Categories: У домі

Утеплення пластикових вікон

Пластикові вікна – це чудовий спосіб створити затишну та максимально комфортну атмосферу у квартирі. Вони не лише не дозволяють теплу виходити на вулицю, а й захищають від зовнішнього шуму. Однак іноді власники навіть найсучасніших і найскладніших конструкцій зауважують, що крізь них все одно проникає холодний вітер. У чому може бути причина? Чи реально зробити утеплення пластикових вікон своїми руками, не звертаючись за допомогою до фахівців? Відповіді на ці та інші питання ви знайдете у нашій статті.

Чому дме із пластикового вікна?

Причин може бути кілька:

  • низька кваліфікація співробітників, які займалися встановленням конструкції у віконний отвір, та допущені помилки у роботі;

  • заводський брак;

  • низька якість матеріалів;

  • «перекіс» рами та розгерметизація стиків через усадку новобудови;

  • сильне зношування ущільнювача або притискних механізмів стулок конструкції (зазвичай відзначається при тривалій експлуатації вікна);

  • неякісний або невчасний догляд за пластиковим вікном.

Як бачите, варіанти можуть бути різні. І далеко не завжди на ділі дізнатися точну причину так легко. І якщо утеплити підвіконня, замінити ущільнювач або утеплити саму конструкцію можна самостійно, то серйозніші проблеми усунути під силу тільки фірмі-виробнику або компанії, яка займалася установкою.

Як виявити джерело протягу?

Перш ніж робити будь-які дії з утеплення пластикового вікна зовні або зсередини, необхідно з’ясувати, звідки дме. Чи дійсно причиною некомфортної температури в приміщенні є саме вікно. Є кілька перевірених способів знайти джерело протягу:

  • За допомогою запаленої свічки або сірника.Як тільки виявиться рух повітря, полум’я почне помітно вагатися.

  • Тактильный.Проведіть долонею по периметру віконної конструкції. Якщо причина похолодання будинку криється тут, ви одразу це відчуєте.

  • За допомогою аркуша паперу.Притисніть його закритою стулкою вікна і перевірте, чи він рухається між частинами склопакета. Якщо так, то, напевно, це і є причиною протягу.

Вікно слід перевіряти по всьому периметру, а також області під підвіконням. Обов’язково звертайте увагу на фурнітуру, ущільнювач та утримувачі склопакета.

Способи утеплення пластикових вікон своїми руками

Методи усунення протягу безпосередньо залежить від його причини. І пам’ятайте, що не можна заощаджувати на матеріалах. Інакше тепло з будинку так і просочуватиметься через віконний отвір на вулицю. Щоб зробити все правильно і не звертатися до майстрів, уважно ознайомтеся з цими способами утеплення пластикових вікон.

Працюємо з укосами.Якщо проблема у них, то в період холодів у приміщенні може бути дуже незатишно. Утеплення пластикових вікон зсередини в зоні укосів можна організувати за допомогою таких матеріалів:

  • пеноплекс;

  • мінеральна вата;

  • пенопласт;

  • напилювальний утеплювач.

Найпопулярнішим і недорогим варіантом на сьогоднішній день є пінопласт. З ним дуже легко працювати, він легкий та стійкий до впливу вологи. Перед початком роботи з укосами поверхню необхідно попередньо очистити від бруду та пилу, а також знежирити за допомогою засобу для чищення Cif спрей Легкість чистоти Антижир.

Утеплюємо місце під вікном.Якщо спочатку використовувався матеріал низької якості для закладення проміжків під ним або шар монтажної піни з якоїсь причини виявився пошкодженим, то в такому випадку може утворитися сильний протяг. Видаліть старий герметик, зачистіть простір та стики, а потім заповніть усі проміжки свіжою монтажною піною високої якості. Підвіконня може бути як пластиковим, так і дерев’яним.

Регулюємо притискний механізм.Стулки вікна можуть просто нещільно прилягати один до одного. Якщо причина утворення протягу в цьому, знайдіть на стулці деталі, що зовні схожі на гайки-ексцентрики. Візьміть шестигранний ключ на 4 мм (можна використовувати і плоскогубці, якщо дозволяє тип фурнітури) та закрутіть ці деталі за годинниковою стрілкою. Але будьте гранично обережні. Якщо ексцентрики перетягнути, виявиться стисненим ущільнювач, що порушить роботу механізму.

Змінюємо ущільнювач.Згодом він може розсохнутись. Це також відбувається за відсутності належного догляду за віконною конструкцією. В даному випадку виконувати роботи з утеплення пластикового вікна на зиму необхідно так:

  • вийміть штапик;

  • зніміть склопакет та підкладку;

  • видаліть старий ущільнювач;

  • у той самий паз укладіть новий матеріал;

  • зафіксуйте смугу ущільнювача за допомогою суперклею;

  • встановіть деталі вікна, що залишилися.

Якщо в процесі заміни ущільнювача скло забруднилося, скористайтеся засобом для чищення Cif Легкість чистоти Ультра Блиск для скла і дзеркал. Воно допоможе без особливих зусиль навести колишній лиск.

Встановіть електропідігрів стекол.Це найбільш сучасний і дорогий спосіб позбутися протягів. Найчастіше такі роботи краще довірити професіоналам. Але якщо ви впевнені у власних силах, то закупити все необхідне, а потім встановити не складе особливих труднощів.

Що краще довірити експерту?

У таких ситуаціях краще все-таки викликати майстра:

  • вікно в момент утворення проблеми знаходиться на гарантії;

  • конструкція встановлена на рівні 3-го поверху або вище;

  • виявились заводські дефекти, наприклад, на ущільнювачі з’явилися тріщини (не від часу);

  • настала холодна пора року (досвідчені майстри зможуть усунути недоробки швидко, так що кімната не встигне сильно промерзнути);

  • ви не можете самостійно визначити справжню причину протягу та зниження температури в будинку (у даній ситуації виправити проблему самостійно не буде оптимальним рішенням, тому що є ризик даремно витратити гроші на матеріали, які потім не знадобляться або не дадуть потрібний результат).

Викликати фахівця варто у будь-якій ситуації, коли мова заходить про необхідність дотримання суворих правил техніки безпеки.

Якщо у вашій кімнаті раптово похолодало, а причиною є протяг, що походить від пластикового вікна, усунути проблему можна і своїми руками. Головне – визначити, де саме порушилася герметичність. Але якщо вікно знаходиться на гарантії або має серйозна проблема, з якою ви навряд чи впораєтеся без експертної допомоги, то краще викликати майстра.

Часті питання про утеплення пластикових вікон своїми руками

За допомогою яких матеріалів можна утеплити віконні укоси?

Утеплити укоси можна пінопластом, піноплексом, напилювальним термоізолятором або мінеральною ватою.

Як утеплити пластикові вікна?

Використовуйте жорсткий утеплювач, встановіть його на клей або монтажну піну, закрийте всі щілини та заштукатурьте поверхню.

Чи підходить для утеплення вікон на зиму теплозберігаюча плівка?

Це добрий варіант для збереження тепла. Однак за наявності щілин або розсохлих ущільнювачів будуть потрібні й інші заходи, щоб позбутися протягу.

admin

Recent Posts

Генеральне прибирання на кухні

Генеральне прибирання кухні потребує більше часу та зусиль, ніж звичайне щоденне прибирання. Але у нас…

11 години ago

Як позбутися пилу?

Речі, вкриті шаром пилу, не лише видають неохайну домогосподарку, а й ставлять під загрозу здоров'я…

2 дні ago

Як прати і гладити піджак вдома

Ця стаття розповість вам, як прати піджак і як погладити піджак. Якщо немає часу чи…

3 дні ago

Дезінфекція покупок із магазину

Неважливо, як до нас у будинок потрапляють покупки: чи самі ми їх принесли, чи отримали…

4 дні ago

Як відмити білі кеди

Читайте, як відмити білі кеди за допомогою домашніх засобів або пральної машини. Ключові пункти: Позбавтеся…

5 днів ago

Як не втомлюватись за комп’ютером?

Ні будинок, ні робоче місце неможливо уявити без комп'ютерної техніки. Деколи за монітором доводиться проводити…

6 днів ago