Поради щодо прибирання будинку: як проводити дезінфекцію квартиру від вірусів

5 корисних порад, як продезінфікувати квартиру від вірусів

Користь та шкода миючих засобів

Дотримання елементарних правил особистої гігієни, таких як миття рук, регулярне вологе прибирання квартири і знання того, як правильно продезінфікувати будинок – це найефективніші способи профілактики пандемії.

Українські вчені-фахівці НДІ грипу ім. Смородинцева нещодавно повністю розшифрували геном коронавірусу COVID-19, тому ми з’явилася можливість краще вивчити особливості нового вірусу, і навіть дізнатися, якими засобами його можна вбити.

Наразі відомо, що віруси можуть жити на поверхнях від кількох годин до 2-3 днів. Ми хочемо поділитися з вами п’ятьма простими порадами, які допоможуть вам уберегти себе та своїх близьких від зараження.

Використовуйте для прибирання будинку окремі губки та ганчірки. Після закінчення збирання ретельно промийте їх і обробіть засобом для дезінфекції з вмістом активного хлору не менше 0.5%.

Прибирання будинку: поради та корисні рекомендації

1. Мийте – дезінфікуйте

Будь-яка людина хоче, щоб його затишний будинок виблискував чистотою. Тому регулярне прибирання у квартирі – звичне заняття для багатьох. Звичайні миючі засоби вбивають більшість мікробів на поверхнях. Але як продезінфікувати будинок, аби вбити небезпечні віруси? Що вбиває коронавірус?

Читайте також:  Поплін для постільної білизни: плюси та мінуси

Ось основні кроки, яким потрібно слідувати, щоб убезпечити свій будинок:

  • Протріть полиці, столи і підлогу, використовуючи засіб для чищення.

  • Розведіть у тазу 2-5% розчин гіпохлориту натрію, дотримуючись інструкції на пляшці. Будь-який вірус нестійкий при дії на нього активного хлору.

  • Ретельно протріть всі поверхні в будинку цією рідиною, що дезінфікує.

Такі заходи вб’ють вірус і зменшать ризик зараження.

2. Використовуйте рукавички

Найкраще використовувати одноразові рукавички, які слід викинути відразу після закінчення збирання. Якщо ж ви використовуєте рукавички кілька разів, ретельно промийте та продезінфікуйте їх гелем Domestos. У будь-якому випадку, не забудьте, що слід вимити з милом руки після того, як закінчите забиратися і знімете рукавички.

3. Піддані постійному контакту поверхні – зона особливого ризику

Предмети і поверхні, яких найчастіше торкаються руками, становлять найбільшу загрозу зараження. До них відносяться дверні ручки, вимикачі, крани, раковини та туалети. Їх потрібно дезінфікувати особливо часто та ретельно. Також не забудьте про ключі, гаманці та інші часто використовувані предмети.

4. Дезінфікуйте комп’ютерну техніку та телефони

Телефони та пульти дистанційного керування, клавіатури комп’ютерів та миші також повинні знаходитись у зоні вашої особливої уваги. Адже на них накопичується колосальна кількість бактерій небезпечних мікробів, і вони можуть стати джерелом зараження. Звичайні дезінфікуючі засоби для поверхонь можуть пошкодити ваш девайс. Тому рекомендується протирати їх антибактеріальними серветками з просоченням бензалконію хлориду. Зволожіть їм м’яку тканину та очистіть від шкідливих бактерій усі поверхні пристрою.

Читайте також:  Як облаштувати кімнату у гуртожитку

Важно!Уважно ознайомтеся з інструкцією технічного пристрою, перш ніж приступати до дезінфекції.

5. Правила особистої гігієни для всієї родини

Приходячи додому, відразу ж знімайте взуття та мийте руки. Слідкуйте за чистотою всіх поверхонь у квартирі та регулярно дезінфікуйте їх. Тримайте напоготові засоби для дезінфекції рук та антибактеріальні серветки, щоб забезпечити ними кожного, хто виходить на вулицю. Нехай правила особистої гігієни та санітарні норми стануть законом для кожного члена вашої родини.

Ми сподіваємося, що наші поради щодо прибирання будинку будуть корисні для вас.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *