Categories: У домі

Чому повільно йде вода в унітазі

Без регулярної профілактики будь-які сантехнічні прилади мають властивість засмічуватися. Якщо з поганим відпливом води з ванни або раковини ще можна змиритися, то унітаз, що забився, може стати причиною санітарно-гігієнічної катастрофи в межах квартири і будинку в цілому. На щастя, перший симптом проблеми помітний неозброєним оком: в унітазі погано йде вода. Що робити в таких випадках і як уникнути засорів надалі, розкажуть експерти ChystoPedia.

Чому не йде вода в унітазі

Принцип дії унітазу ґрунтується на дозованій подачі великого об’єму води зі зливного бачка. Щоб упоратися з напором, пропускна спроможність каналізаційного каналу згідно з будівельними санітарними нормативами повинна становити 1,6 л/с. Якщо вода затримується в унітазі, а решта часу зі зливу виходить затхлий каналізаційний запах, найімовірніше в системі утворився засмічення.

  • Механічні засмічення виникають, коли до унітазу потрапляють сторонні предмети. Для паперу, предметів особистої гігієни, вологих серветок, підгузків варто завести окреме відро для сміття. Котячий наповнювач, кухонні відходи, пакети, ганчірки та інше тверде сміття змивати в унітаз категорично заборонено. У багатоквартирних будинках навіть при дбайливому користуванні санвузлом від засори ніхто не застрахований — пробка може утворитися з вини мешканців інших поверхів, квартири яких пов’язані з вашим спільним стояком.

  • Найсумніший сценарій, якщо засмічився унітаз: вода не йде, більше того, її рівень піднімається разом із нечистотами з каналізації. Найімовірніше пробка утворилася на стику квартирного відводу та стояка. При змиванні бачка на верхніх поверхах різко підвищується тиск у місці засмічення – частина стічних вод виштовхується в найближчий унітаз. Слід негайно викликати сантехніка, поки нечистоти не поширилися далі по квартирі та сусідам знизу;

  • Експлуатаційне зношування неминуче виникає в будь-якій каналізаційній системі. Водопровідна вода містить велику кількість солей кальцію та магнію, які з роками відкладаються на стінках унітазу та всередині труб. Вапняний наліт – головна причина заростання вихідного отвору у старих унітазах. Пухка вапняна поверхня притягує до себе інші забруднення: іржу та сечовий камінь, покривається мулом. Побутова хімія на основі кислоти або лугу добре справляється з профілактикою нальоту, а ось сантехніку з багаторічними відкладеннями краще одразу замінити;

  • Технічні засмічення часто виникають через помилки під час монтажу каналізаційної системи. У поодиноких випадках труби можуть деформуватися в результаті удару або зсуву унітазу. Перед встановленням нового унітазу слід проконсультуватися з фахівцем – конструкція деяких моделей спочатку схильна до засмічення. Діаметр вихідних труб повинен бути не менше 80 мм, при цьому слід класти під нахилом 2 см/м. Гофровані відводи від унітазу в стік краще замінити гладкостенно пластиковою трубою. На труби фанів необхідно встановити клапани для вирівнювання тиску.

Що робити, коли погано йде вода в унітазі

Насамперед потрібно визначити місце засмічення. Якщо вода повільно йде не лише в туалеті, а й у раковинах і ванні — йдеться про засмічення загальної каналізаційної труби. Якщо застій води спостерігається лише у санвузлі — проблема в самому унітазі чи виході з нього.

Як прочистити унітаз

Найчастіше унітази забиваються у разі потрапляння всередину сторонніх предметів. Вони можуть застрягти всередині сифона, частково перекривши відтік води. Це може бути рулон паперу, що випадково впав, обірваний гігієнічний блок або дитяча іграшка. Не найприємніший, але дуже ефективний метод боротьби із засміченням — витягти пробку вручну. В арсеналі потрібно мати лише довгі гумові рукавички.

Якщо дістатися до засмічення своїми силами не виходить, використовуйте сантехнічний трос з гачком на кінці або щільний дріт. Вони допоможуть підчепити застряглий предмет, відкривши дорогу для відтоку води.

Як прочистити каналізацію за допомогою побутової хімії

Використання побутової хімії не потребує особливих зусиль, часу та брудних робіт. Спеціалізовані засоби випускають у форматі порошків, рідин та густих гелів на основі кислоти або лугу. Гель для усунення засорів Domestos має в’язку консистенцію, що дозволяє засобу тривалий час працювати у стоячій воді. Його активний компонент, гідроксид натрію, має неймовірно сильну дію проти засмічення, який буквально за кілька хвилин розчиняє будь-які органічні пробки (туалетний папір, шматки тканини, пучки волосся, харчові відходи), а заразом прибирає з поверхні труб вапняний шар. Підходить для очищення як металевих, так і пластикових комунікацій.

  1. Уважно дотримуйтесь вказівок на етикетці;

  2. Залийте засіб у зливний отвір. Гель Domestos починає діяти вже через 10-30 хвилин, але для розчинення серйозних засорів краще не скористатися унітазом 2 години;

  3. Після прочищення стоку промийте каналізаційні труби великим об’ємом гарячої води. Фаянсові вироби чутливі до перепадів температур – щоб унітаз не тріснув, не варто заливати окропу;

  4. Дотримуйтесь запобіжних заходів на етикетці. Надягніть гумові рукавички та маску, уникайте вдихання парів та попадання засобу на шкіру. Відчиніть вікна на провітрювання;

  5. За жодних обставин не змішуйте кілька засобів для прочищення труб — це може спричинити бурхливу хімічну реакцію з викидом отруйного хлору.

Побутова хімія відмінно зарекомендувала себе у руйнуванні органічних пробок та вапняного нальоту. Але впоратися з твердими сторонніми предметами в трубах їй не під силу.

Як прочистити каналізацію вантузом

Для максимального ефекту необхідно створити вакуум у каналізаційній системі – перед початком робіт наповніть усі раковини та ванну водою на кілька сантиметрів. Максимально щільно притисніть гумову чашу до зливного отвору унітазу. Зробіть кілька зворотно-поступальних рухів ручкою і різко заберіть вантуз. Гідроудар повинен зруйнувати структуру пробки та відірвати тверді засмічення від стінок труби.

Як прочистити трубу тросиком

Сантехнічний трос одночасно виконує кілька завдань: руйнує структуру пробки, паралельно очищає стінки від вапняних наростів та мулу. Товщина троса повинна бути не менше 5 мм, а довжина діставати до каналізаційного стояка. Для вилучення сторонніх предметів використовують спіральну або гачкоподібну насадку. Для руйнування засмічення – пику або свердлик. Виконувати роботу зручніше вдвох.

  1. Запустіть робочий кінець троса в отвір зливу і проштовхніть углиб магістралі до упору засмічення;

  2. Попросіть партнера розмотати трос і простежити, щоб він був у натягу;

  3. Поки напарник обертає ручку троса за годинниковою стрілкою, зворотно-штовхальними рухами постарайтеся зруйнувати пробку;

  4. Вийміть трос і очистіть його від слизу, що скупчився. Повторіть процедуру до повного руйнування засмічення;

  5. Промийте каналізацію великим об’ємом гарячої води.

Профілактика засмічень

Якщо ви помітили, що погано йде вода в унітазі, не варто чекати остаточного засмічення. Проблемі забитої каналізації простіше запобігти, ніж розбиратися з наслідками.

Для профілактики раз на 2-4 тижні використовуйте Гель для прочищення труб Domestos – він усуне причину засмічення всього за 20 хвилин. Часто проблеми з водовідведенням виникають у чавунній каналізації. Щоб діаметр труби не заріс вапном та іржею, а засміки утворилися рідше, регулярно використовуйте засіб для унітазів від іржі.

«СП 30.13330.2016 Внутрішній водопровід та каналізація будівель. Актуалізована редакція СНиП 2.04.01-85* (із Поправкою, Зміною N 1) / Додаток А // »

admin

Recent Posts

Як перетворити прибирання на гру для дітей та дорослих?

Як залучити дитину до роботи по дому? Маленькі хитрощі допоможуть перетворити збирання на гру. Тут…

5 години ago

Завдання з невідомими: як випрати старі плями невідомого походження.

Виведення старих плям невідомого походження можливе! Дізнайтеся наші ефективні поради, як вивести стару пляму. Як…

1 день ago

Як позбутися кротів?

Докладніше про кротів та причини їх появи Ці невеликі за розміром звірята здатні в короткий…

2 дні ago

Як прати рушники, щоб вони залишалися м’якими та яскравими

Дізнайтеся корисні поради, як прати рушники, щоб зберегти їх м'якими та яскравими. Помітили, що після…

3 дні ago

Як швидко почистити мікрохвильову піч у домашніх умовах

Ви помітили всередині мікрохвильової печі осілий наліт? А усередині камери з'явився неприємний запах? Ваша НВЧ…

4 дні ago

Як позбутися гризунів

думаєте, що в будинку могли завестися миші чи щури? Ця стаття розповість вам про те,…

5 днів ago