Натяжна стеля повсюдно зустрічається у квартирах із сучасним ремонтом. Ця підвісна конструкція ефектно виглядає, приховує нерівності чорнового оздоблення та дозволяє створити незвичайні дизайнерські рішення. Але є й підводні камені — крихкість та маркість. Давайте розбиратися, як вимити глянцеву натяжну стелю в домашніх умовах.
Чому брудниться стеля
Зміст статті
- 1 Чому брудниться стеля
- 2 Чим помити глянцеву стелю
- 3 Засоби для миття глянсової натяжної стелі
- 4 Як мити глянцеву натяжну стелю
- 5 Як часто можна мити натяжні глянцеві стелі
- 6 5 речей, якими можна зіпсувати стелю
- 7 Профілактика забруднень
- 8 Часті питання про правила догляду за натяжними глянцевими стелями:
Виробники натяжних стель ПВХ (з полівінілхлоридної плівки) часто запевняють, що полотно просякнуте спеціальними складами, тому доглядати за ним не доведеться. Але це правда лише частково. Згодом полотно все одно мажеться через пил, тому доводиться з’ясовувати – як і чим мити натяжні стелі. Але є і плюс: за ПВХ матеріалом справді набагато легше доглядати, ніж за тканинними натяжними стелями.
На кухні полотно забруднюється найшвидше. На ньому осідають жирові випари, дим, бризки від води або олії зі сковорідки. Діти можуть бризнути сік із пакетика з трубочкою, а дорослі – забруднити шампанським під час відкривання пляшки.
Влітку стеля обліплюють мошки та комарі, якщо на вікнах не стоїть москітна сітка. Також полотно можуть зіпсувати діти, які люблять кидати лизунів.
Якщо ви курите прямо в квартирі, на ПВХ-полотні з часом з’являться жовті сліди від нікотину.
Чим помити глянцеву стелю
Підготуйте все необхідне перед початком збирання, щоб не відволікатися від процесу. Прийде на щось підвестися, інакше ви не дотягнетеся до стелі. Зазвичай використовують стілець. Якщо стелі дуже високі, знадобиться стіл або драбини. Конструкція має бути стійкою. Краще, щоб поряд стояв хтось із домочадців для підстрахування. Стеля доведеться мити із закинутою головою, тому вона може закружляти від незвички.
Підготуйте миючий засіб. Запасіться серветками із мікрофібри, відрізком фланелевої тканини або м’якою губкою. Під рукою необхідно мати відро із розчином миючого засобу, а також ще одне із чистою водою.
Для прибирання кухні великої площі доцільно придбати спеціальну швабру з м’якою тканинною основою та телескопічною ручкою. Вона підійде в тому випадку, якщо вдома немає драбини, а стіл дуже важко пересувати. Але не використовуйте звичайну «ледар». Ганчірка звисає з неї, тому протерти стелю буде важко.
Засоби для миття глянсової натяжної стелі
Професійні засоби
Продаються спеціальні засоби без кислот та лугів для чищення стель. Вони усувають мікроби, неприємні запахи та повністю безпечні для людини. Миючі засоби часто випускають у вигляді спрею. Потрібно розпорошити його на суху стелю і через 25-30 секунд протерти ганчіркою. Деякі засоби мають антистатичний ефект, тому до полотна довше не буде прилипати пил.
Сучасні стелі відмиваються засобами дзеркальних поверхонь. З цим завданням добре справляється спрей для скла Cif, що чистить Легкість чистоти. Він економічний (на 1 кв.м. досить два розпилення), добре розподіляється та відмиває без розлучень. Спрей не потребує змивання.
Якщо шукаєте, чим помити натяжну глянцеву стелю на кухні від жирних слідів, вам ідеально підійде засіб для чищення Антижир. Капніть його у відро з водою, розмішайте до появи піни і м’якою ганчірочкою нанесіть на стелю. Склад миттєво проникає у жир і розчиняє його. Залишиться лише протерти стелю начисто.
Також полотно добре чиститься засобом Glorix для підлоги та поверхонь. Нанесіть його на ганчірку з мікрофібри, протріть стелю і за кілька хвилин змийте чистою водою. Засіб відмиває забруднення та має приємний ненав’язливий аромат.
Народні рецепти
Тепер поговоримо про те, як відмити натяжну глянцеву стелю без розлучень за допомогою народних засобів. Для цих цілей підходять:
-
мило. ПВХ-полотно без сильних забруднень можна вимити мильним розчином. Але використовуйте лише м’яке мило. Господарські або брусочки, що відбілюють, занадто агресивні, тому можуть зіпсувати полотно. Особливо небезпечно використовувати їх для чищення кольорової стелі. Зробіть концентрований мильний розчин, промийте поверхню, потім змийте суміш водою і витріть насухо;
-
засіб для миття посуду. Воно містить інгредієнти для розчинення жиру, тому швидко відмиє стелю на кухні. Але не наносьте на полотно концентрований засіб, інакше буде надто багато піни;
-
нашатир. Розведіть його з водою у пропорції 1:9 і нанесіть на стелю. Засіб добре справляється з жиром, слідами від води та мильними розлученнями. Обов’язково протріть стелю насухо після миття. Розчин нашатирю рекомендується використовувати лише на глянцевому полотні.
Не використовуйте для очищення плям медичний спирт у чистому вигляді, ацетон або будь-який інший розчинник. Вони можуть зіпсувати поверхню.
Обов’язково попередньо протестуйте засіб, щоб не пошкодити поверхню. Іноді після ремонту залишається шматок полотна. Протріть його і через 15 хвилин подивіться на реакцію. Ділянка не повинна скушкіритись або поміняти відтінок. Якщо залишків немає, перевірте очищувач на малопомітній ділянці (наприклад, у кутку).
Використовуйте народні рецепти у крайньому випадку, якщо професійні миючі засоби раптово закінчились. Немає нічого кращого за якісну побутову хімію від перевірених виробників.
Як мити глянцеву натяжну стелю
ПВХ-полотно пошкодиться через неправильний догляд. Будьте максимально обережні під час збирання та не поспішайте.
Зніміть прикраси, щоб не проткнути полотно замочком від браслета або кільцем із опуклим каменем. Якщо у вас довгі нігті, обов’язково надягніть щільні господарські рукавички.
Крок перший – підготуйте поверхню до миття. Спочатку обережно зітріть пил зі стелі. Якщо ви відразу намочите його ганчіркою, бруд просто розітреться. З’являться розлучення, яких буде складно позбутися. Чим можна протерти глянцеву стелю при сухому чищенні: скидайте пил м’якою ганчірочкою з мікрофібри, також для цих цілей підійде пухнастий піпідастр. Але тримайте його паралельно до стелі, а не гострим кутом.
Крок другий – уважно огляньте полотно на наявність плям. Жирні сліди обробляйте точково. Не потрібно наносити засіб проти жиру відразу на всю поверхню, якщо забруднена тільки одна ділянка.
Крок третій – приступайте до миття всієї стелі. Є кілька правил:
-
Використовуйте мінімальну кількість миючих засобів. Не потрібно розпорошувати таку кількість спрею, щоб він аж на підлогу капав. Залишаться розлучення, які буде складно відмити.
-
Розводьте побутову хімію та мило у теплій воді. У холодній вони погано розчиняються, а гаряча вода може зашкодити полотну.
-
Добре віджимайте ганчірку, щоб з неї не стікала вода. Не мочіть стелю дуже сильно, щоб не з’явилися розлучення.
-
Мийте стелю лише прямими рухами. Якщо полотно занадто велике, подумки розділіть його на рівні ділянки і обробляйте поступово від одного боку до іншого.
-
Не натискайте на стелю дуже сильно, інакше пошкодіть його.
Крок четвертий – додайте додатковий блиск глянсової поверхні. Навіть якщо ви повністю відмили стелю, в кінці прибирання все одно розпорошите на нього засіб для дзеркальних поверхонь. Стеля засяє як нова.
Як часто можна мити натяжні глянцеві стелі
Чиста натяжна стеля завжди виглядає ефектно. Але конкретних рекомендацій щодо частоти миття немає. Все залежить від умов експлуатації та вашої педантичності. Основне правило – мийте відразу після забруднення. Потрапив жир на полотно – протріть миючим засобом.
Обов’язково вимийте натяжну стелю після завершення ремонту. На ньому вже збирався пил від ремонтних робіт і сліди від рук майстрів.
Планове очищення стелі від пилу проводять приблизно один раз на 3 місяці. Раз на півроку рекомендується чистити його миючим засобом. Полотно в туалеті потрібно протирати щомісяця, тому що на ньому накопичується безліч бактерій.
Глянцеву стелю доводиться мити частіше матового. На ньому особливо помітний пил. Таке полотно швидко тьмяніє і без належного правильного догляду втрачає привабливий зовнішній вигляд.
5 речей, якими можна зіпсувати стелю
Звичайне прибирання в будинку може призвести до повторного натягування стелі. Є п’ять основних заборон:
-
Гаряча вода. У жодному разі не використовуйте гарячу воду для миття стель. ПВХ плівка відразу деформується під впливом високих температур. Також під забороною парогенератори. Їх можна використовувати для чищення плям лише на натяжній тканинній стелі.
-
Агресивна хімія. Не можна наносити на полотно відбілювач, щоб відмити жовті плями. Він може лише посилити ситуацію.
-
Кошти з абразивними частинками. Вони залишають на стелі невеликі подряпини, які за деякий час розростаються. Не використовуйте пральні та чистячі порошки, будь-які інші суміші з абразивом. Від них особливо постраждають глянцеві стелі, на яких одразу помітна подряпина.
-
Неправильні інструменти. Дуже спокусливо від душі пошкребти жирну пляму на стелі металевою губкою чи ножем. Але робити це категорично не можна. Будь-які скребки, жорсткі губки та ножі геть-чисто зіпсують полотно. Стеля не переносить найменшого тиску гострим предметом. З’являться подряпини чи порізи.
-
Порохотяг. Цей агрегат не підходить для догляду за ПВХ-полотном. За допомогою пилососа чистять тільки тканинні натяжні стелі. Він має високу потужність, тому легко пошкодить полотно або зірве його з кріплень. Також є ризик ненароком зробити дірку щіткою пилососа.
Профілактика забруднень
Натяжна стеля досить крихка і легко протикається від ненавмисного руху, тому мінімізуйте контакти з ним. Ще на стадії ремонту краще вмонтовувати його в останню чергу. Інакше штукатурка та побілка осядуть на ньому щільним шаром. Забрати бруд буде непросто.
Виходьте покурити на балкон або сходовий майданчик, а під час приготування завжди накривайте сковороду кришкою для захисту від масляних бризок. Бажано поставити потужну витяжку, щоб кіптява не накопичувалася на стелі.
Не тріть полотно занадто сильно, якщо не вдається очистити його від точкових забруднень. Ви тільки розтягнете пляму, і вона стане ще помітнішою. У таких випадках краще викликати майстра, щоб він зафарбував ділянку фарбою на водяній основі. Але не фарбуйте самі. Невідповідний засіб може безповоротно зіпсувати покриття.
У сучасних стелях часто є вбудовані лампочки для точкового освітлення. Не торкайтеся до них вологою ганчіркою, інакше вода може потрапити на контакт. Вийміть світильники, протріть їх сухою ганчіркою від пилу або вологою, якщо є плями бруду. Потім розпорошіть засіб для дзеркал, витріть насухо і вкрутіть назад.
Тепер ви знаєте, чим можна вимити стелю. Регулярно доглядайте полотно і будьте обережні, щоб не зіпсувати його.
Часті питання про правила догляду за натяжними глянцевими стелями:
Чим протерти натяжну глянцеву стелю при невеликому забрудненні?
При невеликому забрудненні використовуйте спрей для скла Cif Блискучий ефект.
Чим можна мити натяжні глянцеві стелі за наявності жирних плям?
Жирні плями підуть під час чищення полотна мильною піною Cif Антижир.
Як відмити глянцеву стелю при інтенсивному забрудненні?
У разі сильного забруднення використовуйте професійну побутову хімію для глянсових натяжних стель.