Сусіди затопили. Як врятувати натяжну стелю?

Натяжну стелю можна назвати невід’ємною частиною більшості сучасних інтер’єрів. Завдяки чудовій вологостійкості конструкція здатна захистити все приміщення в тому випадку, коли затопили сусіди зверху. Як врятувати натяжну стелю, і що робити у разі затоплення – розкажуть експерти ChystoPedia.

Sosedi zatopili як spasti натяжной potolok

Сучасні підвісні системи є конструкцією, виготовленою з плівки-ПВХ, натягнутою і закріпленою до стін кімнати по всьому периметру за допомогою спеціальних багетів.

Установка полотна займає всього кілька годин, але її метод кардинально відрізняється від інших за рахунок необхідності натягування. При цьому ПВХ-плівки мають на увазі «гарячий» монтаж. Для нього потрібна теплова гармата, за допомогою якої матеріал розігрівається до певної температури, а в міру охолодження натягується та закріплюється до багетів.

Особливості конструкцій

Коли сталося затоплення квартири, головне, щоб натяжна стеля була встановлена правильно. Тоді він повністю водонепроникний, що дозволить вберегти ремонт.

На додаток до цього, система матиме низку переваг, серед яких:

  • Безшовні. Полотна виробляються завширшки до 5 м, що дозволяє підібрати матеріал під параметри будь-якого приміщення. Відсутність швів гарантує захист від протікання.

  • Міцність. Саме завдяки їй можна утримати величезний об’єм рідини (до 100 л на квадратний метр) у міхурі, що утворюється шляхом розтягування ПВХ.

  • Простота монтажу. Потрібно 2-3 години на всі роботи. При цьому кімната залишиться практично чистою. Потрібно лише пропилососити, а потім провести вологе прибирання із засобом для миття підлоги Glorix.

  • Практичність. Система залишається завжди гладкою, не утворюється ніяких тріщин порівняно з забарвленими стелями. Полівінілхлорид не втрачає своїх естетичних властивостей: не вигоряє, не провисає. Його легко доглядати – універсальний спрей Cif «Ультра Гігієна» якнайкраще підходить для очищення. Достатньо розпорошити засіб на полотно, а через деякий час протерти водою.

Читайте також:  Застосування Domestos при вагітності

Безліч колірних, фактурних та текстурних рішень дозволяють підібрати матеріал під будь-яке стилістичне рішення приміщення. Існує можливість опустити кілька ярусів, вбудувати оригінальне освітлення.

Гарантійний термін – 10-15 років. Насправді ПВХ-плівка служить набагато довше.

Натяжну стелю затопили сусіди згори: що робити?

Як бути, коли підвісну стелю затопили сусіди? Насправді – це досить звичайна ситуація, лякатися її не варто. Якщо матеріал витримав напір води, і утворився міхур, то алгоритм дії включає чотири основні етапи:

  1. Відключаємо електропостачання у квартирі, щоб уникнути замикання електропроводки;

  2. Усуваємо джерело затоплення. Піднімаємось до сусідів і допомагаємо знайти протікання. Варіантів аварії може бути багато: від поломки пральної машини, прорив водопровідних комунікацій, труб, що подають гарячу воду, до банально відкритого крана. У випадку, коли сусідів будинку не виявилося, потрібно зателефонувати до компанії, що управляє, або аварійну службу. Виправивши неполадки, відновити натяжну конструкцію буде легко.

  3. Підпираємо провислу ділянку з водою чимось негострим, щоб знизити навантаження на всю конструкцію і уникнути надриву;

  4. Спустошуємо міхур. Але для цього краще звернутися до фірми, яка займається безпосередньою установкою. Вони зіллють воду, не пошкодивши сам матеріал.

Майстри викачують рідину з отворів, призначених для освітлювальних приладів. Якщо такі відсутні, то бригада нагріває матеріал, акуратно витягує куточок з багету і через отриманий отвір зливає воду.

Але що робити із залишками вологи, коли сусіди затопили натяжну стелю, і як просушити полотно? Така робота також під силу спеціалістам. Вони просушують полівінілхлорид/стіни промисловим нагрівальним феном. За рахунок нагріву матеріал відновлює свої властивості.

Читайте також:  Що краще вибрати: душову кабіну чи ванну?

Якщо з якихось причин можливості викликати кваліфікованих майстрів немає, то доведеться рятувати систему самостійно. Для цього через будь-який отвір у стелі намагаємося злити воду. При великому обсязі рідини найбільш зручний шланг. Коли основна частина буде викачана, озброюємось невеликою тарою, підставляємо її під отвір та відтягуємо матеріал. Тягнемо дуже акуратно, щоб можна було регулювати потік.

У жодному разі не можна протикати вініл. Важливо, щоб при видаленні вологи міхур не поділявся на кілька частин. Тому краще вибрати отвір максимально близький до міхура.

Естетичність, практичність, легкість монтажу – лише невелика частина переваг натяжних систем. А основна перевага – вологостійкість, що дозволяє врятувати ремонт, коли навісні стелі затопили сусіди. Головне – швидко знайти джерело протікання, усунути його самостійно або за допомогою бригади майстрів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *