонна кислота;

  • брусок господарського мила;

  • мінералка з газом;

  • оцет чи оцтова есенція;

  • розчин перекису водню;

  • Зубна паста;

  • аскорбінова кислота;

  • харчова сода.

Добре в домашніх умовах очистить праску від накипу, що накопичився всередині, столовий оцет. Якщо у вас 9%, його розводять у співвідношенні 1:3 з водою і заливають всередину резервуара. Потім прилад потрібно максимально розігріти, натиснути кілька разів на випуск пари, розташувавши при цьому праску над сталевою раковиною або тазом. Заливати розчин в резервуар потрібно 3-4 рази доти, доки в раковину не зливатиметься чиста рідина без слідів бруду.

Перед тим, як очистити парову праску від накипу всередині, проаналізуйте можливий ступінь його забруднення. Якщо ви користуєтеся технікою давно і жодного разу не чистили резервуар, варто вдатися до найвірнішого способу очищення за допомогою того ж оцту, але не з затокою розчину всередину, а поміщаючи підошву. Для цього:

  • на дно дека або сковороди покладіть дерев’яні палички, плашмя поставте на них праску;

  • налийте воду з оцтом так, щоб вона накрила підошву;

  • увімкніть плиту і дочекайтеся закипання рідини, відключіть;

  • через 30-40 хвилин повторіть процедуру;

  • дайте праску та рідини охолонути (30-40 хвилин), вийміть прилад, очистіть отвори та підошву.

Заповніть резервуар чистою водою, нагрійте праску до максимуму, випустіть пару після нагрівання, тримаючи прилад горизонтально над раковиною.

Лимонна кислота чудово справляється з сольовими відкладеннями, накип вона теж видалить. Приготуйте водний розчин. Для цього візьміть 200 мл (склянку) чистої води та розведіть у ньому 25 г лимонної кислоти. Дочекайтеся повного розчинення гранул. Отриманий розчин акуратно влийте в резервуар та увімкніть пристрій на максимум. Після того, як прилад розігріється і автоматично відключиться, дбайливо струсіть його і кілька разів випустіть пару, тримаючи праску підошвою вниз над раковиною або іншою ємністю. Будьте обережні, пар дуже гарячий і виходитиме він буде ривками разом з відкладеннями.

Як це не дивно, але мінералка теж ефективна у видаленні накипу. При нагріванні мінеральна вода вступає в хімічну реакцію з накипом, при цьому переводить її в розчинну сіль (бікарбонат кальцію). Мінералку наливають у резервуар, розжарюють праску і потім, тримаючи його підошвою вниз над раковиною, випускають пару разом із забрудненнями.

При невеликих вапняних відкладеннях можна застосовувати аскорбінову кислоту, яку розтирають у дрібну крихту, розчиняють із розрахунку 1 таблетка на літр води. Отриманий склад доводять до кипіння, остуджують і заливають у праску, після чого прилад включають на максимальне нагрівання і випускають пару, тримаючи підошвою вниз над широкою ємністю.

Як видалити наліт з підошви та з отворів

Перекис водню використовують, щоб почистити парову праску від накипу зовні. Для цього потрібно добре змочити засобом ватяний тампон та потерти підошву, отвори зручно очищати ватяними паличками. Прилад повинен бути вимкнений, попередньо нагрівати його не потрібно.

Без нагріву прибрати накип із праски допоможе харчова сода. Соду (1 ч.л.) розводять водою так, щоб вийшла густа маса пастоподібна. Нею покривають всю підошву за допомогою вати, залишають на 20-40 хвилин, потім очищають вологою губкою, протирають м’якою серветкою.

Бруском мила можна ретельно обробити підошву або втерти стружку, отриману за допомогою дрібної терки. Після цього прилад включають до мережі, встановивши мінімальний режим нагрівання. При взаємодії з господарським милом накип розм’якшується, праска відключають і видаляють наліт вологою губкою акуратно, але з додатком сили потім підошву насухо протирають. Отвори очищають дерев’яними зубочистками або ватяними паличками.

Звичайна зубна паста – теж непоганий помічник у догляді за підошвою та отворами. Її наносять м’якою щіткою або ватою рівномірно, не пропускаючи дірочки. Для очищення праски від накипу в домашніх умовах пастою, пристрій потрібно включити в розетку, виставивши максимальний режим. Потім беруть клапоть із бавовняної або лляної тканини і прогладжують його. Паста при цьому частково залишається на тканині разом із нальотом. Після того, як праска охолоне його, необхідно почистити мильним розчином, приділивши увагу нижній частині. Потім підошву обполіскують вологою губкою, видаляють залишки вологи паперовою серветкою.

Народні способи не завжди можуть впоратися із справді сильним нальотом. Тут знадобиться ефективніший засіб. Таке як Універсальний крем, що чистить Cif Active lemon. Крем наносять на вологу ганчірочку і розподіляють по брудній поверхні. При сильному нальоті залишають кілька хвилин, а потім змивають. Мікрокристали безпечні для будь-яких матеріалів і не дряпають поверхню.

Після чищення праски від накипу всередині в домашніх умовах прасування варто почати з тестування на старих рушниках або поношених домашніх речах. Необхідно переконатися, що чистка була зроблена якісно і прилад не залишає слідів при прасуванні.

Вбудовані системи очищення

Більшість сучасних пристроїв оснащені такими опціями:

  • захистом від накипу;

  • самоочищенням від накипу та іржі.

Захист приладу від накипу, залежно від модифікації, може бути реалізований за рахунок противапняних стрижнів або касет.

Самоочищення приладу виробники рекомендують виконувати 1 раз на 2 місяці. Робити її нескладно. При заповненому резервуарі включають праску на максимальному режимі, потім за допомогою кнопки Calc Clean видаляють воду разом із забрудненнями, тримаючи прилад підошвою вниз над широкою ємністю. Ви будете здивовані, скільки бруду може бути у вашій прасці. Використовуйте рукавиці, щоб не обпектися парою, найкраще підійде спеціальна рукавиця від парогенератора.

Запобігаємо утворенню накипу

Цілком виключити появу накипу складно, але виконуючи деякі нескладні дії можна збільшити інтервали між чищенням приладу та виключити ризики псування одягу. Позбавити себе проблем із праскою можна:

  • заливаючи в ємність спеціальну воду для прасок (її можна придбати в точках продажу побутової техніки);

  • використовуючи добре відфільтровану, просто кип’ячену воду або закип’ячений неконцентрований розчин харчової соди;

  • завжди зливати залишок води у резервуарі.

admin

Recent Posts

Чищення м’яких меблів

Скільки разів, сидячи в офісі, ви мріяли про те, що повернетеся додому, скинете туфлі, пройдете…

12 години ago

Прибирання при алергії: поради та хитрощі

Як уникнути алергії на миючі засоби та підтримувати будинок у чистоті? Усі відповіді у нашій…

3 дні ago

Як зробити мило ручної роботи?

Мило можна купити в будь-якому магазині або аптеці, і звичайно, немає необхідності зробити мило ручної…

4 дні ago

Як відмити плитку у ванній лише за 15 хвилин (або менше!)

Як відмити кахель у ванній за 15 хвилин чи навіть менше? Дізнайтеся ефективні способи чищення…

5 днів ago

Чим випрати ручку?

Будь-яка господиня хоч раз зіштовхувалася зі слідами від кулькової ручки. Раптом протікала паста, зачепили ручкою…

6 днів ago

Свіже рішення: секретний спосіб вивести запах котячої сечі з килима та підлоги.

Виведення запаху котячої сечі з килима та підлоги в домашніх умовах можливе. Дізнайтеся ефективні способи…

7 днів ago