Вироби з натуральної шкіри відрізняються високою якістю, але потребують особливого догляду. Дізнайтеся секрети правильного чищення та догляду за речами зі шкіри та замші.
Вироби з натуральної шкіри відрізняються високою якістю та вимагають особливого догляду. Для боротьби із сильними забрудненнями при щорічному чищенні рекомендується довірити догляд за шкіряними виробами фахівцям. Однак, щоб улюблені предмети гардеробу не втрачали первозданного вигляду, профілактичний догляд та регулярне чищення необхідно проводити в домашніх умовах.
Спеціальні спреї, шампуні та креми не тільки очистять, а й пом’якшать та захистять шкіру від пошкоджень. Перед використанням не забудьте ознайомитися з інструкціями на етикетках.
Як чистити шкіряні вироби?
Зміст статті
Існує безліч засобів для чищення, призначених для догляду за виробами зі шкіри та замші. Спеціальні шампуні, креми, спреї та серветки прості та ефективні у використанні. Вони не лише очищають, а й оновлюють, розм’якшують, дезінфікують та захищають шкіру. Для максимального результату слідуйте інструкціям на упаковках і не забудьте попередньо протестувати вплив препарату на невеликій ділянці поверхні.
У профілактичних цілях шкіряні вироби (наприклад, профілактичний догляд взуттям зі шкіри) рекомендується періодично змащувати гліцерином або свіжозрізаною апельсиновою кіркою – це поверне одязі та аксесуарам блиск і запобігатиме появі тріщин та заломів.
Для регулярного чищення одягу від пилу достатньо протерти його чистою вологою ганчіркою. Можна також використовувати слабкий мильний розчин, який слід завдати за допомогою губки, а потім змити. Закінчивши чищення, протріть виріб м’якою ганчіркою.
Щоб позбутися серйозніших забруднень, протріть плями тампоном, змоченим у бензині або скипидарі, але не перестарайтеся – занадто велика кількість розчинників повністю знежирить шкіру.
Як почистити шкіряну сумку?
Насамперед видаліть пил і бруд вологою ганчіркою. Для чищення сумок з натуральної шкіри рекомендується використовувати безбарвний крем взуттєвий або віск. Нанесіть його на брудні та потерті ділянки за допомогою губки та залиште на 20-30 хвилин, потім протріть виріб м’якою фланелевою ганчіркою. Будьте обережні, цей спосіб чищення не підходить для виробів з лакової шкіри (особливий догляд потрібно за лакованим взуттям), яке необхідно чистити спеціальними засобами.
Обновити шкіряні вироби можна за допомогою мильного розчину з додаванням кількох краплин нашатирного спирту. Після миття, ретельно просушіть виріб і протріть його ганчірочкою, змоченою рициновою олією.
Щоб повернути блиск виробам із темної шкіри, використовуйте лимонний сік або каву. Одяг, взуття та аксесуари можна протирати ватним тампоном, змоченим у лимонному соку, або 1-2 ложками вологої кавової гущі, загорнутої в вовняну або фланелеву ганчірку.
Як відновити шкіряні вироби?
У процесі носіння шкіра зношується, і її захисний верхній шар починає обсипатися. Затерті ділянки рекомендується покрити тонким шаром взуттєвої аппретури – безбарвною або відповідною тону шкіряного виробу – потім протерти м’якою щіткою або ганчіркою.
Дізнайтеся про покрокову інструкцію, як чистити вироби зі шкіри в нашому відео:
Якщо на поверхні виробу з’явилися тріщини і подряпини, ці ділянки необхідно підфарбувати. Фахівці рекомендують використовувати аерозолієві нітрофарби, які не лише вирівнюють, а й захищають поверхню. Але не перестарайтеся – покривши виріб надто товстим шаром нітрофарби, він втратить еластичність і незабаром осипиться знову.
Щоб замаскувати сліди більш серйозних пошкоджень, використовуйте рідку шкіру, дотримуючись інструкцій на упаковці.
Чищення виробів із замші
Ворсові покриття, наприклад, замша, велюр і нубук, потребують дбайливого догляду. Так само як і шкіряні вироби, їх можна протирати вологою ганчіркою або губкою, змоченою в мильному розчині, але не варто їх терти або вичавлювати. А ось чистити замшу жирними кремами або воском не слід, тому що ворс може склеїтися.
Щоб позбавитися жирних плям, промокніть виріб сухою ганчіркою з абсорбуючого матеріалу, а потім посипте крейдою і залиште на добу. Видаліть залишки порошку за допомогою ганчірки або щітки, призначеної для чищення замші.
Існує безліч засобів, розроблених спеціально для чищення та догляду за замшею. Особливо зручні спреї та аерозолі, тому що їх нескладно наносити рівномірно.
Догляд за шкіряними виробами:
Багатьох з описаних вище проблем можна уникнути, якщо правильно доглядати вироби зі шкіри та замші. Ось кілька порад щодо догляду за шкіряними виробами:
-
Не рекомендується зберігати шкіряний одяг у пластикових чохлах та пакетах. Натомість слід використовувати спеціальні чохли, що захищають матеріал від пилу, але пропускають повітря.
-
Дощ, сніг та інша негода також негативно позначаться на зовнішньому вигляді вашого одягу. Повернувшись додому, протріть шкіряну куртку або плащ сухою ганчіркою і розвішайте не просушування подалі від обігрівальних приладів.
-
Догляд за штучним взуттям та догляд за лаковим взуттям вимагає менше клопоту, ніж за натуральним.
-
Догляд за штучною шкірою взуття зводиться до регулярного чищення та підтримання відповідного виду.
-
При правильному догляді та чищенні шкіряні вироби прослужать багато років і завжди радуватимуть око.
-
Для захисту шкіряних виробів протріть їх невеликим шматочком свіжозрізаної апельсинової шкірки.
-
Лимонний сік та кавова заварка можуть повернути шкірі колишній блиск, але не забудьте протестувати їх вплив на невеликій та малопомітній ділянці поверхні
-
Якщо ваша шкіряна куртка промокла, повісьте її на просушування далеко від джерел тепла, щоб не пошкодити цінний предмет гардеробу