Як видалити накип і вапняний наліт

Вапняний наліт псує зовнішній вигляд будь-якої поверхні та може порушити роботу побутових приладів. У статті розглянуті робочі способи, як видалити вапняний наліт та накип максимально ефективно.

як видалити накип

Як і чим видалити накип та вапняний наліт з електроприладів та поверхонь у будинку? Розкаже ChystoPedia Вапняний наліт псує зовнішній вигляд будь-якої поверхні та може порушити роботу побутових приладів. У статті розглянуті робочі способи, як видалити вапняний наліт та накип максимально ефективно.

Регулярно видаляйте вапно спеціалізованими засобами для чищення, щоб уникнути її накопичення і трудомісткої чистки в майбутньому. Не забувайте прочитати інструкції на етикетках та попередньо протестувати засіб на невеликій ділянці поверхні.

Який засіб для видалення вапна краще використовувати?

Вапно – це особлива форма кальцієвих сполук, яка утворюється на будь-яких поверхнях при регулярному контакті з водою. Навіть невеликі вапняні відкладення в побуті можуть завдати чимало клопоту – позбутися їх не так просто. Головне правило – регулярність. Чим менше нальоту, чим він «свіжіший» – тим легше його прибрати. Видалити вапняний наліт у домашніх умовах можна як за допомогою спеціалізованих засобів для кухні та ванної кімнати, так і за допомогою народних способів.

Регулярне прибирання дозволить уникнути накопичення вапняного нальоту та трудомісткого очищення у майбутньому. Як правило, для очищення різних поверхонь добре підходять засоби із вмістом кислот. Ось, наприклад, чим можна видалити накип, використовуючи підручні народні засоби:

  • Столовий оцет. Розведіть його в рівній пропорції з водою та розпорошите на проблемні ділянки з пульверизатора. Розчин допомагає видалити накип у чайнику в домашніх умовах, а також може стати гарним засобом від накипу для кавоварки!

  • Лимонний сік/кислота у порошку. Очистити вапняний наліт лимонною кислотою дуже просто: лимонний сік можна використовувати у чистому вигляді, а кислоту в порошку потрібно розчинити з розрахунку 1 столову ложку на 1 літр води. Готовий розчин – відмінний народний засіб від нальоту у ванній кімнаті.

Очищення побутової техніки

Як видалити накип у чайнику та кавоварці

Зробіть описаний вище розчин оцту та води, налийте у чайник/кавоварку не менше половини від загального обсягу. Потім увімкніть прилад і закип’ятіть суміш у звичайному режимі, після чого залиште його відмокати на 10-12 годин. Це допоможе ефективно видалити накип.

Читайте також:  Як позбутися гризунів

Після зазначеного проміжку часу вилийте розчин, промийте чайник під водою. За наявності великої кількості накипу процедуру потрібно повторити 2-3 рази до очищення.

Як видалити накип у пральних та посудомийних машинах.

Візьміть не менше 100 мл спеціального засобу для видалення накипу або розчину, приготовленого в домашніх умовах. Залийте його у відсік для порошку в пральній машині або на дно посудомийної. Запустіть стандартний цикл, не завантажуючи побутовий пристрій брудним одягом або посудом.

Видалення вапняного нальоту з кранів

Позбутися світлих розлучень на змішувачах особливо важко, оскільки вони швидко утворюються у важкодоступних місцях. Існує простий прийом, який допоможе видалити навіть старий вапняний наліт:

  1. Підготуйте тканинну серветку і просочіть її розчином для видалення нальоту.

  2. Далі оберніть за допомогою її кран або інший хромований предмет (наприклад, підвісні гачки у ванній). Через 10-15 мінеральні відкладення розм’якшуться і легко видалятимуться губкою.

  3. Щоб прибрати вапно на самому «носику» змішувача – візьміть невелику ємність з розчином, що очищає, і зануріть в нього кран. Оптимальний варіант – закріпити ємність за допомогою скотчу, плівки чи пластиру залежно від форми змішувача. Приблизно через годину проблема нальоту буде вирішена, залишиться тільки сполоснути кран водою.

Уникайте застосування абразивних засобів та металевих щіток, що видаляють вапняний наліт – вони можуть залишити подряпини на змішувачах, повністю зіпсувавши зовнішній вигляд.

Прибирання у ванній кімнаті

Традиційно стіни ванної кімнати обробляються кахлем. Без належного догляду плитка швидко втратить свій початковий блиск. Першими забруднюються шви, поступово вапняні відкладення провокують появу жовтизни та плісняви. Щоб уникнути цього, потрібно систематично чистити кахель від нальоту. При цьому не використовуйте абразиви, які дряпають поверхню плитки – віддайте перевагу кремоподібним або рідким засобам: наприклад, спреї та креми Cif, які допомагають дбайливо видалити наліт з будь-яких поверхонь у ванній кімнаті

Як видалити вапняний наліт від води:

  1. На вологу поверхню рівномірно нанесіть розчин для очищення, найзручніше використовувати велику губку.

  2. Витріть забруднення протягом декількох хвилин.

  3. Залишіть засіб, щоб розм’якшити вапняні відкладення.

  4. Ретельно промийте плитку звичайною водою.

Подібні роботи слід виконувати в рукавичках, щоб убезпечити шкіру від впливу агресивних засобів. Для екологічного збирання та очищення міжплиткових швів добре підійде розчин оцту, соди та кип’яченої води в рівній пропорції. Нанесіть суміш за допомогою пульверизатора і зачекайте приблизно 15 хвилин, потім приберіть наліт губкою, промийте плитку водою і витріть насухо.

Також часто вапно утворюється у місцях кріплення крана та у кутах ванних поличок через скупчення води. Декілька корисних рекомендацій, які допоможуть впоратися з проблемою:

  • Завжди враховуйте матеріал, з якого виготовлена ванна/раковина – акрил, чавун, пластик, кожен вид вимагає особливого підходу (при купівлі універсального засобу дивіться вказівки, для яких поверхонь його можна використовувати).

  • Найбільш дбайливий варіант – засоби без твердих частинок (спреї, кремові продукти). Вони легко розподіляються та не ушкоджують поверхню сантехніки. Підходять для акрилових ванн.

  • Чавунну або сталеву ванну з емальованим покриттям відмити простіше, оскільки такі поверхні менше схильні до виникнення подряпин. Оптимальний варіант, якщо у складі засобів чавуну та сталі будуть присутні антикорозійні інгібітори.

  • Очищувальні продукти з азотною чи сірчаною кислотою не варто використовувати постійно. Вони підходять як активний засіб при сильних забрудненнях.

Читайте також:  Швидке прибирання квартири: основні правила

Якщо вапняні відкладення є по всій поверхні ванни – можна використовувати перевірений рецепт очищення з оцтом. Чим можна видалити вапняний наліт? Пропонується наступна послідовність дій:

  1. Наберіть ванну з холодною водою і додайте 500 мл столового оцту.

  2. Залишіть на 8-10 годин для відмокання.

  3. Злийте воду і ретельно промийте ванну перед використанням.

За потреби (наявність сильних застарілих забруднень) повторно видаліть вапно аналогічним чином. Якщо ви вирішили застосувати нерозбавлений оцет для швидшого ефекту – обробіть спочатку невелику ділянку, щоб не зіпсувати покриття. Велика концентрація кислоти може пошкодити сантехніку зі старою емаллю.

Замість оцтової есенції допустимо використовувати лимонну кислоту:

  1. 100 г лимонної кислоти розчиніть у склянці води.

  2. Нанесіть розчин на поверхню ванни за допомогою губки або тканинної серветки.

  3. Залишіть суміш на 15 хвилин.

  4. Протріть вологою губкою для видалення нальоту та промийте водою.

Не варто застосовувати кислоти на пошкоджених ділянках з ознаками іржі – таке очищення може лише посилити ситуацію.

Вапняний наліт у туалеті

Вилучення вапняних відкладень в унітазі може бути досить клопітким. Як видалити товстий шар вапняного нальоту:

  1. Застосовуйте кислотні засоби із гелевою текстурою, які рівномірно покривають усі проблемні зони (наприклад, Domestos Антиналіт Антиіржа). При збиранні обробляйте не тільки наявні відкладення, але й усю внутрішню поверхню унітазу.

  2. Залишіть засіб для дії на 30 хвилин.

  3. Далі за допомогою йоржика видаліть залишки нальоту.

У деяких випадках процедуру збирання потрібно повторити повторно для якіснішого очищення. У жодному разі не змішуйте кислотні засоби з хлорсодержащими, оскільки в результаті хімічної реакції може виділятися небезпечний газ.

Регулярне видалення нальоту, накипу дозволяє зберегти чистоту поверхонь та довговічність побутових приладів. Для ефективного очищення можна використовувати домашні рецепти або придбати спеціалізовані засоби для збирання.

  • Запустіть стандартний цикл миття, залишивши машинку порожній. От і все.

Читайте також:  Як усунути скрип підлог

Як видалити вапно з кранів?

Позбутися вапна на кранах у ванній та кухні особливо важко, тому що саме тут мінеральні відкладення так і норовлять залягти у важкодоступних і незручних місцях. Однак є кілька нескладних прийомів, які можна взяти на озброєння:

  • Використовуючи якісний засіб для видалення вапна, зануріть у нього шматочок вати або старої ганчірочки, а потім оберніть нею кран так, щоб вся уражена вапном область була у безпосередньому контакті із засобом.

  • Щоб очистити від вапна сам носик крана, наповніть маленьку склянку засобом для чищення і завантажте в нього кран. Якщо форма крана дозволяє, то закріпити цю споруду можна, обмотавши її старим рушником.

  • Залишіть засіб для видалення вапна на крані і через годину більшість вапна має розчинитися.

  • Додатково потріть особливо неподатливі області ніжною металевою мочалкою.

Як видалити вапно у ванній кімнаті?

Вапно у ванній утворюється в основному у двох місцях: за краном – особливо якщо він тече – і в кутах ванної, де накопичується вода. Ось кілька корисних порад, щоб упоратися з цими проблемними місцями:

  • Нерозбавлений оцет ефективно видалить вапно у ванній, але при обробці ванн та раковин зі старої емалі слід діяти обережно, оскільки кислота може пошкодити покриття.

  • Застосовуйте оцет виключно на пошкоджених місцях, потріть їх, а потім змийте спреєм. Якщо ви не хочете зайвий раз експериментувати, краще купити комерційний засіб для видалення вапна, що підходить для типу ванни.

Як видалити вапно в туалеті?

Видалення вапняних відкладень у туалеті та під обідком може бути клопітким, тому для чищення унітазу знадобиться цілий арсенал прийомів:

  • Використовуйте більш інтенсивний засіб для видалення вапна – гелієвий засіб або відбілювач, призначений спеціально для унітазу, на зразок Domestos. Застосовуйте його безпосередньо на відкладення, не забуваючи розбризкувати його як у сам унітаз, так і під обідок.

  • Залишіть унітаз відмокати щонайменше на півгодини, не зливаючи воду.

  • Маючи справу з більш ґрунтовними відкладеннями, можна використовувати пемзу.

  • Якщо вапняний наліт все ж таки не здається, купіть потужний чистячий порошок, що містить трисодіум фосфат або тетраборат натрію. Порошок можна спочатку відміряти в мисці або відразу висипати на проблемні ділянки.

  • Будьте обережні, використовуючи ці отруйні хімікати, завжди одягайте захист для очей та рук.

Відмочування полегшить видалення вапна: чим довше ви залишите засіб від вапна, тим переконливішим буде результат, до того ж не вимагає особливих зусиль. Включивши боротьбу з вапном у регулярне прибирання по дому, ви заощадите багато сил, так що не відкладайте цей клопіт на потім, а беріться за справу відразу!

  • Видаляйте вапно регулярно.

  • Замочуйте! Чим довше ви залишите засіб для чищення від вапна на ураженій поверхні, тим краще буде результат.

  • Щоб ефективно видалити вапно в унітазі, використовуйте спеціалізовані засоби від вапна для туалету.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *