Поплін для постільної білизни: плюси та мінуси

Як приємно поніжитися в затишній теплій постелі. Красива м’яка постільна білизна лише додає задоволення. У магазинах пропонується величезний вибір комплектів із різних матеріалів. Особливою популярністю користується тканина поплін для постільної білизни. Експерти ChystoPedia розкажуть про всі переваги та недоліки цього матеріалу.

ліжко, застелене постільною білизною.

Постільна білизна з попліну: склад та характеристики тканини.

Якісний поплін виготовляється зі 100% бавовни. Основа складається з тонких щільних ниток, а качок (нитки, що йдуть упоперек) – з товстих і грубих. Якщо придивитися, стає видно рельєфну текстуру і слабкий блиск. Нитки переплітаються максимально тісно, тому виходить тонка стійка до зносу тканина щільністю 110-125 г/м2.

Вибираючи, який поплін краще для постільної білизни, не відмовляйтеся від виробів із домішкою еластану та лайкри. Такий матеріал називають макопоплін. Він служить довше і виглядає яскравішим. Ці види тканин легко відрізнити один від одного. Стисніть простирадло в кулаку і дайте розправитися. Натуральна бавовна поверне форму швидше, і вона м’якша на дотик.

Є ще один різновид попліну – шовковий, де переплетені вовняні нитки та шовк. Але товари з нього коштують дорого і зустрічаються у продажу набагато рідше.

полотно попліна

Плюси та мінуси попліну

Постільна білизна з попліну має свої плюси та мінуси. До безперечних переваг можна віднести такі:

  • відсутність розтягування та усадки;

  • збереження яскравості кольору навіть при частих праннях;

  • легке прасування, якщо розправити білизну після прання та акуратно розвісити сушитися;

  • повітропроникність та гігроскопічність, тому підходить для людей з гіпергідрозом (підвищеною пітливістю);

  • доступна ціна.

Читайте також:  Як проводити дезінфекцію вдома

З мінусами зазвичай стикаються власники неякісних виробів із великою домішкою поліестеру. Тканина з часом кудлатить, з’являються затяжки, малюнок стає блідим. А використання у виробництві барвників низької якості може давати неприємний хімічний запах.

Особливості постільної білизни із сатину

Сатинові комплекти виконані з високоякісної бавовни, в якій нитки основи співвідносяться до ниток качка як 1:4. За рахунок цього матеріал гладкий, струмує і нагадує шовк. Додаткова обробка лужним розчином надає міцності.

Переважно сатин складається зі 100% бавовни. Іноді до складу додають кілька відсотків еластану, щоб зробити його ще міцнішим. Тканина не боїться частих прань і практично не помається. На матеріал можна нанести будь-які зображення. Тому його найчастіше вибирають для нанесення 3D-малювань.

постільний комплект із сатину з 3D-малюнком.

Що краще для постільної білизни: сатин чи поплін

У магазинах покупці часто мучаться вибором, що краще для постільної білизни: сатин або поплін. Порівняємо ці матеріали. Якщо основне завдання – це купити якісний, але недорогий комплект, віддайте перевагу попліновій білизні.

Сатин обійдеться дорожче, але й експлуатуватиметься довше. Таке простирадло можна прати до 300 разів, а от поплінове вдвічі менше. Сатин більш щільний та важкий. Але він буквально струмує як шовк, м’яко обволікає шкіру і візуально виглядає багатше.

Обидва матеріали дуже приємні до тіла. Якщо є можливість витратитися на постільну білизну, вибирайте сатин. Він прослужить роки та збереже яскравість кольору. Хоча поплін трохи поступається у зносостійкості, він також довго радуватиме своєю якістю. А комплект обійдеться вам дещо дешевше.

Читайте також:  Як мити вінілові шпалери

постільна білизна з геометричним малюнком.

Бязь, перкаль, поплін та сатин – що краще?

Спочатку давайте розберемося, чим відрізняється бязь від попліну. Безшовні комплекти виготовляються з тканини з хрестоподібним плетінням із нескручених ниток. Цей матеріал грубіший за попліну і швидко змінюється. Прийде відпарювати тканину на високій температурі, якщо ви любите спати на розгладжених простирадлах. Бязь має низьку зносостійкість, швидко вицвітає, а після постійних прань стає жорсткою на дотик. Єдиний плюс – низька ціна.

Тепер про те, що краще – перкаль чи поплін. Перший матеріал щільніший, тому прослужить довше. Він трохи бархатистий і має слабкий блиск. Перкаль швидко змінюється, особливо якщо ви повертаєтеся вночі. Після прання не вдасться розвісити його і просто висушити, необхідно відпарювати.

Поплін та сатин – оптимальний варіант для любителів м’яких тканин. Вони шовковисті, мають гладку поверхню та високу зносостійкість. Їх легко доглядати. Достатньо випрати якісним порошком, добре розправити і повісити сушитися.

Якщо у вас є можливість, купуйте вироби із сатину. Потрібно заощадити – вибирайте бязь чи перкаль. Поплінові комплекти – це оптимальний варіант високої якості за доступною вартістю.

людина, що спить на ліжку

Як вибрати якісний комплект?

При виборі постільної білизни обов’язково дізнайтесь про країну виробника. Найякісніші тканини привозять із Узбекистану, Туреччини та Індії. Вивчіть характеристики виробу на етикетці.

Під час покупки звертайте увагу на такі деталі:

  • рівні рядки, відсутність кривих швів і необроблених ниток, що стирчать;

  • яскравість та чіткість зображення;

  • склад. Не купуйте комплекти з більш ніж 20% поліестеру. Вони дешеві, але швидко скочуються та втрачають привабливий зовнішній вигляд.

Читайте також:  Утеплення пластикових вікон

Колір та принт вибирайте на свій смак. На білій, зрозуміло, буде помітніший бруд, а яскрава кольорова ковдра може просвічувати через тонку тканину.

Заздалегідь подумайте про застібки. Підковдра і наволочки бувають на зав’язках, гудзиках, кнопках або блискавці. Наволочка може бути на клапані. Виберіть ту застібку, що буде найзручніша вам у побуті.

Догляд за поплінною білизною

Бажано міняти постільну білизну хоча б раз на 2 тижні. Якщо ви випадково забруднили тканину, відразу ж стирайте пляму. Із забрудненнями може добре справлятися спрей Cif ультра швидкий. Розпорошіть його на пляму, добре потріть, потім відправте білизну в пральну машину.

Для прання підійде універсальний порошок або гель та кондиціонер. Комплект із чистого попліну стирають при температурі 30–40 ˚С. Віджимати можна на середніх обертах, прасувати на 140 градусах і відпарювати. Тканина не деформується та не вицвітає.

Тепер ви знаєте, який матеріал краще для постільної білизни – поплін, перкаль, сатин або бязь. При виборі спирайтеся на свої відчуття та фінансові можливості. І іноді радуйте себе новим комплектом.

Часті питання про те, який матеріал краще для постільної білизни

Бязь, поплін чи сатин – який матеріал має найкращу якість?

Найкраще співвідношення ціни та якості у попліну. Комплекти із сатину дорожчі, але більш шовковисті та зносостійкі. Бязь – бюджетний варіант, але від прання стає жорстким.

Які види комплектів можуть бути з попліну?

З попліну відшиваються комплекти всіх видів: односпальні, півтораспальні, двоспальні, євро, максі та сімейні.

Якою щільністю має бути білизна з попліну?

Середня щільність попліну 110-125 г/м2.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *