Як доглядати Новорічну ялинку

Дізнайтеся наші поради, як доглядати ялинку в горщику під час та після новорічних свят.

Новорічна ялинка у вітальні

Ялинка вдома – це не лише обов’язковий атрибут Нового року та Різдва. Вона створює теплу, душевну атмосферу в будинку, наповнює повітря пахощами хвойного лісу та зберігає відчуття свята.

Але з року в рік, після новорічних свят, ми спостерігаємо одну й ту саму сумну картину: сотні зрубаних, ялинок і ялинок, що пожовклих і осипалися, виносяться на смітник. Таке жорстке ставлення до живої природи змусило людей подумати про пошук гуманної альтернативи. І рішення було знайдено – це декоративна ялинка у горщику.

Наближаються новорічні свята, і багато хто починає задумуватися про підготовку до них. Ми вже розповідали про те, як гарно накрити святковий стіл. З цієї статті ви дізнаєтеся, як доглядати ялинку в горщику і що робити, щоб ялинка довше стояла.

Щоб ялинка у горщику швидше прижилася у вас вдома, обов’язково перевірте її кореневу систему та уточніть морозостійкість саджанця. Купуйте живі ялинки в горщиках тільки в перевірених розплідниках.

Як вибирати ялинку в горщику

Напередодні Нового року садові центри та квіткові магазини пропонують великий вибір декоративних, карликових ялинок та ялинок у горщиках. Однак, щоб пухнаста малютка легко адаптувалася до нових умов проживання, вибирати таку ялинку потрібно вкрай обережно.

Читайте також:  Як прати ниткові штори

Насамперед, зверніть увагу на кореневу систему. Для цього попросіть продавця акуратно витягнути ялинку з горщика. Коріння має бути сплетене в одному земляному комі і густо розгалужуватися. Якщо ви помітили на корінні будь-які пошкодження, то така ялинка, швидше за все, не приживеться. Земля в горщику не повинна бути пересохлою, а гілочки – ламкими.

Як доглядати ялинку в горщику

Декоративні хвойні рослини досить примхливі: вони люблять прохолоду, вологість та тінь. Догляд за ялиною потребує деяких спеціальних знань. Дотримуйтесь наших порад, як доглядати ялинку або ялинку в горщику, і вона зігріватиме затишком ваш будинок багато років.

  • Після покупки, помістіть ялинку в прохолодне затінене місце на кілька днів. Для цього підійде гараж, мансарда чи сарай. Це допоможе рослині швидше адаптуватися до нових умов. Крім того, якщо ялинку зрізу поставити в тепло, то вона може пуститися в зріст, і при подальшій пересадці загине.

  • Взимку в наших квартирах зазвичай буває спекотно та сухо. А ялинка будинку потребує постійної підтримки рівня вологості. Щоб ялинка довше стояла, її рекомендується регулярно оббризкувати прохолодною водою з пульверизатора. Поливати ялинку вдома слід 2 рази на тиждень, а на початку січня, у період спокою – один раз.

  • Ялина, у тому числі декоративна – це вулична рослина. Тому тримати ялинку вдома потрібно не більше 2 тижнів – цього терміну досить, щоб порадувати вас і ваших діточок зеленою красунею під час свят.

  • Прикрашати маленьку ялинку можна лише найлегшими іграшками та гірляндами, щоб не пошкодити тендітне деревце.

  • Ставити ялинку у горщику будинку потрібно подалі від джерел тепла. Уникайте потрапляння прямих сонячних променів – вони можуть обпекти ніжну хвою.

Читайте також:  Прибирання будинку після ремонту: як прибрати будівельний пил та інші популярні питання.

Як доглядати ялинку в горщику після новорічних свят

  • Щоб ялинка довше стояла і продовжувала радувати вас та вашу родину після свят, винесіть горщик з ялинкою у прохолодне приміщення, наприклад, на засклений балкон.

  • Накрийте вашу ялинку сніжком, цим природним для неї покривалом.

  • Ближче до весни, поки дерево ще перебуває у стані спокою, рекомендується пересадити ялинку у відкритий кислий грунт або у більший діаметр горщик, щоб корінням не було тісно. Пересаджувати ялинку найкраще методом «перевалки», а на дно горщика чи лунки слід насипати гальку та деревну стружку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *