Як убезпечитися під час весняного цвітіння, якщо в будинку алергік

Весною світ розквітає. Але радіти першому сонечку і буйству природи, що прийшло з ним, багатьом заважає загострення полінозу. Почервоніння очей, свербіж, чхання та кашель – поширені симптоми, якими супроводжується алергія на цвітіння. Що робити у весняні місяці, щоб убезпечити себе від рецидивів вдома та на вулиці, підкажуть експерти ChystoPedia.

цветение

Як проявляється алергія на цвітіння

За підрахунками медиків від алергічних реакцій страждає чверть населення планети1. Алергія виникає внаслідок гіперчутливості до певної речовини, в якій організм бачить потенційну загрозу. Алергічну реакцію викликають частинки пилу, рослинний пилок, плісняві суперечки, шерсть тварин, певні продукти, а також компоненти косметичних та гігієнічних засобів.

Холодне повітря або різкий запах можуть спровокувати загострення. Щоб знищити подразник, імунна система виробляє спеціальні антитіла, імуноглобуліни Е. Паралельно в крові підвищується рівень гістаміну – він провокує місцеве запалення, схоже за симптомами ГРВІ. Звідси поширені ознаки алергії на цвітіння: нежить і свербіж у носі, почервоніння очей, сльозотеча, дерматит, першіння у горлі, кашель, втома та дратівливість.

Які рослини викликають алергію

Алергія на цвітіння – окремий випадок захисної реакції організму. У разі полінозу подразником виступає пилок рослин, що запилюються вітром. Вона складається з дрібних крупинок 0,02-0,04 мм у діаметрі – порошинки легко потрапляють на слизову оболонку очей і дихальних шляхів, викликаючи сильне подразнення. Часто причиною алергії називають тополиний пух – але це лише частково вірно. Пластівці пуху надто великі, щоб стати алергеном. При цьому вони притягують до себе дорожній пил та пилок інших рослин.

Читайте також:  Як почистити робот пилосос?

Людям із схильністю до полінозу слід враховувати сезонне цвітіння рослин. Алергія на пилок берези, вільхи, дуба, ліщини й проліски проявляється вже у квітні-травні. Влітку естафету переймають злакові та бур’яни: жито, пшениця, ковила, пирій, тимофіївка, амброзія, лобода і полин. У весняні та осінні місяці у повітрі присутні суперечки аспергіллуса, альтернарії, кладоспоріуму та інших алергеннонебезпечних грибів.

Сильна алергія на цвітіння призводить до розвитку перехресної алергії. Коли в крові накопичується велика кількість антитіл, спровокувати імунну відповідь може інша речовина, схожа на хімічну структуру з алергеном. У весняні місяці у людей з полінозом може виникнути алергічна реакція на яблука, морква, ківі, персики, ягоди чи мед. При цьому в іншу пору року харчова гіперчутливість ніяк не заявляє про себе.

Як убезпечити квартиру в період цвітіння

Пилок з вулиці неминуче проникає у приміщення: під час провітрювання, на верхньому одязі та взутті. Щоб максимально убезпечити себе та рідних від впливу алергенів, рекомендується вжити таких заходів:

  • Встановити віконний фільтр або затягнути кватирку дрібною сіткою: вони затримають пил, рослинний пилок і шерсть. Відкривати вікна навстіж краще після дощу, коли у повітрі менше летких подразників;

  • Позбутися пилозбірників: килимів, м’яких іграшок, зайвих книг. В якості альтернативи їх можна зберігати на засклених полицях, натуральні штори та скатертини замінити синтетичними, м’які меблі регулярно обробляти пароочисником;

  • Щодня влаштовувати вологе прибирання. Швидко протерти тверді поверхні можна

  • Проводити генеральне прибирання не рідше ніж раз на тиждень. Поверхні ванної та санвузла, комори та підлоги слід обробляти слабким розчином дезінфікуючого гелю Domestos – він чудово справляється з пліснявою, тим самим знижуючи ризик алергії;

  • Завести очищувач повітря або зволожувач. Пересушене повітря краще переносить леткі частки. Він додатково дратує слизову оболонку дихальних шляхів, роблячи їх більш уразливими;

  • Не сушити постільну білизну та одяг на балконі. Волога тканина притягує дрібні частки пилку.

Читайте також:  Догляд за меблями з натурального дерева

Як запобігти нападам алергії на вулиці

Алергія під час цвітіння – не привід замикатися вдома на весняно-літній сезон. Найбільш дієвий метод – перечекати період цвітіння рослин-алергенів у безпечному кліматі. Але якщо можливості влаштувати відпустку немає, боротися з проблемою краще стратегічно, по можливості убезпечивши себе від подразників, що переносяться вітром:

  • У посушливу погоду слід якнайменше часу проводити на відкритому повітрі;

  • Уберегти слизову від мікрочастинок пилку допоможуть сонцезахисні окуляри, протиалергенні маски та назальні фільтри;

  • Перед виходом на вулицю не завадить звіритися з картами розповсюдження пилку від Яндекс, Google чи метеорологічних сервісів;

  • У сезон цвітіння рослин-алергенів під рукою завжди потрібно тримати антигістамінне. Медикаменти допоможуть тимчасово зняти закладеність носа, чхання, першіння в горлі, свербіж, почервоніння очей, сльозотечу та загальне нездужання. Уважно вивчіть інструкцію: деякі препарати можуть спричинити сонливість, вступити в конфлікт з іншими ліками або мати серйозні протипоказання.

Алергія має генетичну схильність і найчастіше проявляється у дітей. Проте вперше зіштовхнутися із її симптомами можна у будь-якому віці. На даний момент існує лише один спосіб лікування – алерген-специфічна імунотерапія (АСІТ) у форматі таблеток або уколів. Методика довела свою ефективність у разі дихальної алергії на пилок та продукти життєдіяльності пилових кліщів. Вартість лікування зазвичай висока, а повний курс може розтягнутися на кілька років.

NCBI. Stephen J. Galli. Розвиток allergic inflammation // / Карта перехресної реактивності ImmunoCAP ® //

Читайте також:  Утеплення пластикових вікон

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *