Як правильно чистити золото?

Якщо золоті прикраси стали тьмяними на вигляд і не тішать колишнім блиском – читайте, як чистити золото в цій статті. Поради щодо догляду за ювелірними виробами допоможуть повернути первісний вигляд давно купленим перстням, сережкам та іншим прикрасам із золота. Завдяки корисним рекомендаціям, ви зможете зберегти красу нових виробів максимально довго.

tab-1663434

Золото: як правильно доглядати прикраси

Шляхетний метал не дарма заслужив на славу «вічної цінності»: він виконує роль універсального грошового аналога. Також якісне золото відрізняється особливими фізичними властивостями: археологи регулярно виявляють древні золоті речі, які зберегли свій вид протягом багатьох століть! Вишукані корони, натільні прикраси та предмети інтер’єру дійшли до наших днів практично у первозданному вигляді. Це говорить про високу стабільність металу незалежно від впливу факторів зовнішнього середовища.

tab-1663434

Однак навіть золото з часом втрачає первісний блиск. Щоб щодня радіти блиску улюбленої прикраси – йому потрібний правильний догляд. Виконання найпростіших правил допоможе довше зберегти блиск виробів. Намагайтеся дотримуватись наступних рекомендацій:

  1. Після кожного носіння виріб необхідно зняти та протерти м’яким матеріалом. Чим чистити золото, щоб блищало: краще підійдуть невеликі серветки з натуральної замші, мікрофібри або фланелі.

  2. Зберігайте будь-яку прикрасу в ювелірній скриньці або відповідному мішечку, щоб на виробі не осідала пил і не потрапляло сонячне світло.

  3. Пам’ятайте, що аксесуари з дорогоцінного металу потрібно знімати під час прибирання, спортивних тренувань, прийняття ванни або плавання. Це допоможе уникнути контакту з кислотами, солями, лугами та різними агресивними сполуками, які зменшують привабливість виробів.

  4. Уникайте попадання бризок парфуму та косметичних засобів на золото. Різні хімічні інгредієнти у складі можуть завдати шкоди прикрасі, призвести до появи нальоту поверхні.

  5. Намагайтеся не носити золоті вироби, якщо очікуються різкі перепади температури – наприклад, відвідування сауни чи лазні.

  6. Знімайте прикраси за необхідності пройти рентгенівське обстеження у лікарні.

Читайте також:  Як усунути скрип підлог

Якщо улюблена прикраса стала менш блискучою – варто одразу перейти до безпечного чищення.

Щоб обережно очистити золоті вироби, зануріть їх у теплу воду з додаванням миючого засобу, а через деякий час обережно видаліть бруд м’якою зубною щіткою.

Як чистити золото вдома?

Антикварні золоті прикраси, а також вироби з кількох дорогоцінних металів найкраще чистити за умов професійної майстерні. У таких випадках тільки фахівець може підібрати правильний засіб, що очищає, і розрахувати його необхідну концентрацію.

Також у деяких ювелірних майстернях можна придбати професійні засоби (пасти, гелі тощо) для інтенсивного очищення золота в домашніх умовах. Перед використанням уважно прочитайте інструкцію в комплекті та попередньо протестуйте засіб на малій ділянці виробу – наприклад, на внутрішній частині кільця або браслета.

Чим можна чистити золото вдома? Шляхетний метал різних відтінків очищають безліччю доступних способів. Головне – враховувати пропорції та основні рекомендації професіоналів.

Як правильно чистити золото в мильному розчині

Найбільш поширений спосіб догляду включає всього 3 простих інгредієнти: будь-яке рідке мило, теплу воду, зубну щітку з м’якою щетиною. Будьте уважні, оскільки щітка з твердими щетинками здатна подряпати дорогоцінні сережки чи кільце.

Послідовність дій:

  1. Наберіть в ємність теплу воду, додайте 3-4 краплі рідкого мила і перемішайте (також можна використовувати засіб для миття посуду).

  2. Обережно зануріть прикрасу в розчин і залиште його відмокати на 10-20 хвилин.

  3. Потім обережно видаліть наліт зубною щіткою.

Читайте також:  Як позбутися осиного гнізда у вашому будинку

Після закінчення такого очищення ретельно промийте золотий виріб під проточною водою, витріть насухо. Для додаткового блиску сухий метал можна відполірувати тканинною серветкою.

Чим краще чистити золото?

Чи можна чистити золото аміачним спиртом, перекисом чи оцтом? Це питання часто чують ювелірні майстри. Відповідь однозначна: робити цього не варто, такі варіанти більше підходять для чищення срібла. Тому наводимо альтернативи, чим можна безпечно чистити золото в домашніх умовах:

  • Сода. Вона є універсальним варіантом для очищення дорогоцінних металів. Весь процес максимально простий: намочіть виріб у теплій воді і відполіруйте його м’якою щіткою з невеликою порцією харчової соди. Далі промийте золото, просушіть природним чином і відполіруйте;

  • Ріпчаста цибуля. Досить незвичайний варіант із високою ефективністю. Попередньо цибулю потрібно подрібнити до кашоподібної консистенції та натерти їм прикрасу. Через пару хвилин цибулеве пюре можна змити під проточною водою та просушити прикрасу;

  • Цукор. Такий спосіб очищення гарантує виражений блиск та сяйво металу. У склянці підігрітої води розчиніть 1 солову ложку цукру, опустіть золото в розчин і залиште відмокати його на цілу ніч. Вранці улюблене кільце або ланцюжок залишиться лише промити водою;

  • Спирт. Періодично можна чистити золото спиртом видалення залишків шкірного жиру. Процедура максимально проста: змочіть ватяний диск і ретельно протріть вибраний виріб;

  • Окріп. Якщо прикраса не має каміння або вставок з інших металів – її можна прокип’ятити у звичайній воді протягом 5 хвилин (попередньо помістіть прикрасу в мішечок тканини);

  • Зубна паста (можна чистити золото варіантами без абразивних частинок та кислот у складі). Просто нанесіть трохи пасти на м’яку щітку, відполіруйте золото та промийте прикрасу.

Читайте також:  Як перетворити прибирання на гру для дітей та дорослих?

Побутові засоби очищення золота не вимагають особливих навичок або застосування дорогих коштів. Вони прибирають наліт та посилюють блиск ювелірних виробів. Для підтримки зовнішнього вигляду нових прикрас – враховуйте правила носіння та зберігання золота.

  • Золоті вироби не люблять високої температури та контакту з кислотами, лугами та деякими іншими речовинами

  • Якщо ваші золоті вироби мають високу ринкову вартість або дорогі вам як пам’ять, найнадійніше надати роботу з їх очищення фахівцям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *