Якщо ваш будинок постраждав під час пожежі, про прибирання не хочеться й думати. Ми допоможемо вам видалити сліди кіптяви, вивести запах гару та підготувати приміщення до ремонту.
Прибирання квартири після пожежі: як видалити сажу та запах гару
Прибирання квартири після пожежі – робота складна та небезпечна. Потрібні спеціальні обладнання та засоби для чищення, тому багато постраждалих звертаються за допомогою до фахівців. Якщо ви вирішили впоратися із завданням самостійно, дійте за чітким планом. Не відкладайте прибирання на потім – інакше позбутися їдкого запаху гару буде все складніше.
Не відкладайте прибирання після пожежі на потім – згодом, приміщення просочиться їдким запахом гару, позбутися якого стане практично неможливо.
Загальні правила
Почніть відновлення після пожежі поступово – спочатку звільніть приміщення від речей, які можуть завадити збиранню. Винесіть меблі та особисті речі, що залишилися, а також вигребуйте вугілля і золу. Обережно, що тріснули або вкриті кіптявою скла, приберіть з віконних і дверних отворів: для цього обов’язково надягніть захисні рукавички. Вцілілі м’які меблі, килими та штори віддайте в хімчистку. Звільніть і розморозьте холодильник і морозильну камеру.
Після цього варто відмити кіптяву після пожежі на стінах, підлозі та стелі: використовуйте пилосос. Якщо потрібно, вимийте стіни жорсткою щіткою, шваброю та спеціальними засобами для чищення. Протріть листя вцілілих кімнатних рослин з обох боків. Протріть хромовані поверхні і покрийте тонким захисним шаром вазеліну або олії.
Як позбутися запаху гару в приміщенні?
Запах гару після пожежі сильно в’їдається в поверхні. Синтетичні смоли проникають у пори меблів та оздоблювальних матеріалів. Через це запах зберігається до півроку – простим провітрюванням тут не обійтися.
Прибрати гар після пожежі краще спеціальними дезодоруючими засобами. Обробіть все, що вціліло в будинку: стіни, підлога, стеля, меблі, килими, побутові прилади, одяг та взуття. Уважно дотримуйтесь інструкцій на етикетках та дотримуйтесь усіх необхідних заходів безпеки. Якщо після прибирання приміщення запах гару зник лише на якийсь час, варто провести прибирання заново.
-
Насамперед, обережно приберіть меблі, зайві речі, килими, фіранки та скла, одягнувши щільні гумові рукавички
-
Стіни, підлогу та стелю слід пропилососити, а потім вимити шваброю або щіткою з жорсткою щетиною
-
Крім обов’язкового провітрювання приміщення, рекомендується використовувати спеціальний дезодорант, який допоможе позбутися запаху гару.