Дізнайтеся, як полагодити рвані джинси, пришити гудзик і впоратися із застрягла блискавкою самостійно, дотримуючись цих порад.
Корисні навички для збереження улюбленого одягу
Зміст статті
Не знаєте, як зашивати одяг, пришити гудзик чи замінити блискавку? Дотримуйтесь цих покрокових інструкцій, щоб вивчити важливі життєві навички для ремонту вашого одягу самостійно. Мало того, що це чудове вміння, але також це допоможе вам заощадити гроші на новому гардеробі.
Відведіть окреме місце, найкраще – у скриньці зі швейним приладдям, де ви зберігатимете запасні гудзики, які додаються при купівлі речей. Так ви не розгубите їх і заощадите час на пошуки, якщо потрібно буде замінити гудзик, що відірвався.
Не поспішайте бігти до майстерні!
Тим, хто ніколи не пробував здійснити ремонт одягу своїми руками, цей процес спочатку може здатися складним і лякаючим, проте варто навчитися базовим навичкам для простої обробки одягу, щоб розвинути свою самостійність і в будь-якій ситуації вміти подбати про свій зовнішній вигляд. Вони включають такі вміння:
-
Пришивати гудзики.
-
Заштопати тканину, що порвалася.
-
Зашити шов, що розійшовся.
-
Полагодити блискавку.
-
Заправити “петлю, що поїхала” на трикотажі.
Навчившись цим простим прийомам, ви зможете швидко упорядкувати свої речі за допомогою мінімального набору для шиття, навіть якщо ви опинилися далеко від дому, або якщо у вас просто немає часу, щоб віддати одяг для ремонту в майстерню.
Ремонт одягу своїми руками
Вам знадобиться базовий набір швейного приладдя – голка, нитки різних кольорів, швейні ножиці та наперсток. Можна придбати комплект для ремонту одягу своїми руками, щоб мати все необхідне під рукою навіть під час подорожей. Ось кілька маленьких хитрощів для простих переробок одягу, які допоможуть під час ремонту:
-
Втягнувши нитку в голку зробіть на кінці вузликів, щоб нитка не вислизала з вушка голки.
-
Пришиваючи гудзик, спочатку втягуйте голку з ниткою з боку виробу.
-
Як полагодити рвані джинси? Використовуйте термоластку – виріжте шматок потрібного розміру та наклейте з внутрішньої сторони за допомогою праски, а зовні видаліть зайві нитки та акуратно заштопайте.
-
Застрягла блискавка можна полагодити втративши її зубчики свічкою або грифельним олівцем. Також можна використовувати густий миючий засіб типу Cif для того, щоб застібка знову ковзала. Перед використанням обов’язково протестуйте новий засіб на непомітній ділянці тканини.
-
Освойте пару простих швів, наприклад “вперед голку”, за допомогою яких ви зможете зашити шов, що розійшовся на одязі, або заштопати невеликі дірки.
Для виправлення ситуації з “петлею, що поїхала” на трикотажних виробах існують спеціальні гачки, які продаються в магазинах швейного приладдя і допомагають повернути нитку на місце. Найпростіший спосіб – це втягнути нитку на виворітний бік і розправити тканину, щоб пошкодження стало непомітним.
Навички шиття підвищують самостійність
Вивчивши пару прийомів для швидкого ремонту одягу своїми руками, ви в будь-який момент зможете впоратися з ситуацією, якщо трапилася неприємність – наприклад, відірвався гудзик або з’явилася дірка на одязі перед важливою зустріччю. Ці корисні навички допоможуть вам швидко впоратися з дрібним ремонтом одягу та завжди виглядати бездоганно.
-
Тримайте запасні гудзики в одному місці – наприклад, у скриньці для швейного приладдя.
-
Придбайте дорожній набір для шиття і беріть його з собою.
-
Використовуйте термолатки для ремонту джинсів, що протерлися.
-
Якщо дірка з’явилася на видному місці, спробуйте використати декоративні латки та аксесуари.
-
Якщо застрягла блискавка – протріть її воском, олівцем чи шматочком мила.